Oszczędzająca paliwo turbulator wirowy: Z

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 06/04/07, 22:14

cóż !!
pierwszy test mieszany.
Obraz
Obraz
Ponownie wykonałem listę testów, które wykonuję za pomocą prostego wiru i bez wiru .... z oryginalnym filtrem powietrza, bez, ze skrzynką filtra powietrza, bez ...

w moim słynnym żebrze ...
Dochodzę prawie do tych samych liczb, co zwykły wir, ale inne obserwacje ...
Potrzebuję ekspertów w „normalnej” mechanice, aby uciec od tego wszystkiego ....
po pierwsze, wyjaśnienia moich zdjęć ...

1) wyjaśnienie mojego systemu z epoki (co niekoniecznie mówi o pierwszym zdjęciu ...)
chwilowo właśnie podłączyłem "dmuchawę" 602 cc deuche w moim 435, który jej nie ma ...
odzyskiwanie powietrza wdmuchiwanego przez wentylator, doprowadzonego do paliwa, jak mini-turbo ... uh ...
naprawdę mini ....
na 602 prawie nie odczuwasz różnicy ...
Teoretycznie musisz dokonać modyfikacji gaźnika, zmienić dyszę ...
a 435 cmXNUMX nie jest planowane ...

2) potem zaplanowałem wszystko, aby umieścić również potężny nowoczesny wentylator samochodowy, który ma tę zaletę, że wieje mocniej niż oryginalny wentylator, przy niskiej i niskiej / średniej prędkości ...
co pozwoliłoby mi na większą kompresję powietrza w tych niskich reżimach ...
w tym celu zrobiłem "Y" z pcv, z wolnym zaworem, który będzie się zorientował, przepuszczając najpotężniejsze powietrze ...
a przede wszystkim zapobieganie przedostaniu się najsilniejszego powietrza w kierunku drugiego źródła, niwelując różnicę ciśnień ...
Będę też musiał zapewnić przełącznik, który odcina wentylator, gdy zawór zamyka wlot powietrza, w przeciwnym razie obraca się bez powodu i może się wypalić ...
i tam zadaję pytanie;
wiedząc, że wir modyfikuje dane, ale nie wiedząc dokładnie, które lub jak ...
wiedząc, że mój test ma na celu zmianę prędkości turbulencji, ale nie wiedząc z jakim rezultatem.
interesujące jest nadciśnienie powietrza przy niskich i niskich / średnich obrotach. ?????
czy nie ryzykuje stworzenia zbyt dużej prędkości turbulencji ????

3) ustawienie stożka regulacyjnego na akceleratorze, bardzo dobrze jest toczyć się delikatnie lub płasko ...
pedał jest lekko wciśnięty, a stożek zmienia pozycję prawie w tym samym czasie, co zmiana prędkości obrotowej silnika ...
ale w przypadku przyspieszeń i wzniesień nie działa poprawnie, ponieważ naciskasz pedał mocniej niż prędkość silnika .....
Więc czuję, że nie idzie dobrze, kiedy nacisnę do końca ...
jutro ustawię ustawienie ściemniacza na ustawienie ogrzewania i zmieniam je podczas jazdy ....
4) regulator ma około 45 ° ...
i będąc zbudowanym z przeciwnościami losu, nie upadłem sam, kiedy wypuściłem gaz ...
Dlatego umieściłem odpowiednią sprężynę nad "tłokiem / stożkiem", aby pomóc jej zejść ....

ustalenia z dzisiejszego pojedynczego procesu ...

1) pomimo moich wlotów powietrza z powodu luzu osi paliwa, tym razem moja praca na biegu jałowym jest bardziej stabilna niż z pierwszym wiriem lub bez niego.
prawie zatrzymuje się w zwolnionym tempie ...
to już wszystko ...
2) w spoczynku kładę przepustnicę na dno lub prawie mam dziurę przy przyspieszaniu ...
jak gdy coś nie jest dobrze wyregulowane w gaźniku lub z góry ...; ta dziura jest lekka, trwa maksymalnie dwie sekundy, a jej skutkiem jest spowolnienie wzrostu prędkości ...
to nie duża dziura powoduje spadek prędkości, ani że silnik puszcza bąki ...
Mam wyraźne wrażenie, że zmiana prędkości turbulencji odbywa się zbyt szybko, gdy naciskam akcelerator ...
prawdopodobnie po udanym podłączeniu kontrolera prędkości wiru do prędkości obrotowej silnika będzie lepiej ....
3) Mam też wrażenie, że przy bardzo powolnym przyspieszaniu auto "prawie" odzyskuje moc normalnego wiru, ale nie do końca ...
przyspieszając szczerze, odczuwam mniejsze przyspieszenie niż w przypadku zwykłego wiru .....
nie ma wątpliwości, że proporcja różnicy prędkości turbulencji w porównaniu do prędkości silnika nie jest na szczycie jej regulacji ...
i tam byłoby nadzwyczajnie, gdybym przybył tam bezpośrednio ...
Pozostawiam wam wszystkie te refleksje i mam nadzieję, że wielu z was mi odpowie, ponieważ wolę podzielić się tym pomysłem ...
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 07/04/07, 07:54

