Happy Google: Trasa koncertowa Świętego Mikołaja i oceń jego występy CO2!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Happy Google: Trasa koncertowa Świętego Mikołaja i oceń jego występy CO2!




przez Christophe » 24/12/18, 17:13

ho ho ho! Jestem Ojciec Google i możesz śledzić mnie na żywo tutaj:

https://santatracker.google.com/tracker.html : Chichot:

O 17:2 czasu paryskiego rozdałem już 300 miliardy 100 prezentów i przejechałem 000 XNUMX km*...

* Do Ciebie należy oszacowanie ton CO2, które wyemitowałbym na koniec mojej trasy (produkcja + dystrybucja prezentów)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 24/12/18, 17:54

Christophe napisał:* Do Ciebie należy oszacowanie ton CO2, które wyemitowałbym na koniec mojej trasy (produkcja + dystrybucja prezentów)


Ojciec Google właśnie wysłał mi tę wiadomość, aby ci pomóc:

Święty Mikołaj Google do Christophe'a napisał:Założenia dystrybucji:

a) Jadę ze średnią prędkością 3 km/s
b) Rozdaję 100 000 prezentów na sekundę (czyli 50 000 przystanków na sekundę, biorąc pod uwagę, że jeden przystanek = 2 prezenty)

To dla Ciebie, aby znaleźć:

a) Moje przyspieszenie (zwalnianie) między 2 przystankami w G, wiedząc, że przyspieszam tak mocno, jak hamuję, a moja maksymalna prędkość w Mach (wysokość 0)
b) Zużycie energii (moje sanki pracują z turboreaktorem, który podrasowałem z moimi elfami, aby zredukować opóźnienie turbodoładowania o milion w porównaniu z waszymi najlepszymi reaktorami wojskowymi)
c) Moje emisje CO2 (pozostałe pomijamy) podczas mojej wycieczki zeszłej nocy, wiedząc, że moje sanki jeżdżą na nafcie

Uwaga: odpowiedź na punkt a) da wskazówkę, czy odpowiadając na pytanie b, należymy do mechaniki klasycznej czy relatywistycznej. Uznamy, że jesteśmy w mechanice relatywistycznej, jeśli moja średnia prędkość jest > 1/10 prędkości światła.

Powodzenia Ho Ho Ho!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Janic » 24/12/18, 19:40

tylko obliczenia, aby małe dzieci zrobiły!!!
Biedne dzieciaki, którym rodzice bezwstydnie okłamują, jednocześnie domagając się, by te maluchy nie okłamywały... swoich rodziców : Evil:
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Grelinette » 24/12/18, 22:38

Nie zapominając o 8 reniferach sań (jeśli Święty Mikołaj trzymał je przed swoimi odrzutowymi saniami):
renifer jest roślinożercą przeżuwaczy, więc wytwarza metan jak krowa.
Nawet jeśli oznacza to precyzję, musisz także wiedzieć, co renifery mają lub wyprodukowałyby w metanie!
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim...
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 25/12/18, 11:57

Prawie skończyłem... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 25/12/18, 11:58

Grelinette napisał:Nie zapominając o 8 reniferach sań (jeśli Święty Mikołaj trzymał je przed swoimi odrzutowymi saniami):
renifer jest roślinożercą przeżuwaczy, więc wytwarza metan jak krowa.
Nawet jeśli oznacza to precyzję, musisz także wiedzieć, co renifery mają lub wyprodukowałyby w metanie!
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim...


Słuszna uwaga, moglibyśmy obliczyć kalorie w tonach siana lub mchu… przyjmując wydajność trawienia + mięśni 20%…(to są magiczne renifery)

Zauważyłem, że Święty Mikołaj zapomniał podać nam SCx swoich sań... niezbędne do obliczenia mocy, a co za tym idzie zużycia

Ile możemy oszacować? :? :? :?

Niektóre wartości Cx tutaj: sciences-et-technologies/cx-and-trainee-plate-sphere-demi-sphere-bar-and-wings-t6066.html

Obraz

Myślę, że możemy przyrównać sanki do płaskiego talerza...

Powiedzmy, że Cx = 1,15...

Powierzchnia? 2 do 3 m2?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 25/12/18, 16:00

Moja trasa dobiegła końca: przejechałem 365 000 km i rozdałem w tym roku 7 700 000 000 prezentów w ciągu 24 godzin... czyli 90 000 prezentów rozdanych na sekundę ze średnią prędkością 15 200 km/h... : Chichot:

Do kalkulatorów, aby odpowiedzieć na powyższe pytania!

: Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 26/12/18, 11:12

Przy symetrycznym liniowym podejściu do przyspieszania/hamowania mamy:

- Średnia 15 200 km/h daje prędkość maksymalną 30 400 km/h. wieczorem 8,4 km/s
- 90 000 zatrzymań na sekundę (90 kHz) obejmuje cykle przyspieszania (lub hamowania) o połowie okresu (lub podwójnej częstotliwości), tj. 180 kHz (1/180 000 s)
- Przyspieszenie do 8,4 km/s w ciągu 1/180 000 sekundy to przyspieszenie 8400*180 000 w m/s², tj. 154 miliony ziemskiej grawitacji (G) : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Wniosek: biorąc jak najwięcej G, święty mikołaj to czarna dziura, więc już wiemy, dlaczego jest niewidoczny na niebie!! : Chichot:

Z pewnością jesteśmy w mechanice kwantowej, więc: https://astronomia.fr/4eme_partie/trouNoir.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Grelinette » 26/12/18, 14:05

Przepraszam, że wracam do szarży z reniferem Mikołaja, ale zapomniałam, że jest jeszcze dziewiąty renifer: Rudolph, ten z czerwonym nosem!
(nawet jeśli oznacza to precyzję, równie dobrze możesz być do końca (czerwonego nosa)! : Chichot:)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Merry Google: Santa's Live Tour i oszacuj jego emisje CO2!




przez Christophe » 26/12/18, 18:22

Boaah przy 150 Million G to nie dziewiąty renifer, który bardzo zmieni sytuację... : Chichot:

Biorąc pod uwagę te wartości, myślę, że tak Święty Mikołaj zużywa więcej energii w ciągu 24 godzin niż kiedykolwiek na Ziemi...wszystkie energie połączone : Chichot:

W przeciwnym razie szczyt w G występuje przy przejściu od +150 milionów G do -150 milionów G… co musi przekroczyć miliard G! Ale to dla mnie za dużo! : Chichot:

Zakładam również, że przy tych wielkościach G dochodzi do zniekształcenia czasoprzestrzeni...

Nie znalazłem jeszcze minimalnego przyciągania wymaganego w miejscu w kosmosie, abyśmy mogli zacząć mówić o czarnej dziurze… ale wyobrażam sobie, że musi to być w tych rzędach wielkości (miliony G)…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176