W mojej okolicy brakuje paliw kopalnych....Puste stacje paliw!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

W mojej okolicy brakuje paliw kopalnych....Puste stacje paliw!




przez phil59 » 06/10/22, 10:31

Wcale nie przejmowałam się moją sprawą, ale widzę kolejki niemożliwe przy dystrybutorach, supermarkety, które racjonują 25L paliwa, w mojej okolicy, a wczoraj pojechałem do moich rodziców 85 km od mojego domu, potem wróciłem do siostry w -prawo, 65 lat i a priori to to samo kino....

Ludzie boją się, chcą jak najlepiej wykorzystać niskie ceny i ciągle się zapełniają, BEZ POWODU (no tak) i jak zwykle tworzą pół niedobory....

Jedna z moich córek, która mieszka między Reims i Troyes, ma ten sam problem z dostępnością paliwa....

Czy to jest praktycznie powszechne we Francji, prawie wszędzie, czy nie....

MOIJE na razie bez problemu ładuje mój VE w nocy.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez Obamot » 06/10/22, 10:55

Jest jeszcze jeden problem, na który pozwalam sobie odpocząć w debacie, to oderwanie ceny beczki od cen przy pompie, które są wyzwalaczami/akceleratorami absolutnie realnego zjawiska, które opisujesz…

Iluzoryczny refleks, jeśli chodzi o „materiały eksploatacyjne”, bo prędzej czy później jesteśmy koszeni, nawet dla EV, gdy kw/h idzie w górę!

Z drugiej strony, w przypadku paliw prawie nie ma opóźnienia wzrostu, cena na dystrybutorze natychmiast zmienia cenę za baryłkę.

Podczas gdy za każdym razem, gdy cena beczki spada, czasami mija kilka miesięcy, aby odbić się w dół na pompie.
To jest wyzwalacz: panika spowodowana wzrostem, który sprawia, że ​​równowaga między „podażą” a „popytem” jest jeszcze bardziej uparty.

Czy to właśnie jest celem tej praktyki?
Ponieważ moglibyśmy sobie wyobrazić inny tryb działania, który wręcz przeciwnie wygładziłby indeksy „Podaż” VS „Zapotrzebowanie” podczas wzlotu, a nie upadku (ponieważ przepisy zobowiązywałyby do utrzymywania zbiorników na najwyższym poziomie i unikania efektu jojo).

Czy można sobie wyobrazić, że może to spowodować zahamowanie rosnącego automatycznego i natychmiastowego sprzęgła, aby uniknąć wszystkich tych spekulacyjnych wzrostów ze szkodą dla konsumentów?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez Macro » 06/10/22, 11:03

Obamot napisał: (ponieważ zbiorniki byłyby pełne, zmuszając zgodnie z prawem tankowców do utrzymywania ich na najwyższym poziomie)



Jakie czołgi? : Chichot: : Chichot: : Chichot: Jeśli mówimy o Francji... Liczba m3 magazynów zdemontowanych przez 20 lat jest znacznie wyższa niż wolumeny odbudowane...

Nawet do tego stopnia, że ​​nie opłaca się już dziś budować zbiorników do przechowywania w nich HC... Dlatego jesteśmy zobowiązani do zabawy w samą porę... z rurociągami naftowymi rozciągniętymi jak sznurki między poszczególnymi miejscami... I rotacją według ich nieustraszonego personelu...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez Obamot » 06/10/22, 11:25

Właśnie dlatego są „niezastąpione” w mojej okolicy.

058A1B8A-E9D7-4F27-921D-0CA68CFA89A1.jpeg


Dla anegdoty, to dzięki wyeliminowaniu Daesh(*) w Syrii z pomocą Rosjan udało się udaremnić atak i inni nie mogli ujrzeć światła dziennego...

(*) sponsorowany przez USA, którzy już tego nawet nie ukrywają
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez izentrop » 06/10/22, 11:41

Cierpliwość ...
Olivier Gantois, rzecznik przemysłu naftowego we Francji zapewnia go: „Sytuacja poprawi się dzisiaj w niektórych regionach”. „Te ograniczenia dostaw są tymczasowe” – zapewnił France Info, przywołując dwa czynniki napięcia: strajki i sukces obniżek cen paliw (państwowych i niektórych dystrybutorów). Import paliw i zapasy Aby uzasadnić swój optymizm, Olivier Gantois wyjaśnił, że wprowadzono dodatkowy import. – To złagodzi sytuację, zastąpimy produkcję rafineryjną importem – wyjaśnił. „Oprócz importu możemy korzystać z zapasów paliw i jest to coś, co właśnie wprowadzamy” – dodał rzecznik przemysłu naftowego we Francji na temat informacji o Francji. Ale "dostarczenie produktu wymaga czasu", nawet jeśli już "dociera do niektórych magazynów", powiedział. „To nie jest zabawne, ale to nie jest ogólny niedobór” – upierał się Olivier Gantois. Przemówienie, które rzecznik rządu Olivier Véran wygłosił już w środę po posiedzeniu Rady Ministrów, obiecując, że nie będzie braków. Jednak Północ i Wschód są szczególnie dotknięte brakiem paliwa. W całym kraju więcej niż jedna stacja paliw na dziesięć napotyka trudności. W Hauts-de-France liczba ta wzrasta do 30%.
https://www.msn.com/fr-fr/actualite/fra ... 5e279c3a04
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez Obamot » 06/10/22, 11:43

