Pomysł może głupi do patentu: hydraulika VMC?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)

Pomysł może głupi do patentu: hydraulika VMC?




przez Trzon » 22/06/11, 11:30

Witam,

Dzielę się z Wami przebłyskiem geniuszu (lub nie : Chichot: ), które właśnie dostałem:
1/ dlaczego by nie zamontować generatora na doprowadzeniu wody do domu, zamiast reduktorów na wszystkich kranach....?
W ten sposób moglibyśmy produkować prąd (odzyskiwać energię wytworzoną dzięki wieżom ciśnień), gdy odkręcamy kran...
2/ dlaczego by nie postawić "młynka" w łazience i toaletach co spowodowałoby VMC pokoju?
W ten sposób biorę prysznic, uruchamia się VMC, spłukuję, uruchamia się VMC...

Wasze reakcje : Mrgreen: ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 22/06/11, 11:57

W przypadku toalet przejdź do toalet suchych. : Chichot:
Pod prysznic umyj się myjką : Mrgreen:
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/06/11, 12:17

Miałem problem ze znalezieniem go, ale tutaj jest wątek, w którym temat był już omawiany: https://www.econologie.com/forums/utiliser-l ... t7356.html

Podsumowując, byłoby to interesujące dla środowiska tylko wtedy, gdyby ciśnienie twojej wody było naturalne, a to stwarzałoby problemy z ewakuacją (zamontowane w dół) i/lub utratą ciśnienia (w górę)

Myślę, że jest prysznic z diodami LED (terapia światłem jako punkt sprzedaży), który wykorzystuje pikoturbinę… to wciąż chwyt! A może to moja wyobraźnia i słuchawka prysznicowa działa na baterie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7003
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2923




przez gegyx » 22/06/11, 17:36

0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/06/11, 17:39

który wykorzystuje pikoturbinę.


Dlaczego nie ? Istnieją przeciwwybuchowe oprawy oświetleniowe do użytku górniczego zasilane sprężonym powietrzem (a więc z turbiną i wbudowanym alternatorem)
To powiedziawszy, zgadzamy się: prysznic ręczny jest szalony :D

Dokonałem szybkiego obliczenia: praca wykonana przez całą flotę zebraną przy dachu przeciętnego domu o wysokości 6 m na naszych szerokościach geograficznych z trudem wyprodukowałaby 2 KWh/rok! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Być może głupi pomysł na opatentowanie: Hydrauliczne VMC?




przez moinsdewatt » 22/06/11, 19:35

To trzy razy nic więcej niż energia do odzyskania, jeśli jesteś normalnym konsumentem wody (50 m3 na osobę rocznie).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)

Re: Być może głupi pomysł na opatentowanie: Hydrauliczne VMC?




przez Trzon » 22/06/11, 22:10

OK, wiadomości odebrane : Mrgreen: : Chichot:

Cóż, żeby się trochę pokłócić i zapytać o moją ostatnią wiadomość na ten temat, zacytuję naszego miłego moderatora (ponieważ on jest moderatorem, to, co mówi, jest prawdą i nie cierpi żadnej sprzeczności lol)
Twoje rozumowanie „to za mało, więc nic nie robimy” jest antyekonomiczne.
Na przykład: możemy skończyć z nonsensami typu „po co ocieplać mój dom, nie zmieni to światowego rachunku za ropę”?
Przypominam jednak, że w ciągu 10 do 20 lat wszystkie źródła niejądrowe będą mile widziane, aby pomóc w zamykaniu elektrowni jądrowych!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/06/11, 22:57

Musisz mieć rację:

2 przykłady:

175 euro za przenośny gadżet, który ładuje aparat lub telefon podczas wędrówki, to praktyczny, ale drogi gadżet, to nie jest ekologia

spędzaj dwa razy w tygodniu na zapleczu sklepu (oczywiście po drodze) po styropian do ocieplenia warsztatu lub stare palety do ogrzania, zastanawiając się, czy wtrysk wodoru działa, dyskutując o możliwości zmiany podwozia itp.... to jest ekonologia.

Nie myl ani oszczędzania świec, ani oszczędzania energii: priorytety dla „ważnych” rzeczy
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 22/06/11, 23:25

Wykorzystanie przepływu wody jako generatora do włączenia grzejnika wannowego, gotowe.
Możesz zobaczyć w tym pdf
http://www.google.be/#hl=fr&q=vaillant+atmomag+14+gx+i2%2Be&oq=vaillant+atmomag+14+gx+i2%2Be&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=5501l5501l0l1l1l0l0l0l0l158l158l0.1l1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=8a114f01bfc4e5d7&biw=1024&bih=605
(następnie kliknij pierwszy link, który się pojawi = pdf)
strona 16/46 n°29 generator (koło obrotowe)
To ona zapewnia „moc startową” (elektrody nr 6) i bezpieczeństwo (jonizacja nr 28). Mówimy oczywiście o mV i mA...
Dzięki temu lampka kontrolna nie jest już potrzebna.
Zakup tego systemu kosztuje około 70 euro, czyli ~ cena 1 roku gazu (w obecnej cenie) za lampkę kontrolną.
Inni producenci również mają ten typ generatora, praktyczny dla urządzenia wodnego nie podłączonego do prądu. : Idea:
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118