Reaktor na zredukowanym modelu

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
husky450
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/05/09, 12:42
Lokalizacja: Górna Garonna

Reaktor na zredukowanym modelu




przez husky450 » 02/05/09, 13:08

Witam wszystkich, jestem nowy w forum i bardzo nowy w systemie pentonowym.
Należę do stowarzyszenia modelarzy i mój projekt polega na zamontowaniu układu pentone w 4-suwowym silniku jednocylindrowym o pojemności 10 cmXNUMX napędzającym samolot.
Zrozumiałem ten system (w zasadzie), ale nie rozumiem, jak pręt trzyma się w środku rury, to bardzo przyziemne pytanie, które możesz mi zadać, ale nie mogłem znaleźć żadnych informacji na ten temat. Czy jest spawany? właśnie wśliznął się do środka i czy gazy utrzymują go na miejscu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/05/09, 14:51

: Arrow: Zapraszam Cię do szerszej lektury tematu, który na szybko przeleciałeś...
:?

Przeczytałbyś również, że zespół jest przeznaczony przede wszystkim do silników pracujących z możliwie stałymi prędkościami obrotowymi...

Przystosowanie do pojazdów toczących się bardzo dobrze sprawdza się w maszynach rolniczych o małych wahaniach prędkości obrotowych (od 800 do 2500 obr/min).
Staje się to znacznie trudniejsze w samochodach, w których prędkości wahają się od 900 do 3500 obr./min.
Nawet o tym nie myśl w modelu samolotu...(moim skromnym zdaniem) :?

Rdzeń reaktora jest albo „klinowany” za pomocą 3 występów ustawionych pod kątem 120° w swojej rurze, albo po prostu utrzymywany na każdym końcu za pomocą gwintowanych prętów, które go rozciągają (idealnie).

Jak planujesz zarządzać bubblerem w samolocie, który zazwyczaj wykonuje figury akrobacyjne... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Re: Reaktor w zmniejszonej skali




przez Flytox » 02/05/09, 19:42

Witaj husky450
husky450 napisała:Należę do stowarzyszenia modelarzy i mój projekt polega na zamontowaniu układu pentone w 4-suwowym silniku jednocylindrowym o pojemności 10 cmXNUMX napędzającym samolot.


Nie dajesz sobie łatwo.... :zaszokować: . Łączysz duże trudności, temperatura spalin jest bardzo niska w tego typu silnikach. Brak miejsca i waga też Ci nie pomogą....Bełkot nie może lubić latania w pozycji odwróconej...

Możesz mieć inną opcję, wykorzystując wadę tych małych silników (dużo niespalonego paliwa i oparów oleju w spalinach). Można spróbować stworzyć system podobny do zaworu EGR spotykanego w samochodach. Spaliny zawierają około 11% pary wodnej i dużo niespalonych oparów oleju. Można spróbować bezpośrednio zawrócić część gazów spalinowych do układu wlotowego. (między filtrem powietrza a gaźnikiem).

Para wodna powstająca z tych gazów spalinowych będzie powodować „efekt Pantome”, a opary oleju będą stanowić paliwo (poddane recyklingowi). Bądź ostrożny, jeśli to zadziała, będziesz zanieczyszczać znacznie mniej przy znacznie pełniejszym spalaniu, niższym zużyciu, ale być może z utratą mocy (mniej tlenu i cieplejsze powietrze wlotowe)… a ustawienia gaźnika mogą być trudniejsze do znalezienia… : Mrgreen:
Powodzenia i dobrych mikromechaników :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/07/10, 13:38

Co się stało rok później????
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106