Osoby dojeżdżające do pracy przez granicę pokonują do 200 km do pracy w Szwajcarii, muszą być w stanie tam zatankować...
Całą hipokryzję polityki rządu można tu podsumować (koniec dostatku, moje oko... cóż, nie przeczę, że zima będzie dla wszystkich ciężka...)
Na razie są kolejki, ale nie więcej niż zwykle.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez phil59 » 06/10/22, 12:49

Jeśli ogon = pęknięcie, niestety.

Gdzie pracuję, wydaje mi się, że zbiornik(i) diesla mają około 90 000L, w zależności od tp.

Nie możemy zostawić puste, zwłaszcza SP, ze względu na ryzyko wybuchów, więc zawsze trzymamy minima na to, a także inne minima, na ratowanie, w tym stróżów prawa, to obowiązkowe... .

Jeśli nie trzymamy się 90 000 litrów, to mniej więcej 3 obroty dla Go (wydaje mi się, że 32-33 000 litrów, mieszalny, na ciężarówkę (minęło bardzo dużo czasu, odkąd zamawiałem paliwo, w rozwiązywaniu problemów, podczas wakacje) .

Z grubsza to 100 km do przewiezienia paliwa, 3 obroty w dzień, to max od max, dla truckera jak mi się wydaje, a tylko na Go....

Do napełnienia CIĘŻARÓWEK potrzeba ciężarówek, personelu, „przepychania się”, może nie być łatwo napełnić ich dużo więcej, nawet jeśli jest dużo zbiorników....

Czy mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju sztucznym niedoborem energii, organizowanym przez kogo?????
Odpowiedź brzmi prawdopodobnie, kto może na tym skorzystać, nawet jeśli cierpią na tym „mali ludzie”….

Wszystko dobrze ściskasz, a potem pojawiasz się jako zbawca, chwilowo odkładając "do woli" i tak dalej....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez phil59 » 06/10/22, 12:53

Jeśli ogon = pęknięcie, niestety.

Gdzie pracuję, wydaje mi się, że zbiornik(i) diesla mają około 90 000L, w zależności od tp.

Nie możemy zostawić puste, zwłaszcza SP, ze względu na ryzyko wybuchów, więc zawsze trzymamy minima na to, a także inne minima, na ratowanie, w tym stróżów prawa, to obowiązkowe... .

Jeśli nie trzymamy się 90 000 litrów, to mniej więcej 3 obroty dla Go (wydaje mi się, że 32-33 000 litrów, mieszalny, na ciężarówkę (minęło bardzo dużo czasu, odkąd zamawiałem paliwo, w rozwiązywaniu problemów, podczas wakacje) .

Z grubsza to 100 km do przewiezienia paliwa, 3 obroty w dzień, to max od max, dla truckera jak mi się wydaje, a tylko na Go....

Do napełnienia CIĘŻARÓWEK potrzeba ciężarówek, personelu, „przepychania się”, może nie być łatwo napełnić ich dużo więcej, nawet jeśli jest dużo zbiorników....

Czy mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju sztucznym niedoborem energii, organizowanym przez kogo?????
Odpowiedź brzmi prawdopodobnie, kto może na tym skorzystać, nawet jeśli cierpią na tym „mali ludzie”….

Wszystko dobrze ściskasz, a potem pojawiasz się jako zbawca, chwilowo odkładając "do woli" i tak dalej....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: W mojej okolicy brak paliw kopalnych....




przez phil59 » 06/10/22, 13:02

Obamot napisał:Iluzoryczny refleks, jeśli chodzi o „materiały eksploatacyjne”, bo prędzej czy później jesteśmy koszeni, nawet dla EV, gdy kw/h idzie w górę!




No cóż, przechodzę na abonament typu tempo (kilka pb), gdzie będę miał czerwone dni, gdzie kWh będzie bardzo drogi (ponad 50 cts), białe, średnie dni i niebieskie dni, większość za bardzo niskie ceny.

Przy rachunku wynoszącym około 1500 euro rocznie (pomysł), wydam od 1100 do 1200 euro rocznie, przy obecnych stawkach.

Ale będzie to wymagało energii, gdy nie jest drogie. Organizacja potrzebuje trochę, żeby grać, beztrosko konsumować, kiedy jest tanio i w obfitości, i niewiele, gdy nie ma wystarczającej produkcji.
Dlaczego, bo mam dobre warunki, żeby to zrobić. Brak ogrzewania elektrycznego, w domu 2 samochody elektryczne, zużycie około 10 000 kWh rocznie.

Niestety, projekty V2G (pojazd do sieci, samochód elektryczny, który oddaje się do sieci) zostały spowolnione, co jest znaczącą częścią, która może zlikwidować szczyty konsumpcji....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 157