Kupujesz panele słoneczne w Stanach Zjednoczonych?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Kupujesz panele słoneczne w Stanach Zjednoczonych?




przez darwenn » 28/12/09, 15:15

Witam, tutaj cena paneli słonecznych 100 lub 200w we Francji wciąż jest za droga, z drugiej strony udało mi się zamówić w Anglii przez Ebay panel 100w za 350 euro, nowy, gwarantowany, który działa bardzo dobrze. Teraz idę w kierunku zakupu kolejnego panelu o mocy 200 w (lub dwóch po 100 w). Mogę mieć za 500 euro za 200 w Chinach lub Anglii. To ciekawe, ale może jeszcze znajdę tańsze?

W USA można mieć 200W paneli za 350 euro. Na pierwszy rzut oka wydaje się to interesujące, nawet jeśli niewielu amerykańskich sprzedawców wysyła do Francji. Ale martwię się o opłaty celne. Czy tak interesujące jest zamawiać w USA z takim ryzykiem opłat celnych?

Myślę, że ryzyko jest zbyt duże, aby skończyć się złą niespodzianką, tak samo jak przypuszczam w przypadku zakupu w Chinach. Krótko mówiąc, każdy zakup poza Unią Europejską może prowadzić do niemiłego zaskoczenia opłatami celnymi za tego typu zakupy. Jeśli więc ktoś ma dobry plan na zakup paneli słonecznych za mniej, to interesuje mnie informacja, inaczej zostanę przy zakupach w Anglii.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 28/12/09, 15:36

Witam,

Zastanawiałem się jeszcze wczoraj :-)

Nie znaleziono na http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarquer?Lang=FR

Zadałem więc pytanie o http://www.douane.gouv.fr/contact.asp?type=2

W każdym przypadku, jeśli przekracza 150 €, musisz zapłacić VAT.
http://www.douane.gouv.fr/page.asp?id=25
Ostatnio edytowane przez bernardd 28 / 12 / 09, 16: 15, 1 edytowany raz.
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 28/12/09, 15:51

Tak, ale konkretnie, co to daje?

Kupiłem już w Chinach i Australii (za 200 euro) bez dopłaty. Może miałem szczęście, bo powiedziano mi też, że to trochę jak loteria, twoja paczka może lub nie może zostać sprawdzona, jeśli nie, nie płacisz podatku zwyczaje, jeśli tak, zgubiłeś ... A biorąc pod uwagę rozmiar pudełka z panelami słonecznymi, wątpię, aby przeszedł niezauważony ...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 28/12/09, 15:52

Poza ceną, na moim źródle wczoraj są też oferty na 10 paneli:

Moduł fotowoltaiczny - FVG 230P-MC - Polikrystaliczny
SKU: 00050236/10 - Zapas 10 paneli (2.3 kW) Tolerancja mocy -0 / + 3%
Cena EX Works Carlino (UD) Włochy
Cena Euro / Wat 1,85 Cena łączna 4.255,00 XNUMX

Lub:

Moduł fotowoltaiczny - FVG 185M-MC - Monokrystaliczny
SKU: 00050187/10 - 10 paneli (1.85 kW) Tolerancja mocy -0 / + 3%
Cena EX Works Carlino (UD) Włochy
Cena Euro / Wat 1,85 Cena łączna 3.422,50 XNUMX

Ostatnie kosztują 1,58 € / Wp w pełnych pojemnikach, czyli 600 paneli na raz: w tym przypadku naprawdę trzeba się przegrupować :-)

Brak odprawy celnej, są we Włoszech. Jednak powinno być kilka. Chciałbym wziąć trochę, ale nie za dużo :-(
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 28/12/09, 15:54

darwenn napisał:Tak, ale konkretnie, co to daje?


Oznacza to, że albo sam zadasz pytanie w urzędzie celnym, albo zaczekasz jak ja ...
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 28/12/09, 15:56

Wskazane modele to 24v, szukam 12v.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 28/12/09, 16:14

darwenn napisał:Wskazane modele to 24v, szukam 12v.


Jak zauważyłeś w przypadku turbiny wiatrowej, napięcie 12 V traci zbyt dużo mocy na kablach...

