Leniwy ogród: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
teiny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/19, 18:04

Leniwy ogród: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez teiny » 08/05/19, 18:12

Witam,

Po przeczytaniu „Garden of the Sloths” potrzebowałbym dodatkowej rady: mam działkę naprawdę wypełnioną starymi kamieniami z budów, a ziemia jest poniżej. Chciałbym tam założyć ogród, ponieważ jest tuż obok mojego domu (łatwiej się ogląda :-).
Jak się zorganizować? Będę zobowiązany do usunięcia wszystkich tych dużych kamieni, aby zapewnić sadzenie i że rośliny mają miejsce na swoje korzenie, prawda? Czyli robię duże czyszczenie, a następnie ściółkuję bezpośrednio sianem i pokruszonym drewnem? Czy mogę pozwolić mu siedzieć przez miesiąc lub dwa, aby pozwolić, aby życie rozwijało się poniżej pod względem bakterii / grzybów / szklanek ziemi? A potem sadzę i już nie dotykam?

Podobnie, mam pole, które zostało masowo zaatakowane przez duże bluszcze na całej ziemi, które zabiły wszystkie inne rośliny, pozbawiając je światła. Zrobił podłogę. Ziemia została oczyszczona przez byłych właścicieli kilka miesięcy temu, ziemia jest nadal pełna korzeni bluszczu. Nie mam nic przeciwko bluszczowi, może trochę odrosnąć, ale chciałbym zachęcić do rozwoju innych dzikich roślin w stylu „dzikiego ogrodu”. Porady? Pozwoliłem zrobić to naturze? Przynoszę nasiona? Ja Woda?

Wreszcie, jakie podejście przyjąć w fali upałów? Jeśli postawię pomidory na słońcu pod sianem: czy ja nie podlewam? Pokrywam?

Dziękuję :-)
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez Moindreffor » 08/05/19, 18:28

dla kamieni tak, możesz usunąć większe, ale później, gdy nie będziesz już pracował na glebie, małe są mniej irytujące, po tym, jak to widzisz, korzenie krążą wokół kamieni, być może bardziej irytujące dla warzyw korzenie i jeszcze raz

po zainstalowaniu siana możesz sadzić bezpośrednio w nim, czekając na wszystko, co znajduje się w wiadrze, jeśli boisz się, że nie ma on płodności, możesz przynieść koszenie suchego trawnika pod siano, w którym instalujesz rośliny lub nawet zrobić nawóz organiczny lub chemicznej, to wciąż ty, który można zobaczyć, gdzie umieścić kursor

w przypadku bluszczu, jeśli zainstalujesz lub pozwolisz rosnąć innym „dzikim” roślinom, możesz kupić mieszanki, od Ciebie zależy, jak szybko przejmuje ziemię i czy dusi wszystkich, czy jest zdominowany w przeciwnym razie musisz trochę lub dużo opanować

w przypadku pomidorów nie podlewanie nie jest celem, wystarczy podlewanie, gdy są spragnione, to znaczy, kiedy liście się toczą i wczesnym rankiem pozostają,

często warzywa są gorące, ale nie spragnione, wykazują oznaki gorąca w ciągu dnia, ale po nocy sytuacja wraca do normy

z drugiej strony małe czerwone owoce potrzebują wody, inaczej owocowanie ustanie

dzieje się tak, jeśli może ci pomóc i witamy
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
teiny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/19, 18:04

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez teiny » 08/05/19, 21:08

Dziękujemy za cenną radę Moindreffor! W tym roku zobaczę, jak zainstalować to wszystko cicho i obserwuję :-)
0 x
MadameOurs
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 11/09/18, 10:29
x 8

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez MadameOurs » 08/05/19, 22:35

Więc dobrze mi poszło, żeby tam przejść!
Nigdy nie wyobrażałem sobie, że dla roślin może istnieć różnica między gorącą a spragnioną. Dziękuję Moindreffor.

Też w moim domu zacząłem od odłupania, najpierw dużych kamieni, a potem szybko złapałem się w grze, za każdym razem, gdy zdaję, podnoszę. Mam teraz bardzo duży stos kamyków!

powodzenia : Wink:
0 x
Dzisiaj jest deser.
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez być chafoin » 08/05/19, 23:50

Jeśli chodzi o falę upałów, to chyba już tam nie jesteśmy, chociaż to zależy od tego, gdzie mieszkasz ... W przypadku pomidorów, jeśli są pod gołym niebem, dość dobrze znoszą upały i według Didiera zaleca się unikanie ich (nadmiernego) podlewania, aby młode rośliny szybko zainicjowały współpracę z grzybami (jeśli są grzyby) poprzez wymianę sygnałów chemicznych, które uaktywniają mikohoryzonty. Rzeczywiście, jeśli roślina potrzebuje wody, jest zainteresowana symbiotyczną relacją z grzybami, które mogą jej udostępnić tę wodę, która jest zamknięta w drobnych cząstkach gleby. Jeśli dasz mu bałagan wody i składników odżywczych, wtedy ta symbioza nie jest już potrzebna, a gdy roślina urosnie, nie jest już w stanie (lub mniej?) Ustanowić jej i / lub grzyby. nie może już być „operacyjny” (martwy, w symbiozie z innymi roślinami…?).

