Premia za czołg wzrosła do 200 euro, głupia premia?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Premia za czołg wzrosła do 200 euro, głupia premia?




przez Christophe » 07/09/08, 21:46

Minister Gospodarki potwierdził w niedzielę, że rządowa „premia za zbiornik” dla najskromniejszych gospodarstw domowych zostanie zwiększona ze 150 do 200 euro za dostawy paliwa realizowane od lipca 2008 r. do końca marca 2009 r.

Akcja antyekonomiczna...Jaki to budżet w skali kraju (który trafia do kieszeni koncernów naftowych (i do państwa poprzez podatki) lub zamiast energii odnawialnej)?

Jest to całkowicie sprzeczne z zieloną pożyczką: https://www.econologie.com/forums/pret-ecolo ... t6014.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 08, 23: 33, 1 edytowany raz.
0 x
lioneldyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/09/08, 23:29

głupi bonus??




przez lioneldyb » 07/09/08, 23:08

Dla mojej mamy, która ma 77 lat i bardzo małą emeryturę, nie jest to bzdura, chociaż 200 euro w jej ogólnym budżecie na ogrzewanie to niezbyt dużo (stary dom w zimnym regionie). Musimy także pomyśleć nieco dalej niż nasza społeczność odpowiedzialnych ekologów, którzy mają środki, aby działać lepiej, jeśli mogę...
0 x
Centralne ogrzewanie gazowe, dom parterowy bez podestu, świetlik w pierwszej cenie, kominek, Rhaa... Muszę coś zrobić!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16322
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5298




przez Remundo » 07/09/08, 23:12

Nie wiem, czy w Belgii, ale we Francji opłaty za tankowanie stanowią kroplę w morzu podatków od paliwa. Zasadniczo jest to moneta zwracana konsumentom, którzy mimo to zostawiają duże rachunki.

Nie zapominajcie, że marże cystern wynoszą zaledwie kilka eurocentów/litr, choć przyznam, że mają z czego żyć. Niech się tym cieszą, posłuży jeszcze jedno, może dwa pokolenia, a potem chude krowy ! :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: głupi bonus?




przez Christophe » 07/09/08, 23:38

lioneldyb napisała:Dla mojej mamy, która ma 77 lat i bardzo małą emeryturę, nie jest to bzdura, chociaż 200 euro w jej ogólnym budżecie na ogrzewanie to niezbyt dużo (stary dom w zimnym regionie). Musimy także pomyśleć nieco dalej niż nasza społeczność odpowiedzialnych ekologów, którzy mają środki, aby działać lepiej, jeśli mogę...


Nie znam warunków dostępu do tej premii, mam nadzieję, że jest ona zarezerwowana dla najskromniejszych czynszów, ale:

a) jeśli twoja matka przeznaczy te 200 euro na poprawę izolacji, przez kilka następnych lat nie będzie już wydawać tych 200 euro na olej opałowy... ta premia w dalszym ciągu uzależnia ludzi...

b) jest to zatem aradoksal z tzw. grenelle środowiskowym... i polityką oszczędzania energii.

To metoda awaryjna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 08/09/08, 02:05

dobry wieczór

w przypadku Lioneldyba mała wycieczka na ten temat pozwoli zaoszczędzić więcej niż 200 € państwa

https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t5172.html

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 08/09/08, 02:10

O tak, całkowicie się z tym zgadzam, ale jeśli zaczniesz mówić o zapomnianych lub pogardzanych innowacjach technicznych, to jeszcze nie to!

Tam wspomnieliśmy tylko o aspekcie finansowym...podatek/dotacja...
0 x
lioneldyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/09/08, 23:29

głupi bonus?




przez lioneldyb » 08/09/08, 07:54

- Do ulepszenia palników olejowych: na kuchence olejowej...? Czy wiesz jak działa piec na olej? Nie, nie sądzę, żeby to miało zastosowanie.

- Dom matki (której nie chce opuszczać i co jest zrozumiałe w wieku 77 lat) będzie musiał zostać wyburzony, aby wykonać prawdziwą pracę nad poprawą izolacji. Na stropach piwnic położyliśmy wełnę mineralną, a na stropach salonów podwójną izolację. Teraz czeka nas wymiana okien, ale to bardzo duży budżet. Ta praca jest finansowana przez dzieci, które również mają rodziny i domy na utrzymaniu i niekoniecznie wysokie zarobki. Dla dostawcy paliwa pozostaje premia w wysokości 200 €. Jeśli zajmiemy się pracami w domu, które uda nam się sfinansować, to moja mama płaci za swój olej opałowy, aby podnieść świadomość. Cóż, czasami trzeba pomóc.

- Osoby starsze nie nagrzewają się do 19°C. Przy temperaturze 24° i trzech stopniach osobom starszym czasami jest zimno. Ekologia to najmniejsze zmartwienie starszych osób mieszkających samotnie. Musimy już przetrwać. I tak nie będziemy strzelać do starych ludzi?

Mam nadzieję, że to wystarczy w przypadku najbardziej radykalnego rozwiązania forum i wykonuj dobrą robotę w domu, myśląc o tych, którzy nie mogą. Próbuję zrobić to samo.
0 x
Centralne ogrzewanie gazowe, dom parterowy bez podestu, świetlik w pierwszej cenie, kominek, Rhaa... Muszę coś zrobić!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79484
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 08/09/08, 10:02

Nie jesteśmy radykalni... jesteśmy realistami... a rzeczywistość niekoniecznie jest dobra do usłyszenia.

Nie ma sensu kłócić się o sprawę twojej matki. Jako kontrargument podam, że niewątpliwie istnieją gospodarstwa domowe, które korzystają z tej premii, mając 50 kanałów telewizyjnych w kablówce i 5 abonamentów GSM...

Środek ten jest środkiem nadzwyczajnym, który nie jest zrównoważony i jest sprzeczny z polityką oszczędzania energii.

To wszystko, co chciałem powiedzieć.

ps: proszę nie mylić „dla oszustów” i „dla idiotów”.
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 19/09/08, 08:50

Witam,

Zgadzam się z lioneldybem, ponieważ jeśli mieszkasz w starym domu, nie ma sensu inwestować masowo w izolację tego, chyba że masz środki, ale dzisiaj, przy wszystkich problemach, które pojawiają się po obu stronach; Uważam, że zakłada się, że do premii olejowej będą miały dostęp gospodarstwa domowe i osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej.
Rzeczywiście jest to antyekonomiczne, ale przynajmniej trochę pomaga, nie na długo, ale pomaga.
Teraz wydaje mi się ważne, aby omówić inną dość ważną kwestię.
Econologie.com jest forum dyskusji przeznaczonej dla odpowiedzialnych obywateli, ale wydaje mi się, że zapomina się, że to nie econologie.com zwraca odpowiedzialność za system życia oparty na zysku.
Celem tej strony jest informowanie, uświadamianie i edukowanie, ale w żadnym wypadku nie uprawianie polityki.

Mam na myśli to: środek antyekonomiczny... Reprezentuje jaki budżet w skali kraju (który trafia do kieszeni koncernów naftowych (i do państwa poprzez podatki) lub zamiast być w OZE)
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136