Nowe baterie przychodzą w 2014: 800 Wh / kg

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Nowe baterie przychodzą w 2014: 800 Wh / kg




przez jean.caissepas » 30/10/13, 00:51

Witam,

Oto fragment artykułu na stronie internetowej AVEM:
Przejęty na początku roku przez chińską grupę Wanxiang, amerykański producent akumulatorów A123 Systems ponownie trafia na pierwsze strony gazet i właśnie zawarł partnerstwo technologiczne z SolidEnergy w celu opracowania nowych akumulatorów litowych, zapowiadając potencjał 800 Wh/kg.

Projekt prowadzony jest przez 123 Venture Technologies, oddział A123 Systems pełniący rolę inkubatora technologicznego, który będzie współpracował z zespołami SolidEnergy, wspierając je w rozwoju baterii litowych nowej generacji wyposażonych w stały elektrolit. Perspektywy dla tego sektora wydają się bardziej niż interesujące, ponieważ nowy akumulator może oferować do 800 Wh/kg pojemności energetycznej. Dla porównania, baterie litowe Panasonic na pokładzie Tesli Model S wyświetlają tylko 200 Wh/kg...

Pierwsze prototypy powstaną do końca 2014 roku i pozwolą obu partnerom na rozpoczęcie rozmów z hipotetycznymi klientami.


Link: http://www.avem.fr/actualite-a123-systems-veut-developper-une-batterie-lithium-de-800-wh-kg-4516.html

Ma 4 razy większą pojemność / kg niż Tesla, która ma bardzo dobre akumulatory. To naprawdę sprawia, że ​​wahasz się przed zakupem EV z obecnymi akumulatorami...
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16095
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5233




przez Remundo » 30/10/13, 05:11

Dzięki za artykuł, ale...

ostrożność, ostrożność. 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/10/13, 13:02

W świecie energetyki tego typu komunikaty są niemal codziennie.
Wczoraj natknąłem się na grafenowe „super baterie”, które ładują się w ciągu jednej minuty z gniazdek dla IT, telefonii, transportu…

Magazynowanie energii będzie WYZWANIEM XXI wieku. : Arrowl:

Długo wahałem się czy kupić swój pierwszy samochód elektryczny, bo nie był gotowy (naiwnie w to wierzyłem).
120.000 5 km i po XNUMX latach żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej...

Jazda na noc do pojazdu, który spala 2 litry na 100 km, utwierdzi Cię w wyborze, ale przede wszystkim odkryciu tego innego świata, jakim jest samochód bez hałasu, bez wibracji, bez dźwigni zmiany biegów i bez konieczności wciskania hamulca i trudnego do zrozumieć, dopóki nie spróbujesz. Kiedy dodatkowo odkryjesz, że samochód elektryczny może być bardzo wydajny...

Można też poczekać na wprowadzenie latających samochodów... Obiecano nam je na rok 2000.
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/10/13, 14:26

czy naprawdę musimy ścigać się z Wh/kg?

najciekawsza wartość jest raczej w euro/kWh zmagazynowana przez cały okres eksploatacji baterii... trzeba przede wszystkim patrzeć na długą żywotność

i w tym gatunku mam wrażenie, że nikiel-kad nie jest zły

lity są znacznie droższe i mam niewielką nadzieję, że ich żywotność sprawi, że będą bardziej opłacalne niż kadnie niklowe

dlaczego więc te akumulatory NiCd, które były udoskonalane przez długi czas, nie są odpowiednio sprzedawane?

prawie zakazaliśmy ich z powodów ekologicznych związanych z kadnem ... ale akumulator CdNi nigdy nie przecieka: recykling kadnu jest łatwy do opanowania

Baterie niklowo-kadmowe zawsze będą produkowane, bo są niezbędne w samolotach... Boing próbował wsadzić do nich lit i już były pożary! więc jeśli przy luksusie studiowania, na który sobie pozwalamy w lotnictwie, wciąż zdarzają się pożary, to jest to problem nie do pokonania!

