Płyta izolacja akustyczna

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jpouic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/03/09, 21:42

Płyta izolacja akustyczna




przez jpouic » 07/03/09, 22:01

Dobry wieczór,

Mój przyjaciel Vien przenieść się do domu, gdzie ściany są grube jak mały kawałek kartonu, jak mówisz, aby spać spokojnie, albo uwolnić naszą prywatność nie wygrać ... I szukać drogi do poprawa akustyki pomieszczenia (nie jest bardzo duży, około 7-8 m²). Widziałem w internecie, że można było poprosić panele z korka ... myślisz to jest skuteczne i przede wszystkim od tego, co grubość (znając zbyt gruby zmniejszyć głośność już wąskim pomieszczeniu .. .)?

Dziękuję bardzo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Izolacja dźwięku dla Rady




przez drwal » 17/03/09, 23:47

jpouic napisał:Dobry wieczór,

Mój przyjaciel Vien przenieść się do domu, gdzie ściany są grube jak mały kawałek kartonu, jak mówisz, aby spać spokojnie, albo uwolnić naszą prywatność nie wygrać ... I szukać drogi do poprawa akustyki pomieszczenia (nie jest bardzo duży, około 7-8 m²). Widziałem w internecie, że można było poprosić panele z korka ... myślisz to jest skuteczne i przede wszystkim od tego, co grubość (znając zbyt gruby zmniejszyć głośność już wąskim pomieszczeniu .. .)?

Dziękuję bardzo!
Bardzo trudno odpowiedzieć na tego typu aplikacji ...
Musiałby najpierw zdefiniować, jakie są dźwięki, które należy rozwiązać: hałasu lub hałas uderzenia (w dekodowane: Twoje szyny orgazm lub skacze łóżka ... 8) ) Bo nie rozprzestrzenia się tak samo.

Więc co można stracić miejsce i co jesteś w stanie wykonać samodzielnie?
Wreszcie, co budżet?

Dzięki temu możliwe są różne rozwiązania.

Tak, twoja kolej ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Izolacja dźwięku dla Rady




przez Cuicui » 18/03/09, 08:35

jpouic napisał:Dlatego .I szuka sposobu poprawienia akustyki pomieszczenia

Wełna skalna na placo to skuteczna izolacja akustyczna (i termiczna), ale niezbyt zielona.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/03/09, 08:53

Nie daj się zwieść idei oszczędnego i smukłego rozwiązania: pod względem izolacji akustycznej istnieją trzy złote zasady:

- absorpcja (tłumienia hałasu w pomieszczeniu)
- grubość
- waga
- szczelność

Zaledwie kilka lat Zdaję sobie sprawę, ściany w mojej matki:

Gyproc 7 cm Rockwool ponownego płyt gipsowych.

To po prostu zmniejszyło zrozumiałość rozmów. Na przykład, jeden jest zakłócany do spania, jeśli telewizor jest ustawiony na więcej niż 60 dBA.

Moja siostra, która wynajmowała meble, to: podwójny gryproc, wełna mineralna, podwójny gyproc. Jest już lepiej. Ale jeśli sąsiedzi się angażują ... to nie wystarczy.

Ale dla orgazmów, gwarantuję niczego :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/03/09, 22:34

Słoń napisał:[...] Gyproc 7 cm wełna mineralna re-gyproc.

To po prostu zmniejszyło zrozumiałość rozmów. Na przykład, jeden jest zakłócany do spania, jeśli telewizor jest ustawiony na więcej niż 60 dBA.

Na moją siostrą, która dzierżawi umeblowane go: Double gryproc, wełny skalnej, podwójne sheetrock. To będzie już lepiej. [...]
Tak, prosty system tynków i wełny mineralnej nie jest zbyt wydajny ... Można go ulepszyć, zastępując wełnę watą celulozową, ale w szczególności fermacell!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 44