Google zanieczyszcza?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
faaab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/01/08, 09:55
Lokalizacja: Brest

Google zanieczyszcza?




przez faaab » 13/01/08, 11:36

Wyciąg z PourMaPlanète.com :

Drobne, codzienne działania mogą zaoszczędzić mnóstwo energii. Przeszukaj internet nt Blackle jest doskonałym przykładem. Ekran wyszukiwania jest taki sam jak Gogle, z tą różnicą, że tapeta jest czarna, co oszczędza energię, ponieważ zużywa mniej energii niż biały lub jasny ekran.
Nawet jeśli Heap Media, twórca tej strony, jest świadomy „małego” gestu ekologicznego, jaki to stanowi, „oszczędności energii są niewielkie, ale wszystkie się sumują”.
Pomysł zrodził się na styczniowym blogu, na którym pewien internauta obliczył, że taka wyszukiwarka mogłaby zaoszczędzić 750 megawatogodzin rocznie. Zawsze tak, prawda?
Na stronie znajdują się także informacje dotyczące oszczędzania energii na co dzień!
A wisienką na torcie jest to, że ten ciemny ekran jest mniej męczący dla oczu!

Qu'en pensez-vous?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Google zanieczyszcza środowisko?




przez jean63 » 15/01/08, 16:58

faab napisała:Wyciąg z PourMaPlanète.com :

Drobne, codzienne działania mogą zaoszczędzić mnóstwo energii. Przeszukaj internet nt Blackle jest doskonałym przykładem. Ekran wyszukiwania jest taki sam jak Gogle, z tą różnicą, że tapeta jest czarna, co oszczędza energię, ponieważ zużywa mniej energii niż biały lub jasny ekran.
Nawet jeśli Heap Media, twórca tej strony, jest świadomy „małego” gestu ekologicznego, jaki to stanowi, „oszczędności energii są niewielkie, ale wszystkie się sumują”.
Pomysł zrodził się na styczniowym blogu, na którym pewien internauta obliczył, że taka wyszukiwarka mogłaby zaoszczędzić 750 megawatogodzin rocznie. Zawsze tak, prawda?
Na stronie znajdują się także informacje dotyczące oszczędzania energii na co dzień!
A wisienką na torcie jest to, że ten ciemny ekran jest mniej męczący dla oczu!

Qu'en pensez-vous?

To naprawdę zdumiewające.

Problem: czy czarny ekran nie powoduje smutku... i czy rzeczywiście jest dobry dla wzroku? Myślę, że tak, ale dla morale potrzebny jest raczej pomarańczowy kolor? : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 15/01/08, 17:00

Mogę wykonać test czarnego tła na komputerze forums ? Zobaczymy, czy wpłynie to na zachowanie odwiedzających.

Co o tym sądzisz?
0 x
faaab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/01/08, 09:55
Lokalizacja: Brest




przez faaab » 15/01/08, 23:22

Po dokładnym rozważeniu...

Myślę, że ten fakt zużywać więcej energii przy białym ekranie obowiązuje wyłącznie Lampy katodowe. Właściwie dzisiaj wszystkie ekrany dostępne na rynku są w to wyposażone LCD. Jednak ta technologia wymaga znacznie mniej energii niż wiązka elektronów z naszych starych, dobrych ekranów, które bolą oczy. Myślę, że biały zużywa mniej więcej tyle samo co czarny...

ale mimo wszystko spróbować? Nie wszystkie stare ekrany jeszcze umarły...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 15/01/08, 23:38

faab napisała:Po dokładnym rozważeniu...

Myślę, że ten fakt zużywać więcej energii przy białym ekranie obowiązuje wyłącznie Lampy katodowe. Właściwie dzisiaj wszystkie ekrany dostępne na rynku są w to wyposażone LCD. Jednak ta technologia wymaga znacznie mniej energii niż wiązka elektronów z naszych starych, dobrych ekranów, które bolą oczy. Myślę, że biały zużywa mniej więcej tyle samo co czarny...

ale mimo wszystko spróbować? Nie wszystkie stare ekrany jeszcze umarły...

Nie mam o tym zielonego pojęcia, ale wydawało mi się, że czytałem, że ekrany LCD zużywają dużo (test „Que Choisir”), a zwłaszcza więcej niż katodowe.

Kto może odpowiedzieć na to pytanie z całą pewnością?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 16/01/08, 09:25

faab napisała:ale mimo wszystko spróbować? Nie wszystkie stare ekrany jeszcze umarły...


Temat już omawialiśmy.

Próbowałem z 2 wyświetlaczami LCD i PM i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w zużyciu pomiędzy całkowicie białą stroną a całkowicie czarną stroną...

Hej, są nawet tematy dot zużycie ekranów komputerów i na pobór mocy komputera
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 16/01/08, 09:34

strona działa i nie jest zbyt męcząca, byłem na stronach napisanych na niebieskim, pomarańczowym lub innym tle, jest bardzo męcząca, a nawet ciekawa, pomijam ją!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 16/01/08, 09:44

Myślę, że odpowiesz na moją propozycję, Denis?
Jeśli tak, pomyślałem, że „tło” umieściłbym na czarno (lub przynajmniej ciemniejsze), pozostawiając części z tekstem bez zmian.

To również bardziej uwydatniłoby tekst (kontrast)… cóż, myślę… :?
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 16/01/08, 09:52

Christophe napisał:Myślę, że odpowiesz na moją propozycję, Denis?
Jeśli tak, pomyślałem, że „tło” umieściłbym na czarno (lub przynajmniej ciemniejsze), pozostawiając części z tekstem bez zmian.

To również bardziej uwydatniłoby tekst (kontrast)… cóż, myślę… :?


jasnoczarny z bieżącym tekstem? nieźle, nie będzie już bólów głowy! : Lol:
nie do końca rozumiem :? poza pisaniem białym lub kolorowym, nie wiem, jak mogliby czytać....

Powinienem spróbować czegoś na dany temat, dlaczego nie tam? jest to możliwe bez zmiany wszystkiego innego forum ?

uh, jeśli postawisz czarne na czarnym, nie jestem pewien, czy będę mógł ci odpowiedzieć : Lol:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 16/01/08, 18:14

Myślę, że Christophe ma na myśli: boki forum utworzyłoby 2 czarne pasma, a treść pozostałaby taka sama...

Czarny - Biały - Czarny : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156