„Tania” turbina wiatrowa w Casto + solar

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083

„Tania” turbina wiatrowa w Casto + solar




przez Christophe » 05/07/07, 12:50

Naziemna turbina wiatrowa AIR X 400 W/12 V za 850 €.

3 lata gwarancji i to nie jest chińskie.

Bardzo kompletna instrukcja (dla instrukcji): http://www.castorama.fr/media_aux/499167_a2.pdf

Dowiedz się więcej o stronie Casto

Pomysł: zamontować jako uzupełnienie naszego układu słonecznego

Waham się (dużo tu wieje), aby zainwestować w testowanie w obciążeniu czysto rezystancyjnym (ogrzewanie pomieszczenia lub CWU) prosty falownik 400 W i opór elektryczny powinien wystarczyć.

Po prostu będzie się nagrzewać, gdy turbina wiatrowa pracuje (brak akumulacji), czyli gdy zawodzi słońce: ... Co sądzisz (sprzęt, pomysł...)?
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/07/07, 14:50

Witam,
Przyglądając się trochę, znajdujemy go za 750 euro. (Powietrze X)

Dobra maszyna, mam taką w serwisie od dobrego roku.
Napotkane problemy to:
Szum ostrzy (przy nim nie zdrzemniesz się) : Chichot:
Bezpieczne przejście, które daje całości duży wstrząs mechaniczny (to trzeba zobaczyć i usłyszeć) :płakać:

Dlatego zwróć szczególną uwagę na zakres prędkości wiatru w miejscu instalacji, upewniając się, że nie przekroczysz maksymalnej prędkości (lub jak najmniejszej)

W przeciwnym razie pomyślne wiatry! !
Obelix
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 05/07/07, 14:59

Sowa to całkiem nieźle to a priori? :)

Niektóre pytania:

Masz dokładnie ten sam model?

Położyłeś to na macie o długości ilu m?

Jaki montaż go postawiłeś "w dupie" a raczej u stóp (od masztu)?

Dla maksymalnej prędkości jest to około 15 m/s (55 km/h), tak?
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/07/07, 17:09

Witam,

Tak, ten sam model AirX, ale w 24 woltach (intensywność przyczyny)
Zainstalowany na wysokości 600 m w pobliżu Tulonu. Zasila przekaźnik radiowy i jego akcesoria.
Więc nie ma dla mnie hałasu! ! : Chichot:
Montaż jest bardzo prosty, ponieważ wszystko jest zintegrowane w obudowie turbiny wiatrowej, tylko akumulator 24 V o wysokim natężeniu (450 A/h)
Jest wsparty na 40-metrowym maszcie, ale ma tylko 10 metrów wysokości. Naszym największym problemem jest to, że bardzo często czuje się bezpiecznie, bo wieje zbyt silny wiatr (pozostałości po znanym mistralu). Dlatego nie jest zbyt wysoka, bo nie ma sensu się na nią wspinać.
Zakupiony w regionie Grenoble po wyżej wymienionej cenie ......

Obelix
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 05/07/07, 17:15

Ok dzięki za info i czy masz pojęcie o jego efektywnej rocznej produkcji (w kwh)?
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/07/07, 17:26

Witam,

Nie mam pojęcia o rocznej produkcji, ale zależy to w dużej mierze od prędkości wiatru w miejscu, w którym się znajduje (bezpieczne przejście około 14/15 m/s)
W przeciwnym razie zasila witrynę, która zużywa 25/30 stałych watów plus sto watów przez około 3 do 4 godzin dziennie! (około 1 kWh dziennie)
Można to znaleźć na ebayu.....

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/07/07, 18:09

lektura instrukcji (48 stron) jest bardzo pouczająca, polecam ją każdemu, kto chce majstrować w tej dziedzinie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: „Tania” turbina wiatrowa w Casto + solar




przez bambus » 06/07/07, 18:17

Christophe napisał:Waham się (dużo tu wieje), aby zainwestować w testowanie w obciążeniu czysto rezystancyjnym (ogrzewanie pomieszczenia lub CWU) prosty falownik 400 W i opór elektryczny powinien wystarczyć.


:? Po co instalować falownik do obciążenia czysto rezystancyjnego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/07/07, 18:47

Indy 49 powiedział:
Pytanie Po co instalować falownik do obciążenia czysto rezystancyjnego?


Na pewno, ale zwykle to, co znajdziemy, nadaje się na 220 V
Pamiętam stare, dobre prawo Ohma:

I = U / R

co do mocy: P=UXI

i nie zapominajmy, że stary Joule: rezystancja jest proporcjonalna do temperatury: kiedy mierzysz obciążenie omomierzem, to nie jest to rezystancja obciążenia, która jest znacznie wyższa.

Dlatego uwaga ta jest istotna pod warunkiem stosowania obciążeń przy napięciu znamionowym

Innym problemem jest to, że częstotliwość jest również zmienna: falownik zapewnia stabilną częstotliwość
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79419
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 06/07/07, 18:51

Tak słonko, to głównie dlatego, że łatwiej znaleźć urządzenia grzewcze (czy to do ciepłej wody użytkowej, czy do powietrza) na 220V niż na 12V...

Nie wyobrażam sobie, żebym hakował coś ze starymi świecami żarowymi diesla i starą wentylacją od komputera... : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201