Jak naładować baterię za pomocą panelu słonecznego?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

Jak naładować baterię za pomocą panelu słonecznego?




przez Lapin » 01/05/11, 16:21

Dzwonię do zespołu, aby rozwiązać problem
przekroczone.

Na początku chcę filmować za pomocą kamery internetowej
i laptop (używany) gniazdo bocianów w środku
drewno.
Ideą jest filmowanie i odzyskiwanie plików przez wifi za pomocą
inny telefon komórkowy.

Moim problemem jest brak gniazd elektrycznych w drewnie.
Planuję umieścić akumulator samochodowy 12V, ale to trwa
aby móc go naładować na miejscu, czego tak naprawdę nie chcę
chodziłem po nim, myślałem o użyciu paneli słonecznych
do ładowania, problem polega na tym, że nie wiem, czy mogę
podłączyć na żywo lub jeśli potrzebny jest regulator.
Oto znaki, które zainspirowały mnie do mojego majsterkowania:
http://cgi.befr.ebay.be/Panneau-solaire ... 5d2e911ae8
Z góry dziękuję za obejrzenie mojego projektu i za swój
rada.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 01/05/11, 16:47

Regulator jest obowiązkowy lub bateria szybko umrze.
(Chyba że zużycie jest większe niż produkcja)

EDYCJA: w tym samym czasie z panelem nawet 3Wc nie będzie ładować wiele rzeczy : Chichot: Mam nadzieję, że twój laptop ma bardzo niską moc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 01/05/11, 17:08

Czy ten regulator może być odpowiedni?
http://cgi.befr.ebay.be/Regulateur-char ... 5ae010357f

Edytuj:
Dziękuję za tak szybką odpowiedź, właściwie zaczynam zadawać sobie pytanie
egzystencjalne pytania na ten temat. 8)

Oto obiekt, który właśnie kupiłem dla mojego projektu:
http://cgi.befr.ebay.be/ACER-TRAVELMATE ... 2a1010e274

Najwyraźniej (po pewnych badaniach w sieci) zużywa
mało, kiedy nic nie robi.
:P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/05/11, 19:32

Forhorse napisał:Regulator jest obowiązkowy lub bateria szybko umrze.
(Chyba że zużycie jest większe niż produkcja)

EDYCJA: w tym samym czasie z panelem nawet 3Wc nie będzie ładować wiele rzeczy : Chichot: Mam nadzieję, że twój laptop ma bardzo niską moc


Więc tak i nie: tak dla rozładowania (aby uniknąć niskiego napięcia) regulator jest niezbędny, ale niekoniecznie dla obciążenia. Regulator jakości sprawia, że ​​2 ogólnie jest: https://www.econologie.com/shop/regulate ... p-116.html (= ochrona akumulatora podczas ładowania i rozładowania).

Ale zgodnie z zapisem tego elastyczny panel słoneczny, regulator byłby potrzebny tylko wtedy, gdy szczytowa wartość natężenia prądu panelu 1 / 100 wzmacniacza jest większa niż pojemność akumulatora w Ah.

Praktyczny przykład: panel słoneczny, który daje 450 mA = 0.450 A = 45 setna część A będzie potrzebował regulatora tylko wtedy, gdy akumulator, na którym jest zamontowany, ma pojemność mniejszą niż 45 Ah.

W przypadku królika bateria o pojemności 24 Ah lub większej nie będzie wymagać regulatora OPŁATA

Dla rozładowania to kolejny problem!

ps: ta sama uwaga, że ​​Edit, taki panel słoneczny będzie miał problemy z utrzymaniem laptopa ... czego potrzebujesz wifi kamera internetowa że będziesz podawać na USB (bateria 12 V z małym konwerterem 5V lub adapterem USB do samochodu: https://www.econologie.com/shop/adapateu ... p-354.html ), może działać z panelem 5 w 10W: https://www.econologie.com/shop/solaire-photovoltaique-c-35

Powinien być również cięty w nocy = przełącznik zmierzchowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 01/05/11, 20:28

Christophe napisał:ps: ta sama uwaga, że ​​Edit, taki panel słoneczny będzie miał problemy z utrzymaniem laptopa ... czego potrzebujesz wifi kamera internetowa że będziesz podawać na USB (bateria 12 V z małym konwerterem 5V lub adapterem USB do samochodu: https://www.econologie.com/shop/adapateu ... p-354.html ), może działać z panelem 5 w 10W: https://www.econologie.com/shop/solaire-photovoltaique-c-35


Problem polega na tym, że kamera internetowa WiFi nie ma pamięci
zapisz obrazy i że 1 jest dostępny lub
połączenie internetowe 1 to więcej niż 1 km.
Dlatego pomyślałem o laptopie, ale ponieważ nie mam pojęcia
z tego, co te zwierzęta jedzą, być może nie doceniłem
stacja żywności.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/05/11, 21:04

wówczas:

a) Istnieją kamery z wbudowaną pamięcią (ale bez Wi-Fi), ale wymaga to oczywiście ręcznego rozładunku co X dni. Jeśli zrobisz zdjęcie o X minut (jeśli można je skonfigurować), może to potrwać miesiące.

b) Nie jestem specjalistą od wifi, ale uważam, że sygnał można bez problemu wzmocnić za pomocą anten „domowych”.

