„Passat 1.9TDI”

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

„Passat 1.9TDI”




przez RolCopter » 31/03/07, 02:13

Bonjour à tous
Otwieram nowy post "Passat 1.9TDI"
Po zepsutym wydechu zdecydowałem się dodatkowo na naprawę umieścić tam reaktor.
Odpowiadając André, jak tylko wszystko będzie działać, wykonam pomiary, o które mnie poprosił, z drugiej strony mam nadzieję, że temperatura powierzchni go zadowoli, ponieważ nie mam zamiaru robić otworów do pomiaru temperatury gazów.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia wszystkim testerom
Ostatnio edytowane przez RolCopter 06 / 05 / 07, 15: 03, 1 edytowany raz.
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

wydech wraz z reaktorem




przez RolCopter » 01/04/07, 00:04

Halo
Pierwsza wykonywana czynność (montaż wydechu z reaktorem) następuje po zamontowaniu i podłączeniu do bełkotki.
https://www.econologie.info/share/partag ... one-01.jpg
Mam zamiar zrobić test podłączając odpowietrznik do bełkotki. Pierwotnie ten odpowietrznik szedł bezpośrednio do wlotu powietrza przed turbosprężarką, aby spełnić standardy kontroli zanieczyszczeń, co powodowało kondensację i osadzanie się oleju w rurach.
https://www.econologie.info/share/partag ... flar12.jpg
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/04/07, 04:44

Halo
Mam zamiar zrobić test podłączając odpowietrznik do bełkotki. Oryginalny, ten odpowietrznik trafia bezpośrednio do wlotu powietrza przed turbosprężarką, aby spełnić standardy usuwania zanieczyszczeń, co powoduje kondensację i osadzanie się oleju w rurach


W przypadku WV przy wylocie na pokrywie zaworów znajduje się czarna przegroda zatrzymująca olej i zwykle przechodzą tylko opary, ale jeśli Twój silnik jest trochę ryzykowny, przez ten odpowietrznik dość mocno dmucha. zrób test i zobaczysz jak dmucha przez ten odpowietrznik.
Mała rada, upewnij się, że odpowietrznik nie jest pod ciśnieniem, bo jeśli ciśnienie w nim wzrośnie, to będzie wyciekał olej wszędzie, a olej napędowy będzie cholernie bałaganem na ziemi
Nie wspominając już o tym, że można wsunąć scele za kierownicę, a tę z przodu blisko paska zębatego (obie strony wału wibracyjnego..
Najpierw uruchom reaktor wodą i zostaw odpowietrznik, później możesz do niego ostrożnie wrócić, przynajmniej będziesz mógł dokonać porównania pomiędzy odpowietrznikiem i bez odpowietrznika w reaktorze.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/04/07, 06:00

Cześć
Mogę dać ci tylko tę samą radę, co André.
W moim Golfie zauważyłem zanik zapachu spalin po włączeniu odpowietrznika w reaktorze.
Olej nie brudzi pręta.
Aby uniknąć problemów, lepiej jest używać odpowietrznika z dodatkowym dopływem powietrza w reaktorze.
W przypadku wystąpienia nadciśnienia wentylacja będzie odbywała się poprzez wlot powietrza wtórnego.
W Golfie zaobserwowałem wzrost temperatury na wylocie reaktora o 40°C, przy zastosowaniu odpowietrznika.
Dla Twojej informacji, nigdy nie używałem odpowietrznika zbyt długo, ponieważ nadal istnieje ryzyko (nadciśnienie).
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise




przez RolCopter » 02/04/07, 17:55

Bonjour à tous
André, czy możesz określić, co można odpuścić?

„Nie wspominając już o tym, że możesz sprawić, że ludzie pierdną skale za kierownicą i przednią przy pasku zębatym (po obu stronach wibrowału..)


