Złamane gorące skały geotermalne

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
catouni
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/06/07, 18:30
Lokalizacja: Amboise

Złamane gorące skały geotermalne




przez catouni » 14/06/07, 15:32

Witam wszystkich, pomóżcie, pomóżcie! Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić (po prostu, ponieważ nie jestem zbyt dobrze zorientowany!) Co to za „gorące spękane skały”, które pozwoliły na realizację takiego projektu jak Soultz under Forest? Czy ma to związek z aktywnością wulkaniczną? Czy są regiony, w których można znaleźć tego rodzaju skały, a nie inne?
Z góry dziękuję za wyjaśnienia
Katouni : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/07/07, 22:48

catouni napisał:Witam wszystkich, pomóżcie, pomóżcie! Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić (po prostu, ponieważ nie jestem zbyt dobrze zorientowany!) Co to za „gorące spękane skały”, które pozwoliły na realizację takiego projektu jak Soultz under Forest? Czy ma to związek z aktywnością wulkaniczną? Czy są regiony, w których można znaleźć tego rodzaju skały, a nie inne?
Z góry dziękuję za wyjaśnienia
Katouni : Lol:

Informacje znajdziesz tutaj:
http://www.brgm.fr/brgm//geothermie.htm
http://www.geothermie-perspectives.fr/0 ... ur-01.html

4 - Na powierzchni przekształcenie przez wymiennik ciepła (a) gorącej wody z obwodu pierwotnego (b) w parę w obwodzie wtórnym (c) w celu napędzania turbiny (d), która wytwarza elektryczność
1 - Wstrzyknięcie zimnej wody o głębokości 5 m przez studnię centralną

2 - Cyrkulacja wody w szczelinach i ocieplenie w kontakcie z gorącą skałą (200 ° C)

3 - Ekstrakcja podgrzanej wody z piwnicy przez dwa studnie produkcyjne
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146