Reaktor laguna V6

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 09/06/10, 11:44

lagv6 napisał:cześć

tak naprawdę to, co interesuje mnie w domieszkowaniu wodą, to większy przyrost mocy, a także zanieczyszczenie, ponieważ przeczytałem, że to wyjaśnia wiele z tego faktu, który mógłbym zdecentralizować, a dla gospodarki benzynowej mam instalację LPG
problemem jest cena zestawu, który sprzedaje od 350 do 400 € u
w każdym razie to zwykłe muchy, na które nie mam środków
zapłać mi za ten zestaw lub moje badania w tej witrynie (u góry strony)


Thierry


według wszystkich przeprowadzonych testów domieszkowanie wodą silników benzynowych jest mało skuteczne i nie ma mowy o oczyszczaniu z zanieczyszczeń (poza „dekatalizacją”, w przeciwnym razie odmowa przeglądu). Korzyści są szczególnie widoczne na diesle starej generacji (wtrysk pośredni).
Esencja Pantone jest niezwykle trudna w opracowaniu (regulacja). Bardzo niewielu udało się uzyskać wzrost zużycia, szczególnie trwały i powtarzalny, a generalnie towarzyszy temu znaczna utrata mocy...
Co więcej, biorąc pod uwagę zagęszczenie mechaniki pod maską Laguny V6, która jest wypełniona po brzegi, nie widzę, jak można na niej zainstalować Pantone...
Jeśli chcesz zyskać więcej mocy, kup butelkę nadtlenku i zestaw do wstrzykiwań : Chichot:
0 x
lagv6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/06/10, 10:20




przez lagv6 » 09/06/10, 12:15

cześć

Źle się wyraziłem, jedno bez drugiego mnie nie interesuje
prawdą jest, że jeśli zanieczyszczenie nie będzie wystarczające, jest rzeczą oczywistą, że nie dokonam decentralizacji
Wiem, że silniki benzynowe zanieczyszczają, bo spalanie nie jest całkowite i czytam, że Pantone poprawia spalanie do tego stopnia
że katalizator staje się przestarzały, jeśli rzeczywiście tak jest, ponieważ
Wiem, że katamaran trochę dławi silnik, nie jest to silnik sportowy na niskich obrotach do 3000 obr/min, zależy mi na uzyskaniu trochę momentu obrotowego bez zanieczyszczania środowiska
al benzynę, chcę połączyć zalety, ale przede wszystkim nie chcę zanieczyszczać, w przeciwnym razie już dawno dokonałbym decentralizacji, ponieważ
mój silnik jest bardzo dobrze wyregulowany i mam doświadczenie znajomego, który bez katamaranu przeszedł do ct.
w przypadku LPG nie mówmy o tym, znam te zalety (oczyszczenie, cena za litr itp.)

Thierry
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 10/06/10, 07:57

lagv6 napisał:cześć

Źle się wyraziłem, jedno bez drugiego mnie nie interesuje
prawdą jest, że jeśli zanieczyszczenie nie będzie wystarczające, jest rzeczą oczywistą, że nie dokonam decentralizacji
Wiem, że silniki benzynowe zanieczyszczają, bo spalanie nie jest całkowite i czytam, że Pantone poprawia spalanie do tego stopnia
że katalizator staje się przestarzały, jeśli rzeczywiście tak jest, ponieważ
Wiem, że katamaran trochę dławi silnik, nie jest to silnik sportowy na niskich obrotach do 3000 obr/min, zależy mi na uzyskaniu trochę momentu obrotowego bez zanieczyszczania środowiska
al benzynę, chcę połączyć zalety, ale przede wszystkim nie chcę zanieczyszczać, w przeciwnym razie już dawno dokonałbym decentralizacji, ponieważ
mój silnik jest bardzo dobrze wyregulowany i mam doświadczenie znajomego, który bez katamaranu przeszedł do ct.
w przypadku LPG nie mówmy o tym, znam te zalety (oczyszczenie, cena za litr itp.)

