Bio-olej z drewna

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57

Bio-olej z drewna




przez aidiv » 30/09/05, 11:43

Witam, artykuł w gazecie we wtorek 27 września mówi o firmie CHOREN Gmbh
tytuł „Samochód jutra toczy się ... w lesie”

wyjaśnia, że ​​może współpracować z wiórami drzewnymi lub kompostem warzywnym.

jest to przekształcenie biomasy w biopaliwo The BioFioul.

chcę transformacji w biogaz, ale lepiej bezpośrednio w olej opałowy, prawda? ktoś nie zna zasady?
0 x
Avatar de l'utilisateur
claude07
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 12/07/04, 22:21
Lokalizacja: głęboka Ardeche - Aubenas




przez claude07 » 30/09/05, 11:51

ciekawe, ale ile zużywa system, aby przekształcić drewno w olej opałowy w ciągu 20 minut zamiast kilku tysięcy (milionów nie wiem) lat?
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 30/09/05, 11:52

Oto artykuł łatwiejszy do przeczytania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 17/10/05, 12:39

Już teraz trudno jest znaleźć drewno do ogrzewania, jeśli dodatkowo produkujemy paliwo, możemy wkrótce mieć niedobór drewna ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/10/05, 12:42

Nie, nie sądzę ... zasoby odpadów leśnych są dość znaczące (przynajmniej w celu osiągnięcia kilku% zużycia ropy) ... nie wspominając o zaroślach, które należy oczyścić ... Na przykład w zapobieganiu pożarom ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 17/10/05, 14:46

Można również zastosować świnie algowe, które zanieczyszczają plaże Bretanii, a także hiacynty wodne, nieszczęścia, które blokują rzeki Azji, Afryki i Ameryki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 18/10/05, 01:13

claude07 napisał:ciekawe, ale ile zużywa system, aby przekształcić drewno w olej opałowy w ciągu 20 minut zamiast kilku tysięcy (milionów nie wiem) lat?

to właściwe pytanie „ki-tu”: rolleyes:

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/10/05, 01:50

Witam odpowiedź dla Pouz

Jeśli chodzi o las, nie widziałem tego samego co ty na ilości dostępnego drewna, certyfikuj drewno opałowe, jeśli je kupisz, kosztuje więcej niż ogrzewanie elektryczne, ale to bardziej dla atmosfery w niektórych przypadkach, dla mieszkańców miasta, dla tych, którzy są bardziej zaradni, wszędzie jest mnóstwo drewna, wystarczy mieć odwagę, aby go postawić.
Las jest tak ogromny, że wkracza do niego Francja, gdy lecisz nad nim, masz wrażenie, że jesteś nad oceanem i możesz się zgubić.
Większość drewna jest tutaj cięta, aby zrobić papier, im dalej na północ (Angava Bay), tym bardziej drewno jest małe, ale bardzo zwarte, sezon jest bardzo krótki.
las sam się niszczy, więc trzeba dokonywać wybiórczych cięć, jest wiele powalonych drzew, nie licząc tego, że każdego lata zawsze jest tu i tam, pożary lasów czasem kilkanaście w marszu , ciągłe patrole lotnicze wykrywają pożary. i inne, które są przeznaczone do gaśnic. Las jest więc cyklem, wystarczy go posadzić (iglasty) i wyciąć, wiem, że z niektórych drzew iglastych cedrowych produkują alkohol
ale to nie jest duży przemysł. Ale musisz obserwować międzynarodowe koncerny
miazgę, która tnie czysto, z pewnością widziałeś raporty i filmy o lasach baureal.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 14/12/05, 18:24

Czy nie byłoby łatwiej używać metanu (energia całkowicie darmowa, całkowicie ekologiczna, w oszałamiających ilościach)
Samochody LPG mogą tam jeździć, a może inne także w dopingu ... !!! ??? oprócz paliwa produkowalibyśmy także kompost :)
A jeśli wejdą w to przemysłowcy, nie powiesz o rzezi w lasach!
A potem, często nazywamy las, te pola z drewna iglastego posadzone w linii prostej, które niszczą ekosystem (kultura mono), ale prawdą jest, że sciries mają dużo materiału do rzucenia lub nieużywania
Stąd, aby zrobić paliwo ...
0 x
Lounet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/12/05, 08:22
Lokalizacja: Centrum Francji




przez Lounet » 14/02/06, 17:13

<
nie mam nic przeciwko przemianie w biogaz, ale bezpośrednio w olej opałowy jest lepsze, prawda? ktoś nie zna zasady? >>

Nie znam tej zasady, ale jedno jest pewne: nie ma teoretycznej niemożliwości przekształcenia biomasy w węglik wodoru. Po prostu szukaj i nie wiesz, na co czeka przemysł chemiczny?
Uwaga: jeśli się nie mylę, Niemcy podczas II wojny światowej dobrze zsyntetyzowali benzynę z węgla?
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107