Pac kondensacja gazu?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gisier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/12/08, 22:26

Pac kondensacja gazu?




przez gisier » 09/06/10, 11:47

Witam,
Nasz projekt domu szkieletowego z bocznicą musi znaleźć tryb ogrzewania. Dopiero od kilku dni poszukiwań wciąż nie mam odpowiedzi na pytanie, które sobie zadaję:

jakie jest najlepsze „ekonomiczne” rozwiązanie w zakresie ogrzewania pomiędzy pompą ciepła powietrze-woda a gazowym kotłem kondensacyjnym (możliwe ogrzewanie podłogowe w obu przypadkach)?

Pomiędzy początkową inwestycją, ceną kw (cena gazu wciąż rośnie), naprawdę nie wiem, co wybrać. czytamy wszystko i jest odwrotnie.

Moją produkcję ciepłej wody zapewni kocioł gazowy lub zbiornik elektryczny w zależności od wyboru.

Nie pójdę na energię słoneczną lub drewno.

Nasz dom będzie zlokalizowany na północy (59) z bardzo dobrą izolacją (r = 5 w ścianach i stropach), ma około 150m² z przebudowanym poddaszem. Na północy oznacza to również, że czapka będzie potrzebować dodatku na bardzo zimne dni ...

(Rozwiązanie takie jak inne nie wydaje się ekologiczne, wiem)

Dziękuję za odpowiedzi i opinie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/06/10, 14:18

: Arrow: Energia elektryczna, gaz lub inne, ceny energii ulegną znacznemu wzrostowi w nadchodzących latach ...

Inwestowanie w niedrogie rozwiązania, które pozwalają modulować na różnych stołach, może być rozsądne ...
(na przykład klimatyzacja dzielona poniżej 1000 € + wkład lub piec na pellet poniżej 2000 €)

Kiedy widzę rozkwit propozycji WPR w wysokości 20.000 XNUMX euro, zastanawiam się, jak możemy zamortyzować takie kwoty. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 09/06/10, 14:34

Citro napisał:Kiedy widzę rozkwit propozycji WPR w wysokości 20.000 XNUMX euro, zastanawiam się, jak możemy zamortyzować takie kwoty. : Evil:


Może dlatego, że dużą część rachunku płacą „inni” (ulga podatkowa, dotacja…) w skrócie „my” wszyscy : Evil: ... kto płaci podatki i / lub podatki ...

A kiedy to przeczytałem: https://www.econologie.com/forums/7-mois-par ... t9743.html
Jestem trochę zła ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/06/10, 14:55

Witam,

już dobrze zrobione dla ocieplenia domu, R = 5 nie jest zły.

Aby ogrzać 150 m², pomyślałeś o:
- aerotermalna pompa ciepła
- gazowy kocioł kondensacyjny.

Dla porównania, na północy szybko dokonuje się wyboru, będzie to skraplanie gazu, nawet jeśli cena GAZu może nadal rosnąć.

Wskazujesz na problem, zasłaniając potrzebę ogrzewania zimą! Wartość COP pomp ciepła spada, potrzebne jest dodatkowe źródło ciepła ...

Drugi problem, jeśli mówimy o ekologii, polega na tym, że zużycie energii przez WPR. Jeśli nie jest to równoważone przez źródło energii odnawialnej, we Francji WPR nie jest tak interesująca.

Trzeci, kilkakrotnie przebity w forum, koszt inwestycji w pompy ciepła ...

Jeśli jest pompa ciepła, radzę ci tylko rozejrzeć się za pompami ciepła woda-woda ... ale potrzebujesz dostępu do lustra wody i dość znaczącej inwestycji początkowej lub pompy ciepła na zużyte powietrze: Chez Oschnera na przykład.

Z drugiej strony jestem naprawdę zaskoczony twoją kategoryczną odmową przyjęcia drewna i paneli słonecznych.

W przypadku drewna myślę, że martwi Cię obsługa i przechowywanie ...
Wiedz, że jeśli masz minimalną powierzchnię wokół, istnieją kotły na pelety, które prawie nie wymagają więcej opieki niż kocioł gazowy (patrz produkty Firma ÖkoFEN) i przy cenie paliwa, która podlega znacznie mniejszym wahaniom (por. Pelety i pelety drzewne).

Jeśli chodzi o energię słoneczną, nie wiem, czy ten aspekt Cię niepokoi, czy też uprzedzenia dotyczące fotowoltaiki, ale panele termiczne to dojrzała, ekologiczna i ekonomiczna technologia ...

Ostatnim produktem, który może Cię zainteresować, pozostaje sprawdzenie cen: Kocioł gazowy do domowej mikro-kogeneracji.

Powodzenia w twoich badaniach.

PS: stara ekonomia, trochę spokojna, wystraszysz nowe ... :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/06/10, 17:50

8) Dzięki za linki, minguinhirigue.

Masz przedziały cenowe dla:
- Naścienny gazowy kocioł kogeneracyjny marki De Dietrich. :?
- Czapka na nieświeże powietrze Oschner. :?

Bardzo piękne artykuły, które zasługują na demokratyzację. : Idea:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/06/10, 18:18

Zgadzam się z poprzednimi uwagami, nie rozumiem odmowy drewna!
Dom dobrze ocieplony wymaga mniej energii i dlatego wydaje mi się słuszne, aby w przypadku nieobecności i ogrzewania drewnem zabezpieczyć system dualny, długotrwały autonomiczny, taki jak pellet lub gaz (niedrogi w inwestycji na gaz) wobec dużych wahań cen energii w przyszłości:
ropa, gaz, elektryczność będą w przyszłości podążać za sobą, nawet pellet, kwestia podaży i popytu !!