Thierry


Sama dekatalizacja nic nie daje, trzeba dodatkowo przeprogramować wtryski żeby coś zyskać (w sumie niewiele) bo sonda lambda reguluje w każdym przypadku i powoduje większe zanieczyszczenia niż auto bez katalizatora. odbywa się według najlepszej „mieszanki gazowej” dla maksymalnej wydajności katalizatora...)
Bez katalizatora jedyny sposób na zaliczenie przeglądu technicznego na benzynie (na benzynie) to przekupić inspektora w ośrodku przeglądu dużym mandatem, bo inaczej jest to NIEMOŻLIWE, bo różnica w emisji jest tak duża, kolosalna, lub przesiąść się na samochód z katalizatorem sprzed wprowadzenia normy Euro 1 z 1993 r. (obowiązkowy kat dla pojazdów powyżej 2 litrów od 1990 r.)... lub z „tolerancyjnego” okresu przejściowego (1989-1990), gdzie znaleźliśmy dla przykład Venturi 280 SPC (bez katalizatora) równolegle z wersją z katalizatorem...
0 x
lagv6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/06/10, 10:20




przez lagv6 » 10/06/10, 08:58

cześć
całkowicie się zgadzam, w każdym razie nie miałem zamiaru dekatalizy, jeśli jest zanieczyszczona, nie mówiąc już o kontroli technicznej, to, co mnie interesuje w domieszkowaniu wody, to tak naprawdę te trzy zalety (oczyszczanie, przyrost mocy i zużycie), ale także
Czytałem, że czyści silniki
na koniec, nie myślcie, że próbuję zdobyć całą władzę, nawet jeśli nie prowadzę kampanii na ulicy, to i tak segreguję śmieci i zwracam uwagę na to, co robię
Wszystkim dziękujemy
ps: Nadal szukam reaktora.

Hej! flytox bądź bardziej tolerancyjny, bo inaczej wielu ludzi nie przekonasz do ekologii

Thierry
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/06/10, 11:17

lagv6 napisał:lecz również
Czytałem, że czyści silniki

W moim R19 (wówczas 250000 2 km) zużycie oleju między 0.5 wymianami było niewielkie (XNUMX litra?), po czym dodałem Gillier Pantonized... Koniec ze zużyciem oleju. Górny silnik (segmentacja) wymagał czyszczenia.

na koniec, nie myślcie, że próbuję zdobyć całą władzę, nawet jeśli nie prowadzę kampanii na ulicy, to i tak segreguję śmieci i zwracam uwagę na to, co robię
Wszystkim dziękujemy
ps: Nadal szukam reaktora.

Hej! flytox bądź bardziej tolerancyjny, bo inaczej wielu ludzi nie przekonasz do ekologii

Thierry


Le Syndykat Skruszonych Ekonologów Ajatollaha daj sobie kolejną szansę (jeśli zgodzisz się drastycznie zmniejszyć moc swojego pojazdu, a nawet zacząć jeździć na rowerze) : Mrgreen: : Mrgreen:

Krótko mówiąc, konie, oszczędność paliwa i zanieczyszczenie nie idą zbyt dobrze w parze. André powie Ci, że kiedy poczujesz, że ziemniaki się zbliżają, właśnie przekroczyłeś najlepsze ustawienie wydajności. Następnie możesz cieszyć się swoim pojazdem lub jeździć „odpowiedzialnie”, potrzeba wszystkiego, aby stworzyć świat... W każdym razie tutaj znajdziesz pomoc w przejściu do ustawień, które idą w kierunku oszczędności . :P
Ostatnio edytowane przez Flytox 10 / 06 / 10, 15: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lagv6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/06/10, 10:20




przez lagv6 » 10/06/10, 14:24

cześć
och, bardzo dobra odpowiedź : Lol:
jak mogłeś przeczytać powyżej, jestem pełen niskich obrotów
(że tak powiem) rewolucja 2500 do 3500 Zainteresowałem się Pantone
ponieważ znalazłem same zalety w instalacji tego systemu (consso
depollu, moc) Ogólnie rzadko jeżdżę sportowo I
przy 3000 obr/min dobrze wiemy, że v6 prv rzędy a
Little AC to dieta i pomyślałem, że to dobry kompromis
zainstaluj go, ponieważ zachowując to samo zachowanie, pomyślałem o odkażeniu
spożywaj mniej i miej trochę więcej energii

Thierry
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/06/10, 15:06

Błąd l Niech żyje Windaube!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lagv6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/06/10, 10:20




przez lagv6 » 11/06/10, 09:38

Flytox napisał:Błąd l Niech żyje Windaube!


przepraszam, nie zrozumiałem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/06/10, 14:57

Komputer miał zły okres i zakończył się awarią na dobre... nie ma to nic wspólnego z tematem. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66