Recenzje ogrzewania podłogowego poprzez geotermalnej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
cranut89
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/04/07, 18:26

Recenzje ogrzewania podłogowego poprzez geotermalnej




przez cranut89 » 29/07/07, 22:04

Chciałbym poznać Twoją opinię na temat ogrzewania podłogowego w energii geotermalnej, ponieważ miałem wycenę od firmy o nazwie ENALSA, która produkuje własne rzeczy, a ich cena jest bardzo atrakcyjna dla domu o wartości 95m28900 € za kompletną instalację przez przeciw nie ma terrassementu czujnika poza środowiskiem podwójnym domu jest 150m2 ma taras na 70 cm głębokości i jest trochę drutu elektrycznego przechodzi do centralnego i termostat nie każdy, ale to nic i podał nam szacunkową konsumpcję, jaką zamierzamy wydać 230 EUR rocznie
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/07/07, 22:52

Cześć
Jeśli chcesz moją opinię na temat geotermalnej podłogi grzewczej, działa ona bardzo dobrze i nie kosztuje wiele do użycia.
Ale 28900 XNUMX € :zaszokować:
Wow, to przeraża.
Nie rozumiem dobrze, co jest w tej cenie?
Czapka i układanie podłogi?
A jeśli w tej cenie nie ma robót ziemnych i okablowania, oznacza to, że nie ma rozruchu pompy ciepła.
Jak działa gwarancja?
Czy to oni zlecają po zakończeniu pracy?
A jeśli się zepsuje, powiedzą, że problem pochodzi z tego, co zrobiłeś, prawda?
Dla mnie wszystko to wydaje się zawyżone, ale dzieje się tak również dlatego, że mam preferencyjne stawki na sprzęt i sam sobie radzę przy instalacji.
Trudno pozostać obiektywnym przy takiej taryfie. Ale wiem, że znajomi mieli wycenę odwracalnej aerotermicznej pompy ciepła z klimakonwektorami do zainstalowania we wszystkich pokojach w domu, a jej koszt to około 20000 XNUMX €.
Myślę więc, że twój cytat jest całkowicie zgodny z normą.
Jaka jest cena samego limitu? Jaka moc
0 x
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1




przez momotopo » 29/07/07, 23:47

hej pitmix, na pewno nie jest to 95m2 8900 €.

W języku francuskim czasami konieczne jest wstawienie spacji między terminami. To znacznie ułatwia zrozumienie przez czytelników, co jest z góry celem pisania.

Okej, przestanę.

Przypominam również wszystkim, aby cofnęli się o sprzęt działający z klasyfikowanymi gazami chłodniczymi (r 407 R410 itp.), Który w przypadku instalacji zawierającej więcej niż 2 kg freonu, wizyta coroczna kontrola szczelności jest prawie obowiązkowa oprócz umowy serwisowej, która jest również niezbędna i że przedstawiciele handlowi nie zawsze uwzględniają ją w swoich obliczeniach amortyzacji. I że związki zawodowe starają się narzucić tę wizytę na wszystkich urządzeniach, nawet tych zawierających mniej niż 2 kilogramy.

Kolejna wielka sprawa, tralala

Jeśli chodzi o górne ograniczenie geotermiczne, z czasem zachodzi termiczna transformacja gruntu w kontakcie z czujnikami. Ogólna temperatura gleby ma tendencję do spadania, co może nieco obniżyć wydajność. : Evil:

W przeciwnym razie zasada jest doskonała!
0 x
cranut89
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/04/07, 18:26




przez cranut89 » 30/07/07, 05:35

przepraszam 95m2 za 8900 €
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/07/07, 07:01

Ahouie faktycznie jest lepsze : Mrgreen:
W takim przypadku warto, ponieważ instalacja podłogi jest nadal dużym zadaniem.

Aby dołączyć do tego, co napisał momotopo, czy jest to pompa ciepła z wymiennikami wody lub z czynnikiem chłodniczym w całym obwodzie?

Proszę o to, ponieważ osobiście nie mam zaufania do nowych czynników chłodniczych.
Im są mniej niebezpieczne dla warstwy ozonowej, tym bardziej obwód musi być uszczelniony. Cząsteczki stają się coraz mniejsze, a wszelkie wycieki są coraz trudniejsze do wykrycia.
Wolę, aby płyn pozostawał zamknięty w obwodzie maszyny (zmontowanym fabrycznie), a reszta obwodu zawiera tylko glikol.
0 x
cranut89
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/04/07, 18:26




przez cranut89 » 30/07/07, 14:52

osoba powiedziała mi, że jest to czynnik chłodniczy i że nie ma ryzyka związanego z tym płynem w przypadku wycieku
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 30/07/07, 15:11

cranut89 napisał:osoba powiedziała mi, że jest to czynnik chłodniczy i że nie ma ryzyka związanego z tym płynem w przypadku wycieku


powitanie

wyjaśnia, bo wszystko i wszystko można nazwać „czynnikiem chłodniczym” :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/07/07, 21:31