PITMIX na jakim poziomie obawiasz się nadciśnienia?
Ostatnio edytowane przez RolCopter 12 / 04 / 07, 16: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/04/07, 23:04

Tylko jeśli odpowietrznik będzie dmuchał zbyt mocno, istnieje ryzyko, że ograniczenie utworzone przez pręt reaktora będzie zbyt duże.
Co więcej, jeśli reaktor zostanie zatkany olejem zatkanym na pręcie i ściankach, istnieje ryzyko zatkania.
W rezultacie ciśnienie oleju w silniku może za bardzo wzrosnąć, co spowoduje wypłynięcie oleju przez korek wlewu i wszystkie otwory, przez które olej może wyciekać.
Być może są poluzowane uszczelki olejowe, ale nic więcej nie mogę powiedzieć, bo nie jestem mechanikiem.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/04/07, 02:09

Halo
André, czy możesz określić, co można odpuścić?


Na każdym końcu wału korbowego znajduje się uszczelka z wewnętrzną sprężyną i (wargą), która zapobiega wyciekaniu oleju. Uszczelki te są wrażliwe na nacisk, jeśli skrzynia korbowa stanie się zbyt pod ciśnieniem
gumowe krawędzie obracają się i wycieka olej
ten od strony koła pasowego jest wymienny, ale ten od strony koła zamachowego wymaga demontażu silnika i koła zamachowego.
reszta pokrywy zaworów i uszczelki skrzyni korbowej wymagają większego ciśnienia, ale nie dużego..
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

OK, jeśli chodzi o nadciśnienie




przez RolCopter » 03/04/07, 16:48

Bonjour à tous

OK, André i PITMIX w sprawie nadciśnienia, nadal chcę spróbować, umieszczając niskociśnieniowy zawór nadmiarowy przed reaktorem.
W przeciwnym razie istnieje możliwość skierowania wylotu reaktora w stronę dolotu: eliminując zawór ERG, uzyskam bezpośrednie połączenie z kolektorem dolotowym.

https://www.econologie.com/fichiers/partager/ERG-14.jpg

Połączenie odpowietrzające ma jeszcze jedną wadę: bełkotka znajduje się pod ciśnieniem i para powinna tworzyć się w wyższej temperaturze.

Jeśli chodzi o zatykanie reaktora olejem to widziałem już co to dało w silniku Bernard pantonizowanym mieszanką oleju do smażenia i wody: „piękny lakier”

https://www.econologie.info/share/partag ... eau_17.jpg
W całym zespole występuje błąd projektowy. Ktokolwiek go znajdzie, zdobędzie mój szacunek, lol.: Mrgreen:

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia wszystkim testerom
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/04/07, 21:54

Cześć
Tak, masz rację co do lokalizacji zaworu EGR, zapewnia on dobre połączenie z reaktorem.
Zaglądałeś do kolektora, żeby sprawdzić, czy nie jest zatkany?
Na moim jest strasznie. :zaszokować:
Waham się pomiędzy dwoma pomysłami.
Albo zawór EGR, albo odpowietrznik....
Nie wiem. Moim zdaniem jedno i drugie.
W każdym razie, jeśli porównam kolektor dolotowy mojego R5 domieszkowanego wodą i zwykłego R5, to domieszkowany R5 jest znacznie czystszy. Jednak w przypadku R5 przebieg wzrósł do 160000 80 km w porównaniu z 90000–XNUMX XNUMX km w przypadku drugiego modelu.
Wkrótce załączę zdjęcia dotyczące mojego tematu R5.

KOLEKCJONER GOLFÓW
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

Wezwij kominiarza




przez RolCopter » 04/04/07, 17:16

Bonjour à tous
PITMIX wzywa kominiarza, tak, widziałem taki sam stan na moim silniku, zawór jest łatwy do czyszczenia, kolektor też, ale trzeba go zdemontować lol. Przed nami wspaniały weekend na testy:
w programie
- test bełkotki z podłączeniem do odpowietrznika i obejścia bezpieczeństwa w celu bocznikowania reaktora w przypadku wystąpienia nadciśnienia.
- badanie przyłącza w miejscu recyrkulacji spalin.
Ostatnio edytowane przez RolCopter 04 / 04 / 07, 18: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55