„W krainie energii atomowej” - Francja 2 - 17 września

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/09/09, 09:48

Nikoloby :) Hihiihih! Podpisuję !

Uważaj, nie spodoba się to Elecowi i Better Place... : Chichot:

ps: nowicjuszom przypominam, że fotowoltaika używana do ładowania samochodu (w skrócie do użytku drogowego) jest JEDYNYM DOCHODOWYM PV bez żadnej pomocy i dotacji...

Oczywiście nikt tego nie robi, bo każdy chce skorzystać z dotacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 18/09/09, 12:08

z innym kątem podejścia, tak ten pokaz co dobrze ilustruje temat!
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
koni26
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 18/09/09, 00:55




przez koni26 » 19/09/09, 13:50

Każdy rodzaj produkcji ma swoje zalety i wady, ale energia jądrowa jest obecnie najbardziej opłacalna i najczystsza pod względem emisji CO2 w przeliczeniu na ilość dostarczanych kWh.

Ponadto cena za kWh, którą płacimy, prawdopodobnie za kilka lat będzie znacznie wyższa, biorąc pod uwagę, że na razie nie uwzględnia ona jeszcze ceny za kWh turbin wiatrowych itp.


W każdym razie, wracając do samochodu elektrycznego, Christophe, chciałbym zobaczyć obliczenia, których użyłeś.

Ja, gdy wezmę dane dotyczące francuskiej floty samochodowej, średniego km/rok przejechanego samochodem przez Francuzów, roczną produkcję elektrowni jądrowej i średnie zużycie w kWh samochodu elektrycznego.

Dojeżdżam do około dwudziestu elektrowni jądrowych..
A potem w dniu, w którym uda ci się uruchomić panele słoneczne w nocy, dasz mi znać xD

Krótko mówiąc, dla mnie rozwiązaniem ekologicznym byłoby nadprzewodnictwo...

PS: Uwielbiam widzieć, jak antynuklearni ludzie mówią, że w najciekawszym raporcie CT są ludzie, którzy potępiają energię jądrową, mimo że nic o niej nie wiedzą XD Podobnie jak zeznania w wiejskim barze i „kierownika wykopu na radioaktywne waste” z 1970 roku, który musiał przejść przez ówczesną piaskownicę!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 19/09/09, 23:49

Christophe napisał:Nie było to aż tak ciekawe: rozmawialiśmy tylko o fabryce w La Hague i bez jakiejś wielkiej „miarki” (nie dowiedziałem się zbyt wiele poza tym, że w regionie mówienie o broni nuklearnej jest tabu :D)...czasami naprawdę długie... (przepraszam Rulian) : Chichot:


Cóż, bardzo podobał mi się fakt, że w tym raporcie nie skupiono się na technologii, ale na aspektach ludzkich. Taki był cel i uważam go za osiągnięty. W końcu jesteś istotą bez serca, więc ci wybaczam : Mrgreen: : Mrgreen:

Co więcej, wciąż jest kilka dobrych momentów śmiechu podczas sceny ćwiczeń we wsi, w której burmistrz walczy o nagłośnienie i mieszkańcy, których to nie obchodzi.

Albo gdy burmistrz jest na cmentarzu w swojej wiosce i mówi „jest nam tu tak dobrze”... z fabrykami atomowymi w krajobrazie. Najlepsze jest to, że gdy opowiada o długoterminowym składowaniu śmieci, dziewczyna pyta go, czy zna jakieś 300-letnie groby na jego cmentarzu, a on nie ma o nich zielonego pojęcia!! Ta scena jest absolutnie podnosząca na duchu i podsumowuje głupotę długotrwałego przechowywania!!

W przeciwnym razie link do strony internetowej programu. Myślę, że jeśli chcesz zobaczyć to jeszcze raz, musisz przejść przez płatny serwis VOD. :|
http://programmes.france2.fr/documentai ... e=archives
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 20/09/09, 22:32

koni26 napisała:Każdy rodzaj produkcji ma swoje zalety i wady, ale energia jądrowa jest obecnie najbardziej opłacalna i najczystsza pod względem emisji CO2 w przeliczeniu na ilość dostarczanych kWh.

Ponadto cena za kWh, którą płacimy, prawdopodobnie za kilka lat będzie znacznie wyższa, biorąc pod uwagę, że na razie nie uwzględnia ona jeszcze ceny za kWh turbin wiatrowych itp.


Najbardziej opłacalne się okaże (to EDF / Cogema / propaganda rządowa), a cena za kWh, którą płacimy, może być znacznie wyższa za kilka lat, biorąc pod uwagę, że na razie ta nie uwzględnia jeszcze astronomicznych kosztów demontażu starych elektrowni jądrowych że pewnego dnia będziemy musieli zapłacić… Korzyści są teraz, od razu… kłopoty na później, a nawet znacznie później (miliony lat), to nie ich problem! Łatwe w zarządzaniu w ciągu małego tygodnia! : Evil:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 21/09/09, 07:37

Ponadto cena za kWh, którą płacimy, prawdopodobnie za kilka lat będzie znacznie wyższa, biorąc pod uwagę, że na razie nie uwzględnia ona jeszcze ceny za kWh turbin wiatrowych itp.

Jest najlepsza. Cena kWh energii jądrowej jest znacznie wyższa niż cena kWh energii wiatrowej, ponieważ wyliczenie EDF jest fałszywe. Niewłaściwie liczymy koszty gospodarki odpadami i demontażu ich szybkowaru oraz wszystkie pieniądze, które na to przekazujemy w naszych podatkach. Ile będzie kosztować odzysk 74 kg tricastingowego uranu, ile będzie kosztować nowotwory wywołane tym gównem, straty dla ludzi, którzy mają w studniach wodę z uranem... przykro nam, że ich nie odzyskamy, to nie niebezpieczne
I podam tylko jeden przykład.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 173