Wezwij przyszłość bez spalarni

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Wezwij przyszłość bez spalarni




przez freddau » 25/05/06, 15:33

Tutaj wszystko jest w tytule....

Zwiążmy sobie ręce i zobaczmy, co możemy osiągnąć dalej.

http://www.cap21.net/infos.php?page=app ... ateurs.txt
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/05/06, 16:39

Mniej spalarni to przede wszystkim mniej odpadów do przetworzenia!
To znaczy bardziej selektywne sortowanie i mniej ostatecznych odpadów (nadmierne opakowanie i różne sztuczki marketingowe itp.)

Więc kiedy to widzę...

„Zmniejszenie opakowań u źródła, nałożenie obowiązku stosowania produktów opakowaniowych zapewniających możliwość recyklingu, odzysk materiałów, odzysk przez depozyt, a także opodatkowanie opakowań nienadających się do recyklingu.
Stworzenie eko-gospodarki generującej miejsca pracy, opartej na tych nowych źródłach.
Rozszerzenie pomocy finansowej na wszystkie masy produktów nadających się do recyklingu sortowanych w gospodarstwach domowych lub w sortowniach przemysłowych.
Odzyskiwanie materiału z produktów fermentujących i osadów ściekowych poprzez kompostowanie lub metanizację.
Ujednolicenie trybu fakturowania usługi odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych z obowiązującym trybem wynagradzania za usługi wody, gazu i energii elektrycznej.
Wprowadzenie zasad planowania urbanistycznego uwzględniających ograniczenia przestrzenne związane z sortowaniem, selektywną zbiórką, a także utworzeniem platformy do rozpakowywania i odzyskiwania w każdym projekcie budynku komercyjnego o powierzchni sprzedaży powyżej 300 m². "


…Coraz bardziej przychylam się do idei WPR21 (był to już pierwszy i jedyny ekolog, który powiedział, żeby nie iść i dobrowolnie nie sprzątać plaż po wyciekach ropy…!)

Tutaj, w Belgii, wybór zarządzania i sortowania wyprzedza Francję o ponad 10 lat. Jest „popychany” do sortowania różnych rodzajów tworzyw sztucznych ... a domowe pojemniki na śmieci są ważone wiele gmin (mieliśmy 130 kg za 2 i zapłaciliśmy 50 € za odbiór ... wiedząc, że francuska średnia wynosi 400 kg za 150 € rocznie ...).

Francuzi zrobiliby dobrze, aby szybko zacząć!

Oczywiście zaktualizuję i podpiszę wezwanie!

Aby dowiedzieć się więcej o odpadach, na stronie znajduje się plik: https://www.econologie.com/nos-poubelles ... -2587.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 04 / 15, 11: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/05/06, 16:41

ps: Temat przeniosłem do działu "Odpady".
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tomy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/04/06, 22:16




przez Tomy » 25/05/06, 19:34

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Problem zaczyna się u źródła, czyli w USA.

We Francji sortowanie odpadów nie jest jeszcze powszechne. To niefortunne, ale tutaj na południowym wschodzie segregacja odpadów NAWET nie istnieje!!!! Nic nie jest zaplanowane, aby móc to zrobić.

Problemem społeczności Marsylii jest zatem pozbycie się jej odpadów, teraz, gdy techniczny pochówek nie jest już dozwolony w zwykłym miejscu (nie pytaj mnie o nazwę, nie pamiętam :| ) stąd powstanie spalarni Fos-sur-mer.

Myślę, że gdybyśmy my, Francuzi, przestali patrzeć poza czubek własnego nosa, moglibyśmy rozwiązać tego rodzaju problem (właściwie nie byłoby problemu : Mrgreen: )
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 182
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 12




przez rpsantina » 26/05/06, 08:33

Tomy napisał:...
Problemem społeczności Marsylii jest zatem pozbycie się odpadów, ponieważ pochówek techniczny nie jest już dozwolony w zwykłym miejscu (nie pytaj mnie o imię, którego nie pamiętam :| ) stąd powstanie spalarni Fos-sur-mer.
...


To między nami. Otwarty w 1912 roku, który stał się największym otwartym wysypiskiem śmieci w Europie...

Jeśli wsiądziesz do pociągu między Marsylią a Arles, przegapisz go. Latem nawet nocą poznasz po zapachu, że tam jesteś : Mrgreen:
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Wezwij przyszłość bez spalarni




przez Denis » 26/05/06, 09:11

Podpisałem petycję i wysyłam link znajomym, którzy, mam nadzieję, pójdą w ich ślady!
W domu grozi budowa spalarni, po otwartym właśnie składowisku odpadów na warstwie szalonej, co jest całkowicie zabronione!
15 lat prób, aby ta firma Lely mogła opróżnić wszystko do wody pitnej (obrus + podziemna rzeka), ale na szczęście ta firma jest spółką zależną Lyonaise des Eaux (???? : Evil: ): przyszłe uzdatnianie wody: $$$$$$$$$$$$
ale co zrobić, wybrać dioksyny w powietrzu czy zanieczyszczoną wodę?
Stanowczo, że płacimy za śmietniki na wagę!!
Tomis, zawsze uważam za nienormalne, że ty na południu nie ma selektywnego sortowania! ale możemy nie być w tym samym kraju : Chichot: .Po pomyśleniu o edukacji! ale jeśli nie ma próby, co możemy wytłumaczyć dzieciom? :: ::
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 26/05/06, 10:21

To dziwne, zawsze wracamy do tego samego problemu.

Czytałem gdzieś historyjkę o pewnej wiosce z przeszłości, która zostawiła swoje pastwiska za darmo.....

W rezultacie pastwiska uległy degradacji przez bycie w jakikolwiek sposób użytkowane.
Następnie wprowadzili podatek dla tych, którzy chcieli korzystać z pastwiska....
Rezultat: pastwiska zostały uratowane i ponownie nadawały się do użytku....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/05/06, 10:30

Tak… dla 90% ludzi liczy się tylko portfel.

Dlatego ekonologia mówi o oszczędnościach… bo widzieliśmy, że z przemówieniami to nie działa… lub nie działa dobrze (dotyczy to tylko mniejszości).

Przykro to mówić, ale większość mężczyzn wciąż chodzi po marchewce… więc po prostu musisz się dostosować…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 26/05/06, 11:10

Wiadomość jest podana, a petycja podpisana :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 26/05/06, 11:47

ja też podpisałem.
Kilka miesięcy temu śledziłem wywiad w FR3 region-centrum, w którym przemawiali minister Corinne Lepage i profesor Dominique Belpomme. Zaimponowali mi swoimi argumentami, motywacjami do podnoszenia świadomości społecznej i na szczeblu władz europejskich, bez mówienia zwykłym „drewnianym językiem”.

Nie przegapiłeś trafienia w petycji, święty Christophe...
„Chrsitophe ECONOLOGY.COM”
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 118