Rzeczywiście, nie ma bezpośredniego ryzyka dla ciebie, prawie nie ma ryzyka dla warstwy ozonowej, ale duże ryzyko dla efektu cieplarnianego.
Ten sam płyn chłodzący sprawiasz, że płonie i wdychacie opary i mówicie mi o nowościach. : Evil:
Nie, żartuję, nie próbuj.
Gaz musztardowy coś dla ciebie znaczy?
Nowe płyny nie dają „gazu musztardowego”, ale nie jest dużo lepsze.
Cóż, nigdy nie czułem gazu musztardowego, na szczęście dla mnie, więc naprawdę nie wiem.
Ale spalony czynnik chłodniczy pali oczy, gardło, zjada tlen, a ty w końcu widzisz, że wszystkie niebieskie nic już nie słyszą i wpadają do jabłek. To dość brutalne i że bardzo się starałem pomimo siebie :płakać:

Nie mówię tego, aby cię przestraszyć, ale aby uczynić to bardziej zniuansowanym, gdy facet nie mówi ci żadnego niebezpieczeństwa.

Ale prawdziwym problemem nie jest niebezpieczeństwo, jakie powoduje płyn, ponieważ jest w małej ilości i nie powinien się palić, ale jest to po prostu niezawodność instalacji.
Jeśli w Twojej pompie ciepła brakuje czynnika chłodniczego, albo będzie to krótki cykl (zbyt częste zatrzymywanie / uruchamianie), jeśli istnieje bezpieczeństwo, albo przegrzanie i zasysanie powietrza, jeśli nie ma takiego czynnika.
W każdym razie nie jest dobrze.
Pompy ciepła najnowszej generacji są wyposażone w elektroniczne urządzenie zatrzymujące maszynę w przypadku spadku ciśnienia w obwodzie.
Maszyna zatrzymuje się i powoduje brak usterki płynu. Musi zostać naprawiony, aby mógł zostać ponownie uruchomiony.
Jeśli czujnik zewnętrzny i podłoga zawierają tylko wodę z glikolem, mniej prawdopodobne jest wycieki czynnika chłodniczego podczas użytkowania, ponieważ płyn będzie się ograniczał w pompie ciepła.
Jeśli nadal występują wycieki, nie można ich za to winić, co z pewnością będzie stanowić problem fabryczny lub złą konserwację ze strony potencjalnego technika, który dokona przeglądu maszyny.
Wyciek glikolu jest łatwiejszy do wykrycia i naprawy, nawet jeśli nie jest mniej niebezpieczny dla środowiska.

Ach tak, fajną rzeczą, jeśli zainstalujesz podgrzewaną podłogę z wodą glikolową, możesz później dodać panele słoneczne i jeszcze bardziej obniżyć cenę rachunków za prąd.
0 x
rirto
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 29/09/14, 17:07

re




przez rirto » 07/10/15, 20:18

Mamy projekt drewnianego domu w Dordogne i zadajemy wiele pytań przy wyborze naszego przyszłego ogrzewania.
Obecnie mieszkamy w 5 kamienicy z 3 piętrami, w tym 115 m² ogrzewanych. Izolacja pozostawia pragnienie i wszędzie są fałszywe sufity. Ponadto deska nie jest izolowana, a poniżej znajduje się piwnica. Jedynym pozytywem jest to, że zainstalowaliśmy okna z podwójnymi szybami.
Tyle o sytuowaniu. W każdym razie spędzamy w dużej mierze prehistoryczne RT ;-)
Nasze całkowite roczne zużycie wynosi 1200 EUR, w tym:
Subskrypcja 160 €
500 € ogrzewania (łącznie 8 miękkich grzejników o bezwładności 9500 W)
540 € ciepłej wody i urządzeń
Zadaję sobie pytanie, kiedy widzę, że Twoja konsumpcja zna koszt początkowej inwestycji.
Myślę, że bardzo optymistycznie podchodzisz do kalkulacji amortyzacji
Chciałbym mieć plancet grzewczy na bazie energii geotermalnej lub aerotermalnej, ale waham się finansowo ...
Nasz projekt stworzy 145 mXNUMX powierzchni mieszkalnej na parterze w Dordonii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 08/10/15, 10:21

Rekord pobity (ponad 8 lat) dla drugie wykopalisko za dwa dni i ponownie wiadomość wysłana tylko w celu umieszczenia adresu URL (naiwnie nazywanego -spam, a ponadto fałszywym : Lol: )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 155