1 km bez przeszkód wydaje mi się możliwe.

c) Laptop typu „mini spot” zużywa co najmniej 30 W.
Netbook to 10 na 15W.

Czy studiowałeś rozwiązanie dla smartfonów?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jpiasecki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 28/04/11, 15:27
Lokalizacja: 06




przez jpiasecki » 01/05/11, 21:20

Jedno jest pewne: ten panel nie będzie w stanie naładować akumulatora samochodowego. Ponadto akumulatory samochodowe w ogóle nie nadają się do cykli rozładowywania / napełniania. Są to akumulatory rozruchowe i brak miejsca do przechowywania.
Potrzeba co najmniej jednego panelu 20Wc, aby utrzymać prawidłowe ładowanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 01/05/11, 21:59

cienki :?

Przed rozpoczęciem tego projektu na ślepo będę cię mieć
porozmawiaj o tym wcześniej.

Znajduje inne zastosowanie do laptopa. W przeciwnym razie mam starą
GPS Mio, który wydaje się działać jako komputer mniejszy. Być może
czy istnieje sposób na wklejenie kamery internetowej ... ale to nie rozwiązuje problemu
Bezprzewodowy.

Smartfon jest poza budjet, wciąż jestem Nokia 1100.
8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 02/05/11, 08:15

jpiasecki napisał:Jedno jest pewne: ten panel nie będzie w stanie naładować akumulatora samochodowego.


oh dobrze? i na mocy czego?
Christophe wyjaśnił to bardzo dobrze, to zależy od pojemności baterii (coś, czego nawet nie wiemy)
Teraz problemem jest nie tylko ładowanie baterii, ale także ładowanie baterii ORAZ zasilanie urządzenia. poza tym wydaje się, że przedmiotowe urządzenie zużywa znacznie więcej niż to, co zapewni panel, problem tkwi tylko tam.

jpiasecki napisał: Ponadto akumulatory samochodowe w ogóle nie nadają się do cykli rozładowywania / napełniania. Są to akumulatory rozruchowe i brak miejsca do przechowywania.

Akumulator kwasowo-ołowiowy pozostaje akumulatorem kwasowo-ołowiowym. Z pewnością akumulator rozruchowy nie jest zoptymalizowane do jazdy na rowerze i głębokiego rozładowania, używane w jego warunkach życie będzie cierpieć. Ale to nie znaczy, że nie zadziała.
Powiesz, że dla wszystkich tych, którzy mają system słoneczny, który współpracuje z akumulatorami rozruchowymi, będą się dobrze śmiać.

jpiasecki napisał:Potrzeba co najmniej jednego panelu 20Wc, aby utrzymać prawidłowe ładowanie.


Ah? Ciekawi mnie kalkulacja, która pozwala osiągnąć tę wartość ... zwłaszcza, że ​​nie znamy pojemności baterii ani zużycia urządzenia.
Elektryczność nie jest magią, zachowuje się zgodnie ze znanymi prawami fizycznymi.
Jak już powiedziałem na innym forumZanim zaczniesz udzielać lekcji lub porad, musisz wiedzieć, o czym mówisz.
Sprzedaż paneli słonecznych nie czyni cię technikiem elektrycznym.
Ostatnio edytowane przez Forhorse 02 / 05 / 11, 08: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 02/05/11, 08:18

Christophe napisał:Ale zgodnie z zapisem tego elastyczny panel słoneczny, regulator byłby potrzebny tylko wtedy, gdy szczytowa wartość natężenia prądu panelu 1 / 100 wzmacniacza jest większa niż pojemność akumulatora w Ah.


to nie jest złe. odpowiada mniej więcej obciążeniu pływającemu, z tym wyjątkiem, że zamiast pracować ze źródłem napięcia jak w konwencjonalnej ładowarce, działa w źródle zasilania. Ale wynik jest taki sam i możemy pozostawić ten prąd na stałe bez uszkodzenia baterii.

Mówiłem oczywiście o niezbędnym regulatorze ładowania, zanim zobaczyłem absurdalną moc panelu : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146