JAK GEET

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 19/04/04, 11:18

: Huh:
Witam,
Przeszukując sieć znalazłem to:
http://www.magnegas.com/technology/index.htm
Wygląda wściekle jak Pantone!!
Co myślisz? :migać:
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 19/04/04, 19:58

uh.. poza określeniem "plazma" nie widzę zbytniego podobieństwa.

To jest technologia dr Santiniego, jak sądzę?
Według moich wspomnień jest to plazma generowana elektrycznie w której "wprowadza się ciecz do przekształcenia".
W rzeczywistości wygląda bardzo podobnie do plazmotronu.

W związku z tym rzeczywiście w systemie jest obecna (zimna) plazma, podczas gdy w przypadku Geeta… pozostaje to jeszcze do udowodnienia!
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 23/04/04, 08:44

:P
Witam,
Jedna rzecz moim zdaniem bardzo interesująca na tej stronie, to wyjaśnienie różnych postaci cząsteczek H i powodów, które sprawiają, że więcej energii jest zwracane podczas spalania tych policząsteczek! B)
Patrz: 6. NOWA STRUKTURA CHEMICZNA MAGNEHYDROGEN™
Dotyczy to również innych systemów!
A+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 24/04/04, 14:25

tak, w tym punkcie całkowicie się zgadzam.

Pod tym względem bawiłem się obliczeniem energii dostarczanej przez tzw. "rodzący się" wodór (H+) jest on 4.5 razy silniejszy niż spalanie czystego H2.... a ponieważ przypadkowo odpowiada (przy 20% łąk) spadkom zużycia obserwowanym na ciągniku domieszkowanym wodą (podczas gdy przy obliczeniach na czystym H2 brakuje mu energii), więc jest to dobry sposób na śledzenie i eksperymentalne potwierdzenie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106