Pompa słoneczna i ciepła: jak uniknąć szarlatantów?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/06/10, 12:08

Chcesz przetrwać?

Myślę, że zarabianie dużych pieniędzy przy minimalnym wysiłku bardzo im odpowiada. Znikają, a następnie pojawiają się ponownie z czymś nowym. Wczoraj PAC. Dziś PW. Jutro, co ja będę wiedzieć???

I stwierdzenie, że konsument, który stał się poniekąd mistrzem zappingu, „widzianego w telewizji”, nie zawsze jest w tej kwestii niewinny. Powiedzmy, że kiedy złożysz się na pół ze spuszczonymi spodniami, nie powinieneś być całkowicie zaskoczony, gdy odkryjesz, że...

To powiedziawszy: a Internet jako przeciwwaga??? Jeśli regularnie narzekam na x lub z, kto cokolwiek na forum żeby pochlebić jego ego, to także dlatego, że tak myślę forums poważnie może pomóc konsumentowi. Jeśli chodzi o mnie, myślę, że w przypadku kotłów na pellet wraz z innymi pomogliśmy konsumentom. NIE ?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/06/10, 12:18

+1 zrobiłem67

Zastanawiam się od jakiegoś czasu, biorąc pod uwagę liczbę godzin spędzonych w klasie w wieku od 1 do 6 lat, dlaczego nie było Lekcje „konsumpcyjne” w szkole?

A jednak wystarczyłoby, żeby go wypełnić: wiedzieć, jak wybrać produkt, jak uniknąć dużych oszustw, nauczyć się negocjować, umieć czytać porównanie produktów, patrzeć na pochodzenie, szybko oceniać jakość produktu... itd.

Ale to wszystko, może to być „zadanie” dla studiów/szkół biznesu, które uczą swoich studentów czegoś zupełnie odwrotnego, a mianowicie: jak „.............” (używając twojego wyrażenia) w najlepszym wypadku klient...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/06/10, 14:32

pkoi w szkole nie było zajęć „konsumpcyjnych”?

Ponieważ było to całkowicie bezużyteczne dla starych ludzi takich jak ja kiedy jako dzieci chodziły do ​​szkoły, jedząc jak ich rodzice i w ogóle nie przetworzonej żywności. W czasie wojny i do lat 1960. i 1970. prawie nikt nie był otyły z powodu przemysłowego śmieciowego jedzenia!!
Nie można było źle zjeść, w przeciwnym razie ludzkość zniknęłaby lub przystosowała się w wyniku doboru naturalnego, co właśnie robi w tej chwili!!!

Obejrzyj filmy z lat tuż po wojnie, nie ma ludzi otyłych!!
Ale udział wydatków na żywność był ponad dwukrotnie!!

Dopiero w tej dekadzie przekonaliśmy się o szkodliwości taniej żywności i nasze dzieci zostały przyzwyczajone do tego śmiecia, a nie my!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/06/10, 14:38

Ach, nie mówiłem o jedzeniu, mówiąc o konsumpcji, ale dobrze zrobiłeś, mówiąc o tym, ponieważ dzisiejszego wieczoru istnieje dowód na ten temat, który może zostać „uraniony”… Poruszyłem już jeden temat:

https://www.econologie.com/forums/assiette-t ... t9779.html
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/06/10, 15:21

Aby odpowiedzieć trochę lepiej na ten temat, tuż po wojnie handel był również znacznie bardziej lokalny, bez supermarketów, a handlarz lub rzemieślnik oszukujący ludzi od razu zniknął!!
Centralne ogrzewanie było proste, bez cyrkulatora, elektroniki i bezpiecznika, dlatego oszustw praktycznie nie dało się ukryć!!! To nie działało od początku!!

Więc bezużyteczny kurs konsumpcji!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/06/10, 15:29

Ach tak, niewątpliwie masz rację: wczoraj było to mniej potrzebne niż teraz… a jeśli obecnie „ryzyka” jest więcej, tym bardziej warto uczynić go kursem… obowiązkowym dla wszystkich!

Ach, przepraszam, zapomniałem o braku zdolności adaptacyjnych i mentalnej sztywności edukacji narodowej… : Lol: : Lol: (właściwie to wcale nie jest śmieszne...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96