I tak lepiej mieć monitor baterii. Najwyraźniej musisz znaleźć kontroler typu MPPT iw tym przypadku to on sprawnie wykona pracę między Twoimi źródłami 12 V lub 24 V a bateriami 12 V ...

Typ MPPT wydaje się wskazywać, że kontroler dostosowuje napięcie wejściowe tak, aby źródło dawało jak największą moc, niezależnie od napięcia baterii. Ale nigdy nie był testowany osobiście.
0 x
A bientôt!
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 28/12/09, 17:08

Oczywiście mam kontroler baterii na moim panelu słonecznym :). Kontroler MPPT jest drogi i jeśli może być przydatny w energetyce wiatrowej, to wcale nie jest niezbędny w przypadku energii słonecznej. Słońce daje stałą moc i napięcie, oczywiście w funkcji czasu, jeśli chmura przechodzi, moc spada, ale znacznie mniej podlega wahaniom niż turbina wiatrowa (chyba że masz stałe wiatry i znowu ... ). Tak więc w przypadku energii słonecznej MPPT nie jest wcale konieczny. Mój panel słoneczny znajdujący się na dachu garażu, wystawiony na południe od rana do wieczora i tuż nad akumulatorami, długość kabla wynosi tylko 5 metrów, więc straty są w moim przypadku śmieszne, dlatego model 12v jest odpowiedni idealnie do mojego użytku, dlatego idę w tym kierunku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/12/09, 18:48

Osobiście pojechałbym do Niemiec zobaczyć, ale nie zapominajmy, że za najmniejszą przesyłkę między Niemcami a Francją to od 50 do 75 euro przed rozpoczęciem ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 28/12/09, 19:10

Tam, gdzie kupiłem mój, panel 90Wp kosztuje 270 € (3 € / Wc)
Jest z panelu chińskiego, ale mój jestem całkiem zadowolony.
Sprzedawca jest miły (nie ufając przewoźnikom poszedłem go odebrać bezpośrednio od niego)
W przeciwnym razie powiedział mi, żebym wysłał panele przez UPS z powodu zbyt dużego zerwania poczty.

W przypadku ładowarki MPPT się mylisz, przynosi prawdziwy plus w energii słonecznej. Na przykład panel 12 V przy maksymalnej mocy wychodzi z 17 V, a normalny regulator tylko obniża to napięcie, aby ustawić je na prawidłowej wartości akumulatora.
Na przykład na panelu o mocy 100 W, który generuje około 5.8 A przy maksymalnej mocy, tracisz różnicę między 17 a powiedzmy 13.8 V różnicy napięć, lub 3.2 * 5.8 = 18 W utraconej
MPPT przekształca różnicę napięcia w prąd ładowania iw tym samym przykładzie zapewni prąd o wartości 6.5 A.

I odwrotnie, gdy niebo jest lekko zachmurzone, jeśli napięcie akumulatora jest wyższe niż napięcie panelu, normalny regulator nic nie wysyła. Z MPPT zwiększa napięcie ładowania, aby nadal zapewniać prąd.
Widzę to dobrze na moim, mam monokrystaliczne PV 80Wp, które nie wychodzi przy pochmurnej pogodzie, ale nawet przy szarej pogodzie mój regulator MPPT radzi sobie średnio 0.1A, ok to tylko 1 W, ale to utrzymuje baterię naładowaną. A gdy tylko niebo jest trochę odsłonięte, szybko podnosi się do 5 lub 6 W.
Ok, to nie jest oczywiste, wzmocnienie jest znacznie większe, gdy słońce jest silne, a napięcie panelu jest wysokie, ale nadal.

Zapłaciłem za mój regulator 200 €, ponieważ chciałem taki, który byłby w stanie dostosować się zarówno do 12 V, jak i 24 V, aby go nie zmieniać, kiedy wkładam mój drugi panel. (dodatkowo wyświetla prąd i napięcie akumulatora bez konieczności dodawania czegokolwiek innego)
Ale jeśli weźmiesz coś ze stałym napięciem, kosztuje to mniej.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 74