Odrzutowa bryza

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sylvain78
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 19/11/06, 10:51

Odrzutowa bryza




przez sylvain78 » 19/11/06, 10:59

Witam,

Tutaj widziałem w internecie, że są ekologiczne napowietrzacze strumieniowe (spieniacz), ale mam już spieniacz, który może mieć 10 lat... Ale to nie ma nic wspólnego?? Bo jeśli to tylko aerator strumieniowy to nie ma sensu kupować tzw. "ekologicznego"

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 19/11/06, 11:20

Zmniejsza przepływ, dzięki czemu zużywa się mniej wody.
Spróbuj z lub bez, napełniając na przykład butelkę i licząc czas potrzebny do jej napełnienia.
zobaczysz, czy z maszyną zajmie to więcej czasu : Chichot:
0 x
głupi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/07/08, 20:52




przez głupi » 22/07/08, 21:11

bonjour,
Kupiłem na targach ekonomiczne perlatory i ekonomiczną bańkę prysznicową i jestem mega zadowolony, mają stronę SPAM.Inwestycja kilku euro szybko się zamortyzowała

[Christine]Usunięto link do spamu[/]
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/02/09, 13:43

Halo
Przyniosę również moje świadectwo na temat oszczędzania wody, takich jak głowice prysznicowe z efektem Venturiego i reduktory przepływu.
Jestem bardzo zadowolony z inwestycji : Chichot: ponieważ efekt redukcji przepływu nie jest zauważalny.
Na kranie kuchennym jest to 2,5 l/min dzięki reduktorowi, który sprawia, że ​​strumień jak prysznic (dziesięć małych delikatnych strumieni) jest bardzo praktyczny do mycia naczyń.
Opryskiwacz z efektem Venturiego ma wydajność 6,5 l/min, a strumień jest bardzo silny. Zaletą jest to, że na dnie mojego prysznica nie ma dużo wody (brak efektu wiosłowania), ponieważ moje odprowadzanie wody jest bardzo wolne. Wcześniej naprawdę trudno było wziąć prysznic ze stopami w 5 cm wody.
Czekam na to, jak będzie wyglądało zużycie wody w nadchodzących miesiącach. Miałem około 8 do 10m3/miesiąc
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/02/09, 13:45

Witaj Pitmixie!

Czy masz konkretny licznik ciepłej wody?

ps: widziałeś to: https://www.econologie.com/forums/l-associat ... t7049.html
?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/02/09, 14:34

Nie, nie mam konkretnego licznika ciepłej wody, ale to dobry pomysł.
Po prostu stworzyłem tabele Excela z krzywymi dla mojego zużycia energii elektrycznej, wody i gazu.
Co do reszty, przeczytałem to wszystko…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/02/09, 14:36

Ach ok, bo są "specjalne" liczniki ciepłej wody, które łatwo byłoby zamontować na wylocie z zasobnika CWU...

No to byłby pomysł na nowy produkt do sklepu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/03/09, 08:27

kukułka

W lutym zaoszczędziłem 3m3 wody w porównaniu do poprzednich miesięcy.

Mam 5m3 na liczniku między 31 stycznia a 28 lutego.

Nigdy nie schodziliśmy poniżej 8m3 od października, kiedy zacząłem mierzyć.

W ciągu miesiąca sprawiłem, że dwa oszczędzacze kranów były opłacalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/03/09, 14:29

: Arrow: Cześć Dół,
Czy możesz nam pokazać, jak zorganizowałeś arkusz kalkulacyjny programu Excel. :?

Czy możesz nam również powiedzieć, gdzie kupiłeś swoje wygaszacze i jakiej są marki. :?

Mam nadzieję, że pochodzi od ciebie, dłuto Christine nie dojdzie do pęknięcia. : Mrgreen:

Nie wierzę, że te produkty istnieją w sklepie naszej ulubionej strony...
Osobiście chciałbym móc takie znaleźć, ale zawsze odkładałem zakup, albo dlatego, że oferowane produkty wydawały mi się wątpliwej jakości, albo dlatego, że nie towarzyszyły im żadne PRECYZYJNE parametry techniczne... :?

Dawno temu prosiłem Christophe na filtrach liniowych do uzdatniania wody z kranu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/03/09, 14:48

Już pytaliśmy, ale jest tak wiele różnych marek (niektóre z nich są bardzo wątpliwe zarówno pod względem produktów, jak i metod sprzedaży) i referencji, że ostatecznie nie mogliśmy się zdecydować...

Ale jasne jest, że jest to bardzo ekonomiczne: zwłaszcza na ciepłą wodę (woda + zaoszczędzona energia).

Najpoważniejszym z naszych kontaktów był Eco Perl...

Citro przypomnij mi na pw info o filtrach prosze...
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138