Instalacja ogrzewania drewnem z podtrzymaniem solarnym

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Thierry 88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/09/08, 17:31
Lokalizacja: Wogezy

Instalacja ogrzewania drewnem z podtrzymaniem solarnym




przez Thierry 88 » 04/09/08, 17:55

Witam,
Ce forum to kopalnia informacji, brawo wszyscy, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które sobie zadaję.

Jestem w trakcie wymiany mojego kotła na drewno, który ma dobre trzydzieści lat i działa wspaniale, ale jest trochę zbyt chciwy : Chichot: . Mam do ogrzania powierzchnię mieszkalną 260m².
Zamierzam zatem wymienić go na kocioł na drewno najnowszej generacji zaliczany do kategorii green flame, ale mam zamiar połączyć go z panelami fotowoltaicznymi. Latem panele słoneczne będą ogrzewać basen o powierzchni 40 m3 i wytwarzać ciepłą wodę użytkową.
Mam wyceny od instalatorów i oczywiście ich instalacje różnią się w dwóch punktach.

Pierwsza wycena podaje mi kocioł o mocy 30 kW i 6 paneli słonecznych podłączonych do zbiornika buforowego.

Druga wycena podaje kocioł o mocy 20 kW i 6 paneli słonecznych, ale z dwoma zbiornikami buforowymi, jeden na kotle opalanym drewnem, a drugi na panelach słonecznych.

I tu zadaję sobie pytania, czy lepiej mieć jeden czy dwa balony buforowe?

Dziękuję za Wasze opinie :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/09/08, 18:03

Dziwne w drugim cytacie: bufor drewna to bufor CWU czy zbiornik buforowy do ogrzewania?

Bo jeśli chodzi o CWU, to miałbyś do zarządzania 2 zbiornikami CWU (więc latem będziesz musiał przełączać zbiornik drewniany?)? U mnie to nie działa, chyba że jest to robot z elektrozaworem...

Więc albo będzie szeregowo, albo równolegle.

a) Równolegle: gdy oba są aktywne, skąd będzie pochodzić ciepła woda?

b) Szeregowo: Nie widzę sensu używania piłki, która latem jest bezużyteczna.

Chyba, że ​​facet wstawi 2 balony zamiast jednego, żeby zwiększyć całkowitą głośność?

Oto plany i zdjęcia naszego instalacja fotowoltaiczna na drewno
0 x
Thierry 88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/09/08, 17:31
Lokalizacja: Wogezy




przez Thierry 88 » 04/09/08, 18:22

Mówię o dwóch zbiornikach buforowych, jeden o pojemności 750L, a drugi o pojemności 800L.
Mam więc wycenę z dwoma zbiornikami wymienionymi powyżej i jednym z pojedynczym zbiornikiem 1000L

Dodatkowo dostępny jest zbiornik ciepłej wody użytkowej, jest to tradycyjny zbiornik mieszany (obieg grzewczy i elektryczny), który znajduje się już w obiegu grzewczym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/09/08, 18:28

Czyli zbiorniki buforowe tylko do ogrzewania? Zatem 2 służy tylko do zwiększenia wydajności, więc żaden z tych buforów nie jest podłączony do energii słonecznej, prawda?

W jaki sposób buforowano energię z poprzedniego kotła?

Czy możesz zeskanować 2 cytaty? Może będzie szybciej... nie zapomnij usunąć nazwy firmy...
0 x
Thierry 88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/09/08, 17:31
Lokalizacja: Wogezy




przez Thierry 88 » 04/09/08, 18:45

Moja obecna konfiguracja to:
Kocioł na drewno (bez zbiornika buforowego) na grzejnikowym obiegu grzewczym i na zasobniku ciepłej wody użytkowej z zaworem trójdrogowym do rozdziału ciepła na obieg grzewczy i na zasobnik ciepłej wody użytkowej.
Moją przyszłą instalacją będzie:
Usuwamy kocioł na drewno i w jego miejsce stawiamy instalację fotowoltaiczną na drewno, która zasili istniejący zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz obieg grzewczy

Pierwsza wycena pierwszej instalacji:

Obraz

Dwie wyceny za drugą instalację, ale instalator potwierdził mi, że potrzebne są obydwa zbiorniki buforowe:
Obraz
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/09/08, 19:00

OK, zaczyna się robić jaśniej.

A) Kocioł Morvan mh22 i CTC PV125 to kotły LOG, jak sądzę?

Jaka jest ich odpowiednia pojemność? (objętość obciążenia, jeśli wolisz)

Wypróbowałem metodę szacowania objętości znaczka dla drewna:

https://www.econologie.com/forums/bois-energ ... t4267.html

Znalazłem dla kotła 13kW: 2200L bufora...

B) Jeśli dobrze rozumiem ideę 2 cytatów:

1) brak bufora do ogrzewania: zasobnik CWU zasilany jest drewnem i energią słoneczną.

Jeśli chodzi o komfort, będziesz mieć to samo, co obecnie: brak bufora termicznego na drewnie, jeśli kocioł nie pracuje, grzejniki nie będą się nagrzewać.

2) 2 oddzielne bufory: jeden solarny i jeden drewniany.
Ma to tę zaletę, że ma większą bezwładność, ale działa w obu kierunkach: ogrzewania i chłodzenia. Zakładam, że to rozwiązanie będzie też droższe.

Z drugiej strony, pierwszy kocioł może być przewymiarowany (nie nadaje się do drewna)...

