Teoria Universons Claude Poher

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 20/05/11, 23:48

Christophe napisał:Myślę, że JPP nie lubi żadnego innego francuskiego naukowca...przynajmniej takie wrażenie sprawia...Czy się mylę?

Tak, bo JP Petit był wielkim przyjacielem m.in. Jacques’a Benvéniste’a, matematyka Lichnérowicza… Wystarczy przeczytać jego biografię.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/06/11, 15:54

Raport z Francji3: http://www.dailymotion.com/video/x3lvus ... 8-nov_tech z samym Poherem, proszę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/06/11, 00:32

Mamy przynajmniej fragment wideo,
bo na jego stronie nie ma nawet zdjęcia

Jeśli chodzi o jego metodę określania wytwarzanej siły, jest ona całkowicie empiryczna w przypadku tak krótkiego czasu trwania impulsu

Na koniec, dla przypomnienia, to samo robimy w temperaturze pokojowej z elektrycznym siłownikiem piezzo

Interesujące byłoby wykonanie tego testu za pomocą piezoelektrycznego, a nie kawałka aluminium, jak określono w raporcie : Lol:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/06/11, 02:34

Nie śledziłem tego tematu, ale film, który już widziałem, stawia w nim dużo Newtona, mówiąc o niezwykłych ilościach energii, co jest równoznaczne ze słynnym wahadłem uruchamiającym pompę!

Odpowiedź udzielona Maloche’owi również nie przekonuje mnie o powadze sprawy!


Bardzo prostym eksperymentem jest poddanie metalu pulsacji elektrycznej o bardzo dużym natężeniu przy użyciu wcześniej naładowanego kondensatora, co również będzie miało wpływ na jego element, schładzając go, zwiększa przewodnictwo, różnica polega na tym, że wykorzystuje wysokie napięcie i element półprzewodnikowy, co sprowadza się do tego samego!

Nie ma nic bardzo naukowego w jego wynalazku!

11 000 niutonów co???

Newton/metr, niuton/mikrometr, bez wartości odległości jest to bezwartościowe, a nie na 25mm, oszustwo jest w podanych wartościach, w dodatku rzecz schodzi bardzo powoli pokazując małą siłę do podbicia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 22/06/11, 08:13

Capt_Maloche napisał:Ciekawy link:

Krytyka jest ostra
http://perso.numericable.fr/wolf424/uni ... rsons.html

i Pan POHER jest u podstaw powstania GEPAN
http://rr0.org/org/eu/fr/cnes/gepan/
co jest niczym


Swoją drogą Pan POHER poszukuje Inżyniera, który przeczytał jego 500 publikacji, ale nie traci czasu na forums (jest to dyskusyjne)
Myślę, że temu panu nie trzeba długo żyć

Aby to rozwinąć forum, chciałbym załączyć część jego odpowiedzi na mój poprzedni e-mail (po jego zaproszeniu!)
i ubolewać nad twoją najmniejszą obecnością na forum forum dyskusyjne „déconologie.com”, na którym mniejszość kompetentnych osób stara się odpowiedzieć większości anonimowych, ignorantów, głupich i zniesławiających osób podczas powierzchownych i obiektywnych dyskusji.

Un forum stwierdziła, że ​​ekologia zajmująca się aferą DSK jest naprawdę odkrywcza.

Dyskusja na temat mojej pracy nad tym forum jeszcze bardziej przekonał mnie o swojej głupocie.

Tego rodzaju wymiana nie jest częścią mojej etyki ani kultury.


Nie zamierzam się zaprzyjaźnić, ale wiedza i umiejętności dobrych inżynierów-naukowców są być może zbyt odległe od populacji „głównego nurtu”, która nie zna natury obecnych prac fizycznych.

i z pewnością pewne interwencje forum wydają się dziecinne w porównaniu z projektami tych chłopaków.

Czy powinniśmy zrobić forum prywatny? :D


sprawa dsk, temat anty-Sarko i inne maffieu wydają mi się absolutnie bzdurami na tej stronie, czasami zdarzają się duże odchylenia!!!! trochę humoru jest miłe, potem pogawędka przy barze... : Lol: , a ludzie szybko wariują, nie zawsze konstruktywnie!! gdzie się podziały prawdziwe doświadczenia???? gdzie się podział nasz pentone i inne gv??? wyniki ??
byłoby to lepsze niż wykonywanie teoretycznych obliczeń na podstawie oceny prawdopodobnej długości b... dsk? (och, przepraszam!, nikt tego nie zrobił! : Lol: : Lol: )
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/06/11, 23:27

Alain G napisał:...

11 000 niutonów co???

Newton/metr, niuton/mikrometr, bez wartości odległości jest to bezwartościowe, a nie na 25mm, oszustwo jest w podanych wartościach, w dodatku rzecz schodzi bardzo powoli pokazując małą siłę do podbicia!


Z tego, co przeczytałem na jego stronie, niuton/mikrometr

Nie jest łatwo przekształcić energię przy tak małej amplitudzie, po prostu odkształcenie materiałów pochłania znaczną część „Wstrząsu”

Chociaż jego eksperyment jest bardzo podobny do eksperymentu z siłownikiem piezzo, twierdzi, że zasada działania jest zasadniczo inna

pozostaje do wykazania

To prawda, gdzie są szaleni eksperymentatorzy forum? :D
Na razie nie mam czasu, ale plany są nadal aktualne
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
koboldkun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 09/11/09, 02:54
Lokalizacja: Paryż




przez koboldkun » 03/11/11, 14:08

W odniesieniu do efektu piezoelektrycznego, a także możliwych artefaktów elektromagnetycznych, chciałbym zauważyć, że pan POHER wyjaśnił już i udowodnił, że efekty wytwarzane przez jego eksperymentalne urządzenie nie były tego rodzaju i są doskonałą zemstą dobrze wyjaśnione przez jego teorię.

W celu dalszej lektury dokumentu wyjaśniającego, dlaczego nie może to być efekt piezoelektryczny, poniższy plik PDF (wpisz kod 1877):
http://universons.com/site_invention_de ... efacts.pdf
0 x
Doświadczenie jest podstawą naukowego rozumowania... Ponadto stwierdzenie, że to nie działa bez próbowania, nie jest wcale naukowe.

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120