Pod osłoną typu szklarniowego monitoruję temperaturę za pomocą termometru, aby w miarę możliwości uniknąć bezpośredniego nasłonecznienia przekraczającego 30 ° („w cieniu”). W tym celu gram na otworach osłony, aby cyrkulować powietrze i / lub zasłaniam lub "przesiewam" ochronę (na przykład dodając warstwę welonu zimowego, ale może to być lekki materiał, prześcieradło lub coś innego ...) jak najwięcej (w zależności od mojej dostępności, obecności). Moim zdaniem tutaj o tej porze roku nie jest to decydujące, nawet jeśli bufor skrajności jest korzystny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez Adrien (były nico239) » 09/05/19, 00:10

Tak, kamienie, które usuwasz, gdy są najbardziej pokojowe ...

Jak powiedziano powyżej, korzenie ominą ich ... bez obaw.

Tylko w przypadku marchwi lub pasternaka może początkowo być trochę denerwujące ...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez Moindreffor » 09/05/19, 09:10

MadameOurs napisał:Więc dobrze mi poszło, żeby tam przejść!
Nigdy nie wyobrażałem sobie, że dla roślin może istnieć różnica między gorącą a spragnioną. Dziękuję Moindreffor.

Twoja gleba może być bardzo mokra pod sianem i może być bardzo gorąca, dlatego roślina zamknie aparaty szparkowe, aby ograniczyć ewapotranspirację, będzie gorąco, ale przy chłodnym wieczorze otworzy je i jak rano nie brakuje wody, z drugiej strony będzie wyglądał normalnie, jeśli będzie spragniony, rano będzie brakowało wody, więc szparki pozostaną zamknięte, liście zachowają wygląd dnia

Tak więc rano musisz obserwować warzywa, w zależności od aspektu, który będziesz wiedzieć, czy są spragnione lub czy były gorące, ale bądź ostrożny, nawet jeśli siano pomaga ograniczyć podlewanie, nie zapobiega że czasem konieczne jest podlewanie i w tym przypadku lepiej podlewać siano wokół stopy niż tylko stopy, ponieważ bez wody siano nie będzie już mineralizować, a zatem jego zatrzymanie zostanie zatrzymane, a roślina nie będzie odżywiana, co jest szkodliwe dla smakoszy roślin, takich jak cukinia

MadameOurs napisał: Również w domu zacząłem od odłupania, najpierw dużych kamieni, a potem szybko złapałem się w grze, za każdym razem, gdy zdaję, podnoszę je. Mam teraz bardzo duży stos kamyków!
powodzenia : Wink:

tak, odbiór przelotny jest również właściwym rozwiązaniem, w domu, kiedy znajduję kamyk, usuwam go. Naprawdę nie wiem dlaczego, bo mi to nie przeszkadza, ale jest to nawyk, ponieważ nie szkodzi ogrodowi warzywnemu. jest w porządku, ale nie ma na tym punkcie obsesji : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
teiny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/05/19, 18:04

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez teiny » 09/05/19, 21:15

Ach dobrze Madame Bear, czuję się mniej samotna ;-)

Usunięcie wszystkich dużych kamieni nie będzie więc łatwym zadaniem, ale szczególnie bałem się zabić całe życie, które sprawia, że ​​dobry ogród rośnie (robaki, grzyby, bakterie ...) Czytam "Le potager du leniwy ”, więc rozumiesz ... :-) Potem odwrócę to wszystko do góry nogami i życie wróci! Jak mówisz, robiłbym to wszystko krok po kroku.

Nie, jeśli chodzi o falę upałów, jeszcze nas tam nie ma, chociaż kilka dni temu mieliśmy 29 w Lotaryngii przez kilka dni temu, a następnie przepisałem tydzień później ... potem galaretkę ... jaki kraj !! ! :-) Ale jak mówisz i jak mówi Didier, chcę utrzymać tę współpracę w terenie i nie wnosić elementu, który mógłby jej służyć, zrozumiałeś wszystko. Właśnie tam dotarłem do domu, nie mam nic w szklarni i zastanawiam się, jak zareagować, gdy moje pomidory spróbują przetrwać stopnie 2 w pełnym słońcu ... OK. Uwaga: biała kartka jest dobry pomysł lub zasłona, jeśli trochę zainwestuję. Pomyślę o tym.
Potem zrobię jak ty, przetestuję, oblać, zacząć od nowa i voila ...

Moindreffor, więc jeśli dobrze zrozumiałem, jeśli moje pomidory są gorące / spragnione, starają się regulować w nocy ... a jeśli liście pozostają zwinięte w ciągu dnia, są spragnione i tam mogę je trochę podlać rano ? Musisz utrzymywać lekko wilgotne siano, jeśli wszystko odczytam poprawnie. To urocza historia o liście pomidorów, które i tak się zwijają, lubię :-)

Dziękuję wszystkim, wasze pisma są bardzo pouczające!

Muszę jutro zadzwonić do pani po ekologiczne siano! :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez być chafoin » 10/05/19, 10:14

Jest to całkiem normalne, jeśli liście zwijają się nieco pod koniec upalnego dnia. Sygnał ostrzegawczy jest raczej, gdy liście są zwijane wczesnym rankiem po rosie ...
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Odp: Potager leniwy: pytania KAMIENIE / LIERRE / CANICULE?




przez Moindreffor » 10/05/19, 21:14

i lepiej od czasu do czasu podlewać duże siano, podlewając siano wokół stopy
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 98