oto zawór bestii, który pozwoli silnikowi automatycznie odbierać najsilniejsze powietrze.
Obraz
teraz pozostaje problem z odcięciem prądu wentylatora, kiedy zawór przepuści powietrze z dmuchawy, gdy wejdziemy w reżim ...

kolejne pytanie ...

Dlatego zwiększyłem AVEC tak, aby średnica odpowiadała średnicy gaźnika, gdy stożek znajduje się w punkcie środkowym ...
co teoretycznie wydaje mi się obliczeniem inżynierów dla prostego ciała ...
czy się mylę ????
ponieważ jeśli się mylę, a gaźnik jest badany pod kątem najlepszego przejścia przy pełnej prędkości, mój wir, a zatem cały system, jest zbyt duży ... lub brak wydajności we wszystkich reżimach ...
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/04/07, 07:49

cóż ...
wczoraj wiele różnych testów ...
oto wyniki i nie mam zbyt dużo czasu, aby skopiować je do sieci ....
Myślę, że wentylator zaplanowany na 602 nie działa na 435 ... i nie sądzę, że mój Y z wentylatorem też będzie działał, ale tam pojadę dwa dni w Luksemburgu, wznowię testy po .. ..
Nie wiem, czy kombinacja wiru i dmuchawy powoduje zbyt duże turbulencje, czy też moja dmuchawa jest zbyt słaba do zasysania silnika, ponieważ śmigło niż 435 jest mniejsze niż śmigło z 602 ....
w każdym razie uzyskuję lepsze wyniki z wlotem powietrza 80 mm niż z dmuchawą ....

Obraz

ile mogę według ciebie wysunąć ????
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/04/07, 15:54

Halo
W zmodyfikowanym lub zmodyfikowanym silniku, który działa na różnych paliwach, stawiasz maksymalną ZAWARTOŚĆ, KTÓRA SILNIK MOŻE WSPIERAĆ W PEŁNYM OBCIĄŻENIU bez klikania
zwykle uzgadniamy podczas akceleracji oddolnej, lekkiego kliknięcia, ledwo zauważalnego dla ucha.
dla wszystkich innych planów zaliczka będzie (akceptowalna).
gdy silnik nagle przyspiesza, gdy jest pusty, jeśli się waha, jest to oznaką braku przyspieszenia (oczywiście, jeśli pompa rekuperacyjna wystarczająco wkurzy)
Układy elektroniczne w automacie umieszczają przesuwanie zgodnie z sondą piezoelektryczną (czujnik Knoc), który wykrywa punkt, w którym silnik ma tendencję do wibrowania tak blisko kliknięcia.

brak zaliczki powoduje utratę mocy i większe zużycie


André
0 x
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/04/07, 21:30

cóż, mój drogi André, którego podziwiam pomimo twojego wielkiego wieku,
hahahahaha ...
oto jasna, krótka, zwięzła odpowiedź, która mnie zachwyca ....
ponieważ od lat majstrowałem przy dwójkach, ale do tej pory nigdy nie próbowałem majstrować przy silnikach, nigdy nie byłem zainteresowany z wyprzedzeniem, z wyjątkiem ... dostosowania ich „pochodzenia”. ...
- mój deuche jest bardzo głośny ... "podstawowa" izolacja akustyczna, żeby nie powiedzieć, że nie istnieje ....
cokolwiek tam jest, jest dobrze ukryte ..... hahahahaha ....
-Mam dobre ucho ....
- żebro stavelota jest cudownym testem na tego rodzaju osłabienie ...
dlatego wasza mądra rada będzie dla mnie bardzo przydatna .....
dziękuję za wszystko, co robisz za eksperymenty i propagowanie swoich doświadczeń ....
ale uwaga ...
Nie skończyłem cię wkurzać ....
jeśli będę musiał zapamiętać całą ekonologię i zapamiętać wszystko, umrę zanim skończę ...
już teraz potrzebuję wszędzie małych papierów, aby niczego nie zapomnieć ... i że mimo wszystko zapominam ...
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/04/07, 18:56

Witam Buga

W przypadku problemów z dziurą przyśpieszania, biorąc pod uwagę liczbę modyfikacji, które wprowadziłeś do swojego wlotu, nie znajdziesz natychmiast odpowiedniego ustawienia gaźnika ...