Wręcz przeciwnie, bezwstydnie wyrzucamy drewno i odpady roślinne (przycinanie żywopłotów, ogrodów, lasów, porzucone po burzach, jak pod koniec 1999 roku i ostatnio Landy, ale za darmo!) Niepokoi mnie nawet praktyczna niemożność łatwego spalenia ich w piecu na pellet z dużą autonomią jak na gaz (lata bez konserwacji !!).

Kluczowe wydaje mi się również bezpłatne dodatkowe ogrzewanie za pomocą tego zróżnicowanego drewna, jak podwójny kocioł na pelety, kłoda drewna, (Rzadkie) jak SHT sprzedawany przez Rika we Francji.
Elastyczność i perfekcja - thermodual TDA
http://www.sht.at/index.php?id=175#c196
http://www.sht.at/fileadmin/user_upload ... al-Web.pdf
http://www.sht.at/index.php?id=82
http://www.sht.at/index.php?

problem, wszystkie te typy pięknych kotłów są niemieckie lub austriackie !!
Zieloną energię z ogrodów i lasów wyrzucamy na rzecz energii atomowej aż do kolejnego Czarnobyla !!! !!
0 x
gisier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/12/08, 22:26




przez gisier » 09/06/10, 18:49

Dziękuję za szybkie i uważne odpowiedzi na mój problem.

Nie odrzucam drewna w tym momencie raz tu i tam ok, ale nie na co dzień i biorąc pod uwagę zimę, którą mieliśmy; Nie, dziękuję. Myślę, że może rzeczywiście zainstalować piec później, jeśli cena innych energii eksploduje.

Kiedy zamieściłem to pytanie, od razu skonsultowałem ceny kotła na pellet i potwierdziło to, co widziałem jakiś czas temu, jest droższy, droższy niż pac (powietrze / woda). ponadto zapewniłem miejsce w garażach, ale nie tak dużo na silos. jeśli powiesz mi, że to nie jest takie drogie, mógłbym zmienić moje plany dotyczące silosu.
Podobnie jak w przypadku energii słonecznej, mam aprobatę na ceny inwestycji, a moja żona nie przepada za pomysłem (estetyka).

Żeby Wam przeczytać muszę jeszcze potwierdzić określone ceny, czy nie zrezygnować z gazu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/06/10, 22:50

minguinhirigue napisał:Ostatnim produktem, który może Cię zainteresować, pozostaje sprawdzenie cen: Kocioł gazowy do domowej mikro-kogeneracji.


interesujące: Google wyszukuje to:
http://www.google.fr/url?sa=t&source=we ... 8MToQbo58A

ale nie budzi pewności siebie: wydaje się, że to wciąż badania

przedstawiają przyszły kocioł elektryczny na ogniwa paliwowe, zbyt odległą przyszłość

kocioł elektryczny w stirling wydaje się być bliżej, ale w tym dokumencie dietrich jest to swobodne stirling tłokowy: po co szukać tak wielu komplikacji, skoro stirling wału korbowego już się sprawdził

w domu mam bojler elektryczny, który codziennie pracuje! jest to prawdziwy generator wyprodukowany w Chinach przekształcony w ogrzewanie wymuszone z gaźnikiem zmodyfikowanym do pracy z gazowym, butanem lub metanem

te małe grupy kosztują 170 euro, gdy są promocje

niestety nie jest doskonały, trudno go wygłuszyć ... ale dla producenta, który ma środki, łatwo byłoby zrobić dobry cichy i solidny generator do kogeneracji tańszy od tych kotłów stirlingowych na ekonologogo

z dobrym wytwornicą metanu nie będzie już możliwości wyboru między gazem a kogeneracją: obie jednocześnie mój adiutant!

metan zasila generator ustaw ciepło odpadowe z grupy trochę ogrzewa dom, prąd z grupy zasila pompę ciepła i grzeje jeszcze bardziej

Kolejna uwaga, nie jestem przeciwny zasadzie pomp ciepła, to, co uważam za niefortunne, to ogromna cena dobrej instalacji: widzę tylko technikę i to, co mogliśmy zrobić dobrze: niestety jestem przerażony, widząc, co się sprzedaje ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/06/10, 13:03

Christophe napisał:
Może dlatego, że dużą część rachunku płacą „inni” (ulga podatkowa, dotacja…) w skrócie „my” wszyscy…



Jest to coraz mniej prawdziwe: pompy ciepła typu „powietrze” nie kwalifikują się już; obniżają się również stawki ulg podatkowych ...

Jednak marketing jest „trudny” ... I strzeżcie się tych, którzy nie myślą!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/06/10, 13:12

minguinhirigue napisał:
Ostatnim produktem, który może Cię zainteresować, pozostaje sprawdzenie cen: Kocioł gazowy do domowej mikro-kogeneracji.

...: D


W tej samej żyle :

http://www.sunmachine.fr/download/plaka ... ineGaz.pdf

Ale o ile mi wiadomo, nie ma określonej taryfy odsprzedaży energii elektrycznej, jak ma to miejsce w przypadku energii wiatrowej lub fotowoltaicznej, nagle we Francji te maszyny wydają mi się bardzo trudne do amortyzacji (w przeciwieństwie do innych krajów, które mają korzystny zasilacz „kogeneracji” w taryfie) ...

Gdyby tak było, byłoby to „eleganckie” rozwiązanie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270