A pod względem cen?
0 x
Thierry 88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/09/08, 17:31
Lokalizacja: Wogezy




przez Thierry 88 » 04/09/08, 19:18

Christophe napisał:A) Kocioł Morvan mh22 i CTC PV125 to kotły LOG, jak sądzę?


Tak, na kłody o średnicy 50 cm

Christophe napisał:Jaka jest ich odpowiednia pojemność? (objętość obciążenia, jeśli wolisz)

CTC PV125 ma pojemność paleniska 120 dm3
Morvan MH22 ma pojemność paleniska 25 kg :?

Christophe napisał:B) Jeśli dobrze rozumiem ideę 2 cytatów:

1) brak bufora do ogrzewania: zasobnik CWU zasilany jest drewnem i energią słoneczną.

Jeśli chodzi o komfort, będziesz mieć to samo, co obecnie: brak bufora termicznego na drewnie, jeśli kocioł nie pracuje, grzejniki nie będą się nagrzewać.

Ale ponieważ oba są podłączone do tego samego zbiornika, energia słoneczna grzeje, a kocioł po prostu doda temperaturę, prawda? a jeśli energia słoneczna nagrzeje wystarczająco, nie ma potrzeby uruchamiania kotła na drewno, prawda?


Christophe napisał:2) 2 oddzielne bufory: jeden solarny i jeden drewniany.
Ma to tę zaletę, że ma większą bezwładność, ale działa w obu kierunkach: ogrzewania i chłodzenia. Zakładam, że to rozwiązanie będzie też droższe.


W takim czy innym przypadku oba zbiorniki będą musiały osiągnąć temperaturę, aby przejść do obiegu grzewczego? jeśli energia słoneczna daje tylko 20°, jak odzyskać to ciepło z kotła na drewno? Jeśli pomiędzy nimi znajduje się zawór elektromagnetyczny, czy energia słoneczna będzie czerpać korzyści tylko wtedy, gdy uda jej się ogrzać zbiornik do żądanej temperatury?



Christophe napisał:A pod względem cen?

No cóż, o dziwo, drugie rozwiązanie jest o 1000 euro tańsze
0 x
Niezbyt dobrze w majsterkowaniu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/09/08, 19:30
Lokalizacja: Perpignan (66)




przez Niezbyt dobrze w majsterkowaniu » 04/09/08, 19:35

Dobry wieczór!!

Ten post bardzo mnie interesuje w tym sensie, że chcę „oddzielić się” od mojego niezbyt ekonomicznego kotła olejowego, ale mówiąc o „oszczędnościach”, z pewnością jestem trochę ciekawy, ale zastanawiałem się, ile wynosi wasze wyceny?.. .

Jeśli nie można tego wiedzieć, to szkoda...

Merci d'Avance : Mrgreen:
0 x
Nie jestem dobry w majsterkowaniu i wszystkim, co jest związane z budownictwem, ale dbam o siebie... :)
Thierry 88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/09/08, 17:31
Lokalizacja: Wogezy




przez Thierry 88 » 04/09/08, 19:53

Nulle en DIY napisała:Dobry wieczór!!

Ten post bardzo mnie interesuje w tym sensie, że chcę „oddzielić się” od mojego niezbyt ekonomicznego kotła olejowego, ale mówiąc o „oszczędnościach”, z pewnością jestem trochę ciekawy, ale zastanawiałem się, ile wynosi wasze wyceny?.. .

Jeśli nie można tego wiedzieć, to szkoda...

Merci d'Avance : Mrgreen:


Pierwsza wycena wynosi 18700 17800 euro, a druga XNUMX XNUMX euro

Panele oczywiście nie będą na dachu, ale wtopione w dach
0 x
Laurenta LFC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/08, 10:20
Lokalizacja: Marignane




przez Laurenta LFC » 04/09/08, 21:23

Cześć, przeczytałem e-mail trochę po przekątnej, ale instalacja Sonnenkraft (pierwsza) nie jest OK dla tego, co chcesz zrobić.

Radzę wziąć katalog Sonnenkraft (dostępny w Internecie), a zrozumiesz instalacje.

Spójrz na komfortową słuchawkę solarną (plus otrzymasz cenę bez VAT).

Oferujemy większy komfort, ale nie ze wszystkimi elementami.

Mam nadzieję, że obaj twoi „sprzedawcy” wskazali, że kocioł na drewno i instalacja fotowoltaiczna to bardzo złe małżeństwo i że wymaga to poważnej regulacji (dostosowania), w przeciwnym razie fotowoltaika będzie bezużyteczna.

Co więcej, jeśli porównam 15 m² czujników z kotłem o mocy 30 kW, oznacza to dwie rzeczy.

1) dom naprawdę potrzebuje 30 kW, a energia słoneczna (ogrzewanie) jest dla zabawy.

2) kocioł jest przereklamowany.

Dobra rada, w zupie jest kulka.

Proszę o podanie typu domu (kamienia), roku budowy, kubatury do ogrzania, pożądanej temperatury wnętrza, regionu, a podam moc kotła Maxi.

Aby dać rząd wielkości przy odpowiednio ocieplonym domu, aby pokryć 30% potrzeb grzewczych, 10% powierzchni domu musi być pokryte kolektorami słonecznymi.

A+

ps: jeśli bierzesz kocioł Morvan, to naprawdę oznacza, że ​​twój kocioł na drewno jest naprawdę, bardzo, bardzo, bardzo przestarzały (i znowu jestem miły). To wcale nie jest najnowszy trend!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70