Pac kondensacja gazu?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 11/06/10, 13:58

to nie jest złe, (ps: w domu ogrzewanym elektrycznie posiadanie przewodu kominowego jest obowiązkowe, ale nie z tych samych powodów)
A najlepsze z najlepszych jest to, że nadal można obejść się bez ogrzewania, mając dom zaprojektowany w sposób inteligentny

„Ogrzewanie to nic innego jak ciągłe dostosowywanie się do błędów konstrukcyjnych”. Günter Lang z IG Passivhaus Austria
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/06/10, 20:39

w przypadku długiej przerwy w dostawie prądu najpoważniejszym problemem nie jest ogrzewanie, lecz energia elektryczna

stąd zaleta prawdziwego generatora: w domu, w ramach eksperymentu, zapewnia on zarówno ogrzewanie, jak i prąd

oczywiście nie każdy chce niemal stale używać małego, mniej lub bardziej hałaśliwego generatora: ale jako rozwiązanie zapasowe jest bez zarzutu: mała grupa za mniej niż 200 euro wytwarza 2000 W prądu i 8000 W ciepła

oczywiście należy dokładnie opróżnić układ wydechowy: ryzyko pojawienia się tlenku węgla jest znacznie większe niż w przypadku kominka
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/06/10, 11:38

Christophe napisał:Cóż, za 20 000 € to nadal ogólnie zbiornik na wodę / glebę ...
.


Tam, patrz pierwszy post, mówiliśmy o CAP powietrze-woda...

To powiedziawszy, musiałbym sprawdzić kod podatkowy (ciągle się zmienia! Minusem). Air-Air na pewno więcej ulg podatkowych. Powietrze-woda, zostawiam znak zapytania.

Ceny też spadają, to na pewno też...

Zatem Twoja uwaga (PAC finansowana przez nas wszystkich) jest dzisiaj trochę mniej prawdziwa... To wszystko. To tylko niuans, który nie przekreśla dyskusji.
0 x
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 12/06/10, 12:30

Ulga podatkowa :
Pac Powietrze/Woda: 25%
Pac Ziemia / Woda: 40%

Źródło:
http://ecocitoyens.ademe.fr/financer-mo ... nt-durable
http://ecocitoyens.ademe.fr/financer-mo ... nt-durable[/ Url]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/06/10, 18:37

nauka napisała:...z tą różnicą, że wybrałbym kocioł gazowy kondensacyjny, a nie niskotemperaturowy, nawet jeśli jest droższy.


W ten sposób niekoniecznie wydaje się to racjonalne. Z jednej strony rozumujemy; z drugiej strony jest tak...

Zatem dla przypomnienia:

1) Kocioł kondensacyjny kondensuje tylko wtedy, gdy woda powrotna w obiegu jest wystarczająco zimna. Oznacza to dostosowany nadajnik: podgrzewane podłogi lub dostosowane grzejniki (tzw. „wysoko wydajne”)

2) Im lepsza izolacja, tym łatwiej będzie ją uzyskać. W bardzo dobrze izolowanym domu nadajnik o temperaturze 25°C dostarcza wystarczającą ilość kalorii, aby utrzymać temperaturę 20° nawet przy bardzo zimnej pogodzie, ponieważ straty w domu będą niewielkie (wszystkie te liczby z kadzią, dla zobrazowania zasady).

3) Kondensacja, dla kotła tej samej technologii, przynosi jedynie maksymalny zysk wynoszący 10%! Różnica między PCI (niższa wartość opałowa) a PCS (wyższa wartość opałowa) jest tego rzędu wielkości. Zatem w idealnych warunkach, gdzie skrapla się maksymalnie! Gdy tylko powrót się ociepli, część pary wodnej nie ulega skropleniu i liczba ta spada.

Więc. Teraz wybierasz...

To samo dotyczy CESI. Odczytów dokonałem na swoim (w Alzacji). Omawiany jest „zwrot z inwestycji” w zależności od źródła przyjętego jako punkt odniesienia. Przy obecnych cenach nie sądzę, żeby to było naprawdę "opłacalne" w porównaniu z gazem, a nawet olejem opałowym czy pelletem...

Teraz mam taki! W życiu liczy się coś więcej niż „zyskowność”. Być może pewnego dnia nawet rentowność przestanie istnieć.

A cena energii na pewno pójdzie w górę. Nie amortyzacja inwestycji, którą poczynisz.

Należy raczej zastosować odwrotne rozumowanie: mam 10 000 euro. Co mam z tym zrobić? Dalsza izolacja? wydajniejsze ogrzewanie? VMC DF? TEN ?

Teraz, jeśli masz 5 x 10 000 €, łatwiej odpowiedzieć!!!
0 x
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 13/06/10, 09:04

Did67 napisał:1) Kocioł kondensacyjny kondensuje tylko wtedy, gdy woda powrotna w obiegu jest wystarczająco zimna. Oznacza to dostosowany nadajnik: podgrzewane podłogi lub dostosowane grzejniki (tzw. „wysoko wydajne”)


nauka napisała:Witam, biorąc pod uwagę to co powiedziałeś, zdecydowałbym się również na gazowy kocioł kondensacyjny z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.