inaczej patrząc, litu, biorąc pod uwagę jego złożoność, nigdy nie będzie można usunąć ani naprawić: CdNi może być usuwalny, a zatem jeszcze dłuższa żywotność!

i nie zapomnij o starych, dobrych akumulatorach ołowiowych, które od dawna są opłacalne dla maszyn, którym ciężar nie szkodzi: wózek widłowy
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/10/13, 14:52

zwłaszcza, że ​​mogą one być dowolnie przepakowywane przez użytkownika: wystarczy je otworzyć, wyczyścić ręcznie lub chemicznie, a następnie elektrycznie!

http://mon.danstagueule.fr.free.fr/NRJr ... enacu.html

Citro napisał:Magazynowanie energii będzie WYZWANIEM XXI wieku.

masz na myśli elektryczny? bo na ciepłą wodę wydaje mi się że już dawno znaleźliśmy : Chichot:
artykuł nadal wygląda jak zaproszenie do inwestowania na giełdzie za 123 rzeczy, tak jak dla twojego zdania wygląda jak stare przemówienie "zobaczysz, że energia jądrowa zrewolucjonizuje świat jutra"! =) skorzystała na tym głównie skończona liczba akcjonariuszy i zwolniony w obliczu opinii publicznej...

Citro napisał:Zmiana z dnia na dzień na pojazd, który spala 2 litry na 100 km, utwierdzi Cię w wyborze.

citro, czy uwzględniasz w swoich obliczeniach cały łańcuch produkcji jądrowej (80% energii elektrycznej), który uwzględnia energię ucieleśnioną wydatkowaną na wydobycie rudy / transport / przekształcenie w paliwo / demontaż / odpady?
bo jeśli się tego nie weźmie pod uwagę, to znaczy: kto w końcu za to płaci?
Wiem, że potrzebny jest 1 litr diesla, żeby docelowo dostarczyć 0.9 litra diesla do pompy, ale "na wylocie"?

Mówię fałszywą reklamę ?! jeśli mówimy tylko o pieniądzach, to co z całkowitym czasem użytkowania pojazdu? związane tylko z żywotnością baterii?

następnie dochodzimy do głównego pytania, którego nie ma w reklamie (dlatego mówię fałszywa reklama lub wprowadzanie w błąd): ile kosztuje ten zestaw baterii sprzedawany publicznie? jaka jest jego żywotność?

ahlala z pojazdami elektrycznymi na sprzedaż, naprawdę będziesz musiał uważać na wszelkiego rodzaju reklamodawców. Mam wrażenie...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/10/13, 15:08

tak, 2-litrowy procent nie może być punktem sprzedaży, pachnie oszustwem sprzedawcy:

nie możemy mówić o zużyciu litrów na sto kilometrów, bo samochód elektryczny nie zużywa litrów na kilometr, ale wat/h: trzeba doliczyć cenę akumulatora!

czyli 2L na 100, zredukowane do ceny akumulatora, sprowadzone do jego ceny na tyle kilometrów (ile to jest?) daje jego rzeczywiste zużycie?!

WIĘC; zestaw akumulatorów kosztujący 5000 euro na pokonanie 100.000 100 km (dużo droższy niż używany pojazd... z wyczerpanymi akumulatorami, szukaj błędu): to za 5 km: XNUMX euro!

lub więcej niż 2 litry, jeśli weźmiemy pod uwagę litr oleju napędowego za 1.3 €, to jest to 3.8 litra na sto, czyli około 4 litrów!

wystarczy doliczyć obciążenie pojazdu powodujące przeciążenie pojazdu w stosunku do jego użytkowania (konieczność podłączenia) oraz straty ciepła, można przyjąć zużycie 5 litrów na 100!

elementarny mój drogi Citro!=)

