Wyszukaj dokumentację dotyczącą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Dins
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/04/07, 15:12

Wyszukaj dokumentację dotyczącą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu




przez Dins » 23/04/07, 16:03

Witam,
Na potrzeby projektu Energy Master1 poszukuję turbiny wiatrowej o osi pionowej o średniej mocy 1,5 kW. Celem projektu jest przekształcenie energii mechanicznej drzewa bezpośrednio w energię cieplną. Prototyp będzie dostosowany do użytku na łodzi. Poszukuję więc listy producentów tego typu turbin wiatrowych.
Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/04/07, 19:09

Do czego służy ta łódź?
Ponieważ 1.5 kW częściej służy jako żagiel niż generator.

@
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 23/04/07, 21:06

0 x
Dins
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/04/07, 15:12




przez Dins » 24/04/07, 11:37

W rzeczywistości nie stanowi to prawdziwego problemu, jeśli ta turbina wiatrowa ma wylot wiatru i pełni także rolę „żagla”, ponieważ energia wiatru wykorzystywana przez żaglówki jest zlokalizowana z tyłu lub w podobnym kierunku.
Celem tego projektu jest właśnie zbadanie optymalnej wydajności, jaką mógłby zapewnić proces konwersji mekatermicznej, a nie wykorzystanie tej turbiny wiatrowej jako generatora.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 245