Jak uzyskać opinię?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 13/07/10, 01:13

re

ok do wyliczenia, poza tym właśnie widziałem na stronie, że jest to codziennie...

Mieszkam w Narbonne, 200 dni z wiatrem w roku i tyle samo ze słońcem, ale nie wyobrażam sobie stawiania turbiny wiatrowej takiej jak ta, którą oferują. poza tym bardziej orientowałbym się na ogrzewanie słoneczne niż fotowoltaiczne, dużo bardziej opłacalne i tańsze u podstawy.

Jeff
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/07/10, 01:36

To dobry pomysł, ale to zależy od tego, co rozumiesz przez opłacalny....

ponieważ ciepła woda jest zgodna z twoimi potrzebami. .

fotowoltaika... możesz odsprzedać... innym w stosunku do zainstalowanej mocy : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 13/07/10, 02:43

re

odsprzedać, do fotowoltaiki jest to możliwe ale trzeba przejść przez firmę która sprzedaje i montuje instalację chyba że masz inny sposób bo inaczej zanim zacznie mi się to opłacać to będę musiał sporo czasu poświęcić. praktycznie kosztuje to 3 razy więcej niż cena materiału znalezionego w sieci, a bez tego myślę, że nie da się uzyskać umowy odkupu z EFRR. co więcej, ograniczenia instalacyjne oznaczają, że właśnie z tego powodu nie ma więcej ochotników do tych instalacji: obowiązkowa integracja w dachu zamiast dachówek, a jeśli wystąpi problem z uszczelnieniem, zaczyna się kambuz! ideał, integracja na werandzie, ale nie wiem czy to wykonalne.

z drugiej strony solarny podgrzewacz wody, mogę znaleźć doskonałe wyposażenie (2 panele, skrzynka bezpieczeństwa i cyrkulacji, specjalny zbiornik 300l) za jedyne 3000 €, do samodzielnego zainstalowania ... a tutaj ciepła woda użytkowa (solar) na co najmniej 10 miesięcy w roku, opłaca się w 3 lub 4 lata, a można znaleźć jeszcze taniej!

Jeff
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/07/10, 05:20

cześć

ale to wszystko kalkuluje..

jeśli przechodzisz przez firmę i ograniczasz się do 3 kwc, masz vat na poziomie 5.5 ... pomoc .. Ci ... dochód niepodlegający opodatkowaniu

jeśli masz własną instalację / zleciłeś jej wykonanie, ale większą niż 3Kwc ... VAT na poziomie 19.6%, ale do odzyskania ... To w niektórych przypadkach .. i opodatkowanie od 29% dochodu : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/07/10, 08:42

Kukułka powiedziała:

Uważam, że uzyskanie umowy odkupu przez EFRR jest niemożliwe


W Belgii ważną rzeczą, aby móc podłączyć się do sieci, jest podłączenie przez „zwykłego” zatwierdzonego elektryka i odbiór przez zatwierdzony organ (Vinçotte, CEB, BTV itp.).
Pozwala to odwrócić licznik do góry nogami i odebrać zielone certyfikaty.

A we Francji?

Nie mylić z procedurą uzyskiwania ulg podatkowych (nigdy więcej premii RW), która jest również niebezpieczna, ponieważ wiąże się z kontrolą podatkową z przeglądem dochodów katastralnych.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 13/07/10, 10:28

Gni, nagle już nic nie rozumiem....
Wydaje się więc, że jest to drogie jak na to, czym jest.
Ta historia Wc i W/h ca mnie zastanawia.
Wygląda na to, że „moc muzyczna” i „moc nominalna” stereo w tej historii…
W trybie stereo „maksymalna moc muzyczna” jest 3 razy większa niż nominalna moc DIN, która jest jedyną, którą należy wziąć pod uwagę.
W przypadku paneli, które w takim razie należy wziąć pod uwagę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 13/07/10, 11:07

Już nie W/h, ale Wh (watogodzina)
Stamtąd jest to proste, związek między W i Wh po prostu obejmuje pojęcie czasu.
To właśnie tworzy związek między mocą a energią.
Wh (energia) = W (moc) x H (czas w godzinach)

Dla paneli fotowoltaicznych ważną wartością jest Wc (lub Wp po angielsku), czyli „Watts peak” lub „Watts peak”, czyli teoretyczna maksymalna moc, jaką panel może dostarczyć w optymalnych warunkach (która nie istnieje prawie wyłącznie w laboratorium i dlatego prawie nigdy nie są osiągane w prawdziwym życiu)
Wytwarzane Wh zależy od tak wielu parametrów (a zwłaszcza od nasłonecznienia), że jest to tylko wartość orientacyjna… „aby uzyskać pomysł”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/07/10, 13:03

A wystarczyło dodać:

- w takiej a takiej sytuacji (geograficznej; północ lub południe; znane średnie nasłonecznienie) badanie może powiedzieć, ile kWh wyprodukuje średnio panel X kWp [kilowat peak]

- ale w danym roku ta średnia niekoniecznie zostanie osiągnięta (pogoda może być "zgniła" i Twoje panele produkują mniej) lub może zostać przekroczona!
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/07/10, 13:32

Halo

i zapraszam ponownie do odwiedzenia tej strony, aby zobaczyć na miejscu, co mogą dać instalacje.. są nawet w Belgii : Mrgreen:

http://www.bdpv.fr/index.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/07/10, 18:20

Forhorse powiedział:

Wytwarzane Wh zależy od tak wielu parametrów (a zwłaszcza od nasłonecznienia), że jest to tylko wartość orientacyjna… „aby uzyskać pomysł”


To dane statystyczne! Do kompensacji w zależności od szerokości geograficznej, orientacji i kąta dachu. Ale zwykle jest to maksimum.

Tak więc w Belgii 1 KWp wyprodukuje 850 KWh rocznie. Te same panele wyprodukują około 1300 KWh rocznie w Odeillo.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90