Twój system z pewnością zmienia ciśnienie przed paliwem. Aby to ułatwić, odpowietrzanie zbiornika i małych dysz powietrznych (automatyczna regulacja) należy ustawić na to samo ciśnienie. (połączyć to wszystko tylko na wlocie gaźnika nad zwężką ??)

Wydaje mi się możliwe, że silnik zasysa znacznie więcej powietrza niż dmuchawa wentylatora. W takim przypadku wentylator z pewnej prędkości może ograniczyć napełnianie, zamiast go faworyzować.

André bardzo ostrożnie rozmawia o dostosowaniu zaliczki, ale możesz także zamontować elektroniczny zapłon, taki jak Kit Velleman (Conrad). Pierwotny zapłon (akumulator / cewka) jest raczej słaby i w ten sposób usuniesz liczbę czkawek przy przyspieszeniu i znacznie poprawisz bestię, która stanie się mniej wrażliwa na małe niedoskonałości nawęglania.

Dobre testy : Chichot:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/04/07, 19:08

Halo
André bardzo ostrożnie rozmawia o dostosowaniu zaliczki, ale możesz także zamontować elektroniczny zapłon, taki jak Kit Velleman (Conrad). Pierwotny zapłon (akumulator / cewka) jest raczej słaby i w ten sposób usuniesz liczbę czkawek przy przyspieszeniu i znacznie poprawisz bestię, która stanie się mniej wrażliwa na małe niedoskonałości nawęglania.

dzieje się tak na wszystkich moich pojazdach, nawet na 6-cylindrowym Jeepie, nawet na łodziach V8 o pojemności 5,7 litra.
André
0 x
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 10/04/07, 09:27

dziękuję za wskazanie, tymczasowo zainstalowałem elektroniczny reduktor iskier ...
Nie zauważyłem już żadnych dziur ...
oto wynik końcowy;
mój regulator nie daje żadnej różnicy, czy to w pozycji wysokiej, czy niskiej ....
jest jeszcze trochę pracy do przemyślenia, ale jestem bardzo zadowolony z moich wyników ... dmuchawa dlatego ventilo nie ma pozytywnych rezultatów, wręcz przeciwnie .. tak porzucone ..


„Końcowy wynik wirowania na 602 bez regulatora turbulencji
(regulator zainstalowany, ale brak instrukcji wynikowej)

testy porównawcze;
1-najlepszy test bez wiru z wstępem na plener,
ponieważ filtr zmniejsza prędkość, również pudełko i dmuchawa w tym silniku nie przynoszą żadnego znaczącego rezultatu, ponieważ silnik nie jest przewidziany.

Najlepszy test z wirem o średnicy 2 mm, zestaw regulatora, ale nieskuteczny, wlot powietrza powyżej wiru o średnicy 71 mm;
półautomatyczny zapłon (redukcja iskry na śruby) bez zmian
po kilku próbach ustawić z wyprzedzeniem około 4 °
poza tym wydajność jest gorsza w tych warunkach, ale bez grzechotania ....

różne prędkości nie są rejestrowane w równych odległościach, średnia prędkość nie stanowi dokładnej liczby, ale ogólny pomysł.

1 2
79 80
79 82
78 79
80,5 86 (na przystanku autobusowym)
74 79,5
62,5 72/73 (uważam 72)

czas; 1) 3'17 2) 3'01
(Popełniłem jednominutowy błąd na moim starym zegarku…
dzięki temu widzieliśmy, że zajmuje to 3 minuty ..)

przybliżone średnie prędkości;
1) 75,5 2) 79,75
różnica prędkości, 4,25 km / h na wzgórzach

różnica czasu;
16 sekund…
wiedząc, że wszystko zostało zmierzone na 4 miejscu z wyjątkiem rozruchu;
że ten silnik jest bardzo słaby;
i że mierzyłem tylko w mocnych żebrach i rosnących fałszywych naczyniach,
Mogę wziąć pod uwagę, że w przypadku płaskiego, startu i zjazdu zysk będzie znacznie większy…
Zrobię testy zużycia od dzisiaj


REFLEKSJE W ODNIESIENIU DO PRAWIDŁOWO PRZYGOTOWANEGO DMUCHAWY;

