Energia geotermalna w regionie Lille

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ADUlille
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/07/14, 14:56

Energia geotermalna w regionie Lille




przez ADUlille » 29/07/14, 15:10

Witam,

Czy niektórzy z was doświadczyli energii geotermalnej w Lille i regionie?

W agencji rozwoju i planowania urbanistycznego Lille chcielibyśmy uzyskać informację zwrotną, aby ocenić potencjał tej energii, zbadać jej wady i zalety, a tym samym wiedzieć, czy jest to energia, którą należy rozwijać, czy nie w dzielnicy...

Dzień dobry!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 29/07/14, 16:55

jaki rodzaj energii geotermalnej? Pompy ciepła powietrze / solanka z siecią zakopanych rur?
0 x
Obraz
ADUlille
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/07/14, 14:56




przez ADUlille » 29/07/14, 17:10

Wszystkie rodzaje energii geotermalnej wspomagane przez pompy ciepła ...
np
- podziemna sieć rur = sondy pionowe, kosze geotermalne lub czujniki poziome = pompa ciepła gleba / woda ogólnie (lub gleba / gleba, czasami nazywana gazem / gazem)
- energia geotermalna na zwierciadle wody = pompa ciepła woda / woda

Nie wierzę, że istnieją PAC powietrze / glikol ... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 29/07/14, 19:28

0 x
Obraz
ADUlille
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/07/14, 14:56




przez ADUlille » 30/07/14, 12:03

Tak, absolutnie! :) Czy mieliśmy już okazję dyskutować?

Dziękuję za to łącze, tak naprawdę myślałem, że pompy ciepła solanka / woda były pompami ciepła gleba / woda, ale pompy ciepła gleba / woda to pompy ciepła, które wykorzystują czujniki czynnika chłodniczego! Dziękujemy za umożliwienie mi tego! : Idea:
Z drugiej strony nie wywołuje to PAC powietrze / glikol .... ale nie byłem zbyt zainteresowany energią aerotermalną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 30/07/14, 14:05

Wiesz, glikol jest tutaj, aby zapobiec zamarzaniu płynu chłodzącego.

Możemy rozważyć wszystko, co dotyczy pompy ciepła, powietrza / powietrza, powietrza / wody, wody / powietrza i wody / wody, a kiedy mówię „woda”, jest to bardziej płyn przeciw zamarzaniu niż cokolwiek innego.

Więc ... pod względem kosztów, powietrze / powietrze jest najbardziej ekonomiczne w zakupie, ale COP (współczynnik wydajności) jest nieco niższy w użyciu

W przypadku powietrza / wody zakopane rury poziome są tańsze niż wiercenie, szczególnie jeśli kładziesz je podczas budowy domu (wystarczy popchnąć nad nim nasyp wyciągnięty z fundamentów, potrzebujesz co najmniej 1m wysokość zakopana.

Istnieje również woda / woda dla osób z podgrzewaną podłogą.

Zaletą pompy ciepła w porównaniu z grzejnikiem jest to, że na 100 W zużytej energii elektrycznej uzyskuje się od 200 do 500 W mocy cieplnej, podczas gdy w przypadku grzejnika z efektem Joule, 100 W na 100 W ,

Wartość COP wynosi od 2 do 5, w zależności od systemów i temperatur wewnątrz / na zewnątrz, jest to stosunek uzyskanej mocy cieplnej do zużytej energii elektrycznej.

Pompy ciepła są dość opłacalne i praktyczne, gdy na zewnątrz nie jest zbyt zimno, zwłaszcza powietrze / powietrze.

Ale PAC zużywają prąd. Jesteś więc zależny od cen energii elektrycznej + nie zawsze ekologicznej metody produkcji!

Oto kilka pomysłów.
0 x
Obraz
ADUlille
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/07/14, 14:56




przez ADUlille » 31/07/14, 12:27

Dzięki Remundo za twój post! :)

Problem z pompami ciepła powietrze / ... polega na tym, że jak mówisz "Pompy ciepła są dość opłacalne i praktyczne, gdy na zewnątrz nie jest za zimno", nadal jesteśmy na północy w Lille, nawet w połowie sezonu skuteczność WPR jest zagrożona ... : Lol:


Dlatego jesteśmy zainteresowani energią geotermalną, aby mieć wydajny tryb ogrzewania również w okresach zimowych.

Byłoby na tym forum ludzie z metropolii Lille, którzy już eksperymentowali z energią geotermalną wspomaganą przez PAC w domu?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 03/08/14, 11:38

Problem z pompami ciepła powietrze / ... polega na tym, że jak mówisz "Pompy ciepła są dość opłacalne i praktyczne, gdy na zewnątrz nie jest za zimno", nadal jesteśmy na północy w Lille, nawet w połowie sezonu Skuteczność WPR jest zagrożona ... Śmiech

Na północy nie ma bardziej chłodnego dnia niż Calais, a nawet w Prowansji:
http://www.meteopassion.com/jours-avec-gel.php

Mieszkam w Prowansji Tej zimy ogrzałem się czapką powietrzno-powietrzną i zużyłem nieco mniej niż 400 kWh energii elektrycznej oraz trochę drewna na mróz.
Wszystkie stanowią znacznie mniejszą inwestycję niż geotermalna pompa ciepła.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 03/08/14, 15:07

to prawda Raymon,

Pompa ciepła powietrze / powietrze jest często łagodnym ogrzewaczem, a ciepło oddaje konkretnie dodatkowy komin.

Lille jest chłodnym klimatem, ale nie marznie, ponieważ ocean / kanał reguluje temperaturę.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307