Turbina wiatrowa z wentylatorem?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Zaïonce
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/06/07, 17:21
Lokalizacja: Lille

Turbina wiatrowa z wentylatorem?




przez Zaïonce » 05/07/07, 13:31

Witam,

Jestem tu nowy i mój temat może być śmieci, ale ...
jeśli używasz komercyjnego wentylatora (bez podłączania go) jak turbiny wiatrowej, pobierasz prąd z gniazdka?
Ponieważ silnik elektryczny aktywowany przez ostrza staje się generatorem, wydaje mi się, że musi on działać (nie znam NIC w elektryczności).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/07/07, 17:32

twoje podstawowe rozumowanie nie jest błędne, ale wciąż musisz zobaczyć, jaki to rodzaj silnika, może być konieczne opracowanie obwodu wzbudzenia wirnika i nie jest wcale pewne że wydajność jest dobra.
Ponadto, czy osiągniemy wystarczającą liczbę tur?

Spróbuj: zawsze się czegoś nauczysz

Zrobiłbym następujący pierwszy eksperyment: podłączyłem żarówkę
od 220 V: 15 watów (dobra stara żarówka z żarnikiem!), a ja zmierzę uzyskane napięcie
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 05/07/07, 18:09

Słoń napisał:Zrobiłbym następujący pierwszy eksperyment: podłączyłem żarówkę
od 220 V: 15 watów (dobra stara żarówka z żarnikiem!), a ja zmierzę uzyskane napięcie


Powinien użyć drugiego wentylatora, aby ... dmuchnąć :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Zaïonce
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/06/07, 17:21
Lokalizacja: Lille




przez Zaïonce » 05/07/07, 18:50

Cóż, może działać, ale nie ma gwarancji.
Spróbuję więc ...

Dziękuję.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/07/07, 19:08

Halo

Konieczne będzie równoległe umieszczenie kondensatora na przewodach wyjściowych i wystarczająco szybkie obrócenie wentylatora o 1500 obr./min i więcej.
Nie oczekuj, że wydostaniesz się z niego na tyle, aby zapalić diody LED : Mrgreen:

Prowadzenie śmigła wymaga dużo energii, a prowadzenie silnika wymaga dużego śmigła

Generator na mojej ławce to silnik o mocy 1/2 KM, a mój silnik o pojemności 125 cm2 ledwo napędza silnik tylko dwiema lampami o mocy 100 W.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/07/07, 19:30

Małe przypomnienie historyczne, czysto kulturowe:

Hippolyte Fontaine wpadł na pomysł, aby obalić dynamo Zénobe Gramme, aby uczynić go silnikiem
(pierwotnie ZG wynalazł dynama do tworzenia złóż elektrolitycznych)

http://fr.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A9nobe_Gramme
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flothekid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/07/07, 00:40




przez Flothekid » 07/07/07, 18:38

Próbowałem już obracać łopatkami wentylatora, niemożliwe, zbyt ciężkie!

Niektóre nie mają ataku ani krawędzi końcowych!

Krótko mówiąc, bardzo źle rejestruje sprzedaż !!!

Równie dobrze może zbudować małą drewnianą turbinę wiatrową, która naprawdę się przekręci, więc jeśli chodzi o mechanikę, musisz być minimalną złotą rączką, to prawda .......
0 x
Alain Coustou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 29/01/05, 16:55
x 2




przez Alain Coustou » 20/07/07, 11:48

Możemy również spróbować użyć wentylatora (lub innych łopat), produkując usprawnioną turbinę wiatrową. Jeśli kanał powietrzny jest zwężony, możesz nawet skorzystać z efektu Venturiego. Ten efekt skoncentruje energię wiatru na mniejszej powierzchni (wentylatora), przyspieszając ją.
Sam jeszcze tego nie próbowałem, ale powinien działać, ponieważ działa bardzo dobrze w modelu wieży turbiny wiatrowej, który wykonałem, gdy umieszczam bok obszaru wlotu powietrza skierowany w stronę wiatr, pozostałe trzy strony są zamknięte.
Aby zobaczyć model (i dokument dotyczący turbin wiatrowych), odwiedź witrynę:
http://groups.msn.com/ToursAerogeneratrices2/

Alain
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133