OK, nic specjalnego! wszystko to dla energii jądrowej, do której musimy teraz dodać całą energię wcieloną (przeliczalną na waty, a zatem na € i km, dziękuję econologie.com) całego łańcucha bez liczenia czynnika ryzyka (czy akumulatory są przypadkowo ubezpieczone?) i dochodzimy do 6L na sto kilometrów?
Cóż, robię mniej z moim pojazdem termicznym!

oczywiście zanim wejdziemy do naszych głów, będziemy musieli udoskonalić te obliczenia, jestem pewien : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/10/13, 15:25

pojazd elektryczny nie zużywa litrów na kilometr, ale watów na godzinę


nie litrów, ale jeszcze mniej watów/h! absurdalna jedność, która nie może istnieć

błędy ortograficzne nie przeszkadzają w zrozumieniu ... ale pomieszanie W i Wh nigdy nie przestaje mylić tych, którzy starają się zrozumieć ... jeśli dodatkowo umieścimy W / h niemożliwe
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/10/13, 15:40

tak, to prawda, przepraszam Chatelot, to wściekłość, ale myślę, że za wściekłością kryje się prawdziwe oszustwo, które mi się nie podoba.

dziękuję citro za zainteresowanie akumulatorami, słabym punktem pojazdów elektrycznych, zarówno jeśli chodzi o ich cenę, jak i żywotność, nie wspominając już o ich zanieczyszczeniu...

"Balans energetyczny

Aby sporządzić pełny bilans energetyczny, należy wziąć pod uwagę czynniki inne niż prosta sprawność elektryczna silnika. Głównym z tych czynników jest efektywność pierwotnej produkcji energii elektrycznej. Następnie występują straty (około 8%) w liniach przesyłowych, w transformatorze przełączającym, który dostarcza prąd do akumulatora (około 10%) oraz w elektronice i silniku elektrycznym (kolejne 10%). Sprawność ładowania baterii wynosi około 0,9 (między 0,92 a 0,85). Musimy zatem pomnożyć sprawność generatora elektrycznego przez 0.65, aby uzyskać ogólną wydajność. W przypadku energii jądrowej całkowita sprawność cieplna wynosi około 24%. W przypadku elektrowni opalanych gazem w cyklu kombinowanym można spodziewać się 35%. Już wtedy redukcja emisji dwutlenku węgla jest znacząca, ponieważ gaz emituje o 25% mniej CO2 niż benzyna, a średnia sprawność silnika samochodowego ledwie przekracza 15%!”
źródło: http://sfp.in2p3.fr/Debat/debat_energie ... -elect.htm




„Niektóre akumulatory litowo-jonowe mogą teraz wytrzymać prawie 2000 cykli ładowania/rozładowania i działać przez ponad 10 lat”
źródło: http://voiture-electrique.durable.com/a ... lectriques

rentowność ponad 10 lat! potem musisz odkupić: ile €€?
konieczne: zależy to od cyklu, ale przede wszystkim od zastosowanego równania, którego tutaj nie ujawniono.

oj podkreślam:
„Dziś szacuje się, że w przypadku akumulatorów litowo-jonowych koszt przeciętnego akumulatora wyniósłby około 400 EUR/Wh, czyli akumulatorów od 6000 12 do 000 XNUMX EUR w zależności od modelu i pożądanej autonomii”.
ale... to dużo więcej niż te 5000€, o których mówiłem?!!

ile wtedy spala na 100km? ? ? Wezmę tylko średnio 10.000 3 euro, co podwaja 6 litry na sto, czyli XNUMX litrów na sto.

„Dzisiaj niezbędna wydaje się technologia: akumulatory litowe. Obecnie umożliwiają one przechowywanie od 80 do 200 Wh na kilogram akumulatora. Przekłada się to konkretnie na zasięg około 150 km z akumulatorem od 100 do 200 kg Jednak liczby te mogą się znacznie różnić w zależności od producenta, modelu pojazdu i postępu naukowego w tej dziedzinie.
150 km na jeden cykl. ile cykli?

