Odrzutowa bryza

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/03/09, 00:22

Citro napisał:Ja też ... : Lol:

Mam 10 lat wstecz na domowe konsole i dużo więcej na pojazdy, ale żadnego w ciągu 10 lat i na pewno niektóre obrazy utracone w wyniku awarii komputera ...


Czy wiesz, że host ekonologii akceptuje pliki .xls? : Chichot: Roll: ?
0 x
Filou-57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/03/09, 19:20




przez Filou-57 » 22/03/09, 18:39

Bonjour.
Chciałbym się dowiedzieć czy ekonomiczne aeratory i reduktory przepływu do prysznica są kompatybilne z bojlerem gazowym (który jest bojlerem i podgrzewaczem wody) :?
Faktycznie słyszałem że nie jest kompatybilny bo przy zmniejszonym przepływie pompa kotła nie startuje i w efekcie nie ma ciepłej wody :|
co myślisz

dziękuję :D

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/03/09, 21:11

Philou-57 napisał:Bonjour.
Chciałbym się dowiedzieć czy ekonomiczne aeratory i reduktory przepływu do prysznica są kompatybilne z bojlerem gazowym (który jest bojlerem i podgrzewaczem wody) :?
Faktycznie słyszałem że nie jest kompatybilny bo przy zmniejszonym przepływie pompa kotła nie startuje i w efekcie nie ma ciepłej wody :|
Czasami się to zdarza. Możliwe jest również, że ustawienie może to naprawić.

Czasami zmniejszenie przepływu wynika z kamienia lub innych zanieczyszczeń, które zatykają sitka umieszczone na złączach baterii.
0 x
Filou-57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/03/09, 19:20




przez Filou-57 » 23/03/09, 11:39

OK, cóż, muszę po prostu spróbować i zobaczę, czy da się to regulować.

merci!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/03/09, 11:47

Philou-57 napisał:Faktycznie słyszałem że nie jest kompatybilny bo przy zmniejszonym przepływie pompa kotła nie startuje i w efekcie nie ma ciepłej wody :|
co myślisz


:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Co to za bzdury... Gdzie to usłyszałeś lub przeczytałeś? Na stronie Suez czy Gaz de France? : Chichot:

Regulacja kotła odbywa się na podstawie temperatury wody, a nie przepływu wody...

Tego rodzaju stwierdzenie naprawdę brzmi jak duże:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/03/09, 12:58

Christophe napisał:[...]
Co to za bzdury... Gdzie to usłyszałeś lub przeczytałeś? Na stronie Suez czy Gaz de France? : Chichot:

Regulacja kotła odbywa się na podstawie temperatury wody, a nie przepływu wody...

Tego rodzaju stwierdzenie naprawdę brzmi jak duże:

Obraz
Niekoniecznie...
Często chodzę do znajomych, którzy mają naścienny kocioł gazowy i jak pobierze się trochę wody, to palnik nie odpala = nie ma ciepłej wody...
Naprawdę ekonomiczne, żeby mieć ciepłą wodę trzeba odkręcić kran do końca...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/03/09, 13:03

Christophe napisał:Co to za bzdury... Gdzie to usłyszałeś lub przeczytałeś? Na stronie Suez czy Gaz de France? : Chichot:

Regulacja kotła odbywa się na podstawie temperatury wody, a nie przepływu wody...

Tego rodzaju stwierdzenie naprawdę brzmi jak duże:

Obraz
Cóż, nie, czasami tak się dzieje w przypadku kotłów gazowych wytwarzających natychmiastową ciepłą wodę. Jeżeli natężenie przepływu jest zbyt małe, palnik nie uruchomi się podczas zaciągania.

Miałem taki przypadek, gdy wynajmowałem podczas montażu termostatycznej baterii prysznicowej. Wymieniłem (drogi) markowy kran na inny, niedrogi termostat, który działał wspaniale i miał większe natężenie przepływu.
:?
0 x
Filou-57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/03/09, 19:20




przez Filou-57 » 23/03/09, 13:39

Christophe napisał:
Co to za bzdury... Gdzie to usłyszałeś lub przeczytałeś? Na stronie Suez czy Gaz de France? : Chichot:

Regulacja kotła odbywa się na podstawie temperatury wody, a nie przepływu wody...


Przeczytałem tam to:
http://www.tamaisontonjardin.net/articl ... article=18

Nie może to być wcale złe, ponieważ jeśli tylko nieznacznie odkręcisz wodę, kocioł nie uruchomi się.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/03/09, 13:43

Cóż, zacznie się później...

Gdy tylko temperatura wody na wylocie będzie wystarczająco niska...
0 x
Filou-57
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/03/09, 19:20




przez Filou-57 » 23/03/09, 13:52

za to ok gdy czerpiesz wodę z kranu. Ale kiedy bierzesz prysznic, myślę, że będzie to jeden strzał gorącej wody, drugi zimny :? .
Ale hej, najlepszym sposobem, jaki muszę wiedzieć, jest spróbowanie i opiszę tutaj swoje wrażenia, może to odpowie innym :D .
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 159