Akumulator i domowa elektrownia wodna

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Colinxa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/11/23, 14:40
x 3

Akumulator i domowa elektrownia wodna




przez Colinxa » 16/11/23, 15:16

Witam,

Mam dużą działkę na dwóch poziomach, czy możliwe jest stworzenie rezerwy energii poprzez duży zapas wody? : Idea:
Pomysł polega na tym, aby mieć dwa zbiorniki, jeden na górze i jeden na dole. Bardzo łatwo byłoby skonfigurować elastyczne zbiorniki, aby umieścić pompę i turbinę pomiędzy dwoma poziomami. Pompa będzie działać w przypadku nadprodukcji fotowoltaiki, a turbina będzie przywracać energię, gdy nie będzie wystarczającej ilości słońca. Możemy sobie wyobrazić dwie pompy i dwie turbiny w zależności od ilości energii do pobrania lub naładowania, a także akumulator pełniący rolę bufora. Wszystko z kilkoma zaworami i odrobiną automatyzacji,

Teraz na papierze proste wyszukiwanie w Google daje mi następujące obliczenia: 5 m (wysokość) x 14 l/s (przepływ) x 9,81 (grawitacja) x 0,75 (wydajność) = 515 watów mocy. :(
Tutaj mam wątpliwości, 14 l/sx 60 sekund x 60 minut = 50.000 XNUMX l w godzinę? To dobrze, wydaje mi się, że ta głośność jest całkiem łatwa do opanowania.
Z drugiej strony, jeśli ma z tego uzyskać tylko 500Wh, to nie ma to żadnego znaczenia, maksymalna różnica wysokości może wynosić 10m, więc dla 50.000 1.000l dałoby to pojemność do XNUMXWh, ledwo wystarczy pranie. : Evil:
Czy popełniłem gdzieś błąd, czy to smutna rzeczywistość? :P
2 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13739
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Akumulatory i domowe elektrownie wodne




przez izentrop » 16/11/23, 16:49

Są to dane teoretyczne odpowiadające znacznie potężniejszym modelom.
Turbina o małej wysokości i mocy 500 W wymaga natężenia przepływu 45 l/s https://www.energiedouce.com/hydro-turb ... 02510.html
Lub mieć większy przyrost wysokości
A wydajność pompy podnoszącej jest znacznie niższa.
Ostatnio edytowane przez izentrop 16 / 11 / 23, 16: 51, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Akumulatory i domowe elektrownie wodne




przez sicetaitsimple » 16/11/23, 16:50

Nie chcąc się zamartwiać, zwłaszcza, że ​​bardzo lubię hydraulikę (moja pierwsza praca była w tej dziedzinie), czy pomyślałeś o kosztach sprzętu i jego montażu, który byłby niezbędny?
zrealizować swój projekt?
Szczerze mówiąc, obecnie na rynku dostępne są pojedyncze akumulatory domowe o mocy 5 kWh lub większej, które moim zdaniem łatwiej, prościej i za mniejsze pieniądze zaspokoją Twoje potrzeby, jeśli wiąże się to z „wygarnięciem” nadwyżek fotowoltaicznych.
Ale nie chciałbym być grabarzem 7. KROKU we Francji (jeśli jesteś we Francji)

Uzupełnienie: Twoje dane są dobre, z wyjątkiem wydajności 0,75, która odpowiada bardzo „ostrym” maszynom
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270

Re: Akumulatory i domowe elektrownie wodne




przez Remundo » 16/11/23, 22:49

Naprawdę wierzę, że baterie litowe przywrócą 85% zmagazynowanej energii przy znacznie bardziej optymalnej konserwacji, głośności i działaniu.

Magazynowanie hydrauliczne jest uzasadnione w przypadku GWh, ale nie w przypadku kilku kWh.
0 x
Obraz
Colinxa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/11/23, 14:40
x 3

Re: Akumulatory i domowe elektrownie wodne




przez Colinxa » 17/11/23, 08:02

Dziękuję za odpowiedzi, szkoda, że ​​byłby to świetny projekt.
Jeśli chodzi o lit, nie podoba mi się jego strona chemiczna, elektroniczna, zależność od producenta... Ale właściwie musimy stawić czoła faktom.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270

Re: Akumulatory i domowe elektrownie wodne




przez Remundo » 17/11/23, 08:12

Twoje obliczenia są prawidłowe, nawet jeśli proponowana stopa zwrotu jest odrobinę optymistyczna.

Zdajesz sobie sprawę, ile udało się wykorzystać w zamian za skromną odzyskaną kWh. : Wink:

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować tej przygody.

Obecnie dostępne są akumulatory „drugiego życia”, przystosowane do pojazdów elektrycznych, mimo to nadal mogą dobrze służyć w stacjonarnych magazynach.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 238