Dmuchawa zainstalowana w tym silniku o pojemności 435 cmXNUMX nie daje dobrego wyniku.
Ale nie dostosowałem niczego do tej dmuchawy, nie mam niezbędnej wiedzy.
Byłbym ciekawy, czy z zainstalowaną dmuchawą, dostosowanym gaźnikiem i bez wirów osiągnęłbym tę samą moc i to samo zużycie…


INNY TEST VORTEX NA SILNIKU DEUCHE


wykonywane na dyanie 602, z oryginalną dmuchawą,
więc cały silnik przewidziany dla dmuchawy.
zapłon w zapłon wierzę.
Utrata kompresji na cylindrze przez ponad 1 rok (6 kg), ale silnik działa dobrze, a samochód jedzie bardzo często…

Najpierw bez żadnych modyfikacji,
Następnie w przypadku podwójnego wiru gaźnika, składającego się z dwóch małych spawanych owalnych wirów, wymiary każdego wlotu powietrza gaźnika….
Niedokładnie wykonane konieczne byłoby wyprodukowanie określonej płyty;

Następnie wyjmij dmuchawę, aby zobaczyć wynik samego wiru ...
Wynik;
Małe odmiany, aby osiągnąć tę samą prędkość na przystanku autobusowym, gdzie jest to długie fałszywe mieszkanie, które pozwala systemowi lepiej dawać wydajność przy niskiej / średniej prędkości, przy średniej i średniej / wysokiej… dieta ..
Od 70 do 95 km / h… biorąc pod uwagę długą skrzynkę Acadiana….
Różnice czasu wynoszące zaledwie dwie sekundy dla pierwszych dwóch testów, byliśmy dopiero pod koniec trzeciego…

Wir nie działa na tego typu oryginalnym silniku dmuchawy…
Może z wyjątkiem konsumpcji, ale mojego przyjaciela to nie obchodzi…
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/04/07, 16:17

Halo
Po zainstalowaniu elektronicznego zapłonu o wysokiej energii
Jeśli nie rozłożysz świec na 1 mm, nigdy nie skorzystasz z wysokiego napięcia, napięcie wyjściowe zależy od przestrzeni, którą umieścisz w świecy, a przestrzeń generuje więcej ciepła wraz z iskrą i pozwala zapalić więcej (słaba) mieszanka w mniej lub bardziej jednorodnej mieszance nic nie mówi, że wokół świecy mieszanka jest idealna lub raczej wystarczająco bogata.

Jeśli z turbulatorem Twój silnik pracuje bardziej naprzód niż oryginał, nie jestem pewien, czy Twój turbulator dobrze sobie radzi? We wszystkich zespołach z turbiną silnik wspiera mniej postępów.
Zależy to od roli lub postrzegania cyklonu indukowanego w silniku.
Rola chłodzenia, lepsze napełnianie lub większa prędkość czoła płomienia podczas zapłonu?

Nie myśl, że będziesz miał lampowy efekt Ranque, cyklon jest na to o wiele za wolny i ma zbyt dużą średnicę.

André
0 x
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 11/04/07, 07:27

ah-Haaaa ???
Zrozumiałem, że wir zachowuje się co najwyżej z maksymalnym wyprzedzeniem ...
niemniej jednak, zanim dotknąłem wcześniej, mierzyłem już znaczny wzrost momentu obrotowego i pozytywne wyniki w tej długiej wspinaczce ...
skoro prawie za każdym razem najpierw (lub potem) robiłem test w konfiguracji „przed ulepszeniem” lub „oryginalnym silnikiem”, czy to z filtrem powietrza, czy na otwartym ...
na stronie umieściłem lub usunąłem moje ulepszenie do testów porównawczych ...
jak mój przyjaciel, który przyszedł na ostatnie testy ze mną, potwierdził mi, a ten facet jest daleki od bycia głupim i dającym się ponieść subiektywności, co nadal może być moim przypadkiem pomimo rygorystyczności którego używam,
w moim przerobionym samochodzie jest duży moment obrotowy; (er, w porównaniu do silnika o pojemności 435 cmXNUMX)
niemniej jednak przy pierwszych testach zużycia w "zwykłym" użytkowaniu, bo jestem przyzwyczajony do jazdy "na luzie", spoko, jestem rozczarowany ....
5,7 litra zamiast 6,06 ...
całkiem obskurny ...

cóż, widzę, że wciąż mam pracę, przejmij prowadzenie i przetestuj .... a zwłaszcza czytaj dalej i znowu na tej stronie ...
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108