„Jeśli chodzi o standard życia, postęp jest bardziej zadowalający. Niektóre akumulatory litowo-jonowe mogą teraz wytrzymać prawie 2000 cykli ładowania/rozładowania i działać przez ponad 10 lat, zachowując przy tym ponad 80% swojej pojemności”.
ok, 2000 cykli (zestawię raczej około 1000 cykli) czyli 300.000 80 km, zmniejszona o 240.000% pojemność magazynowa: XNUMX XNUMX km, teoretyczny okres sprzedaży.
Czekam na praktyczne warunki, raczej je dostanę.

i nie mówimy tu o energii potrzebnej do ogrzania się zimą...


ostrzeżenie i porady dotyczące samochodu elektrycznego:
http://www.vehiculeselectriques.fr/sujet522.html


Wreszcie, po reklamie lobbystów przemysłowych „magazynowanie energii będzie zakładem XXI wieku” (dla mnie jest to przede wszystkim aspekt społeczny pracownika, ale hej, każdy ma swoje centrum zainteresowania), aspekt ekologiczny:
co do uranu:
jaki główny materiał jest używany do jego produkcji? ile lat pozostało tej rudie, w zależności od wielkości produkcji? który kraj jest jego właścicielem?
Czy ten aspekt geopolityczny spowoduje wzrost jego ceny? czy unieszkodliwianie odpadów jest wliczone w cenę sprzedaży i gdzie trafia produkt?
http://www.lefigaro.fr/international/20 ... -blanc.php
http://www.consoglobe.com/fin-du-lithium-cg


nie mówiąc już o problemie przegrzania - wciąż rewolucyjna technologicznie uciekająca elektryczność jądrowa MWOUAHAHA!
Fukushima w domu: co się stanie, gdy TESLA nie będzie już chłodzona?
ONA WYBUCHA?!

Obraz

rewolucyjny, to na pewno, jak tykająca bomba zegarowa, nie ma lepszego! potem każdemu do celu.

wybierz swoją bombę:
http://www.avem.fr/voiture-electrique.html
co za kolekcja śmiesznych i niedostępnych drogich pojazdów!

cóż, chcę przestać, ale musisz też grać w tę grę;=)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/10/13, 16:36

„Dziś szacuje się, że w przypadku akumulatorów litowo-jonowych koszt przeciętnego akumulatora wyniósłby około 400 EUR/Wh, czyli akumulatorów od 6000 12 do 000 XNUMX EUR w zależności od modelu i pożądanej autonomii”.


jeśli bateria naprawdę wytrzyma 2000 cykli

400 €/Wh / 2000 = 0,2 €/Wh, czyli 200 €/kWh

to absurd! skąd ten numer?

za akumulator ołowiowy znajdziemy około 100Ah 12V za 100 euro tzw
0,083 euro/Wh
lub 83 euro/kWh

a jeśli bateria wystarcza na 500 cykli, to kosztuje
83 euro/kWh / 500 = 0,16 euro/kWh, czyli drożej niż obecna stawka EDF

i zapominam wziąć pod uwagę wydajność energetyczną akumulatora kwasowo-ołowiowego, która wynosi co najwyżej 80%, ale w rzeczywistości jest znacznie gorsza, gdy pojazd nie jest intensywnie używany przez cały dzień: samorozładowanie policz w więcej... jak przebity zbiornik paliwa!

kadm niklowy daje większą ilość cykli... patrz citro z dość starą baterią, ale mniejsza wydajność energetyczna / duża różnica napięć między ładowaniem a rozładowaniem
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 30/10/13, 17:55

Rozwiązaniem będą moim zdaniem kondensatory super grafenowe, gdy uda nam się zminiaturyzować na tyle, że liczba cykli do 50 000 będzie naprawdę interesująca, póki co wolę moją starą benzynową Lagunę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 215