Jeśli chodzi o opłacalność CESI, jeśli weźmiesz 3 kąpiele dziennie w narożnej wannie, może być ciekawie ^^
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/06/10, 10:15

Tutaj masz rację.

Jednym z „problemów”, jeśli mogę to tak ująć, jest to, że CESI ma tylko stały koszt, im częściej go używasz, tym bardziej staje się „opłacalny”!

Co nie jest ściśle mówiąc „ekologiczne”.

Pozwalasz płynąć ciepłej wodzie, gdy jest ładna pogoda i obliczasz, ile by to „kosztowało”, gdybyś ogrzewał ją olejem, gazem lub prądem. Oczywiście szybciej odzyskasz swój zakład.

Ale każdy widzi, że nazywa się to „marnowaniem” wody.

Dlatego proponuję następujące rozumowanie „ekonomiczne”:

- Jestem „econolo”, więc przede wszystkim ograniczam konsumpcję i unikam marnotrawstwa…

- potem pozostaje nieściśliwe „minimum”

- i tutaj porównuję: ile by mnie to kosztowało (inwestycja + materiały eksploatacyjne + konserwacja) w ciągu „rozsądnego” życia instalacji; Robię to dla techniki A, techniki B lub techniki C...

I tam wniosek będzie miał sens.

Twierdzę, że dzisiaj w Alzacji, przy obecnych kosztach energii, nie można wygrać CESI zainstalowanego przez rzemieślnika, jeśli tak rozumujemy! Nawet pomoc i ulgi podatkowe odliczone. Przepraszam. Jednak chciałbym. Przypomnij mi już wszystkich, którzy byli przeciwni podatkowi od emisji dwutlenku węgla??? (tak, energia nie jest jeszcze wystarczająco droga, możesz rozwiązać problem, jak chcesz, ale jestem pewien, że to nastąpi).

I jak powiedziano gdzie indziej, nawet nie „opłacalny”, mam taki. Ponieważ rentowność nie jest jedyną rzeczą w życiu. Wreszcie, „zyskowności”, która rujnuje nam życie, jest już zdecydowanie za dużo. Przyznam, że czasami jestem zszokowany, że także wśród „econolo” ten argument wydaje się „numer jeden”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/06/10, 10:54

jeśli nie marnujesz ciepłej wody, podgrzewanie ciepłej wody za pomocą energii słonecznej niewiele zaoszczędzi, zwłaszcza gdy nie możesz znaleźć pralki i zmywarki, które mogłyby korzystać z ciepłej wody słonecznej!

są takie pory roku, kiedy potrzebujesz trochę ciepła i gdzie można wykorzystać słońce: dopóki wydajesz pieniądze na energię słoneczną, koniecznie musisz ją wykorzystać do ogrzewania: w przeciwnym razie jest to naprawdę marnowanie materiału
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/06/10, 23:35

chatelot16 napisał:jeśli nie marnujesz ciepłej wody, podgrzewanie ciepłej wody za pomocą energii słonecznej niewiele zaoszczędzi, zwłaszcza gdy nie możesz znaleźć pralki i zmywarki, które mogłyby korzystać z ciepłej wody słonecznej!

są takie pory roku, kiedy potrzebujesz trochę ciepła i gdzie można wykorzystać słońce: dopóki wydajesz pieniądze na energię słoneczną, koniecznie musisz ją wykorzystać do ogrzewania: w przeciwnym razie jest to naprawdę marnowanie materiału
Pomysł jest interesujący. : Idea: W teorii...

W moim przypadku mam kocioł kondensacyjny montowany na ścianie, bez podgrzewacza wody (tylko ogrzewanie).
Jednakże ten kocioł, pierwszy model marki, umożliwia uzupełnienie podgrzewacza wody poprzez przekierowanie obiegu grzewczego do wymiennika podgrzewacza wody (zawór 3-drogowy z siłownikiem).
Dlatego też mój kocioł przejmuje funkcję słonecznego podgrzewacza wody, gdy nie dostarcza wody.

Możemy zatem doskonale sobie wyobrazić, że solarny podgrzewacz wody mógłby zapewnić dodatkowe ogrzewanie energią słoneczną w zimie, gdyby były wymagane warunki...
Wystarczyłoby (w moim przypadku) ustawić w sterowniku kotła odpowiednią instrukcję, aby pompował kalorie z podgrzewacza wody bez uruchamiania palnika...

W praktyce tej zimy solarny podgrzewacz wody nie był w stanie przekazać kalorii do obwodu grzejnika...
:?
0 x
Scince
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/06/10, 21:09
Lokalizacja: Vendée




przez Scince » 14/06/10, 08:52

hej hej

Mówią o tym tutaj http://www.terra-economica.info/Le-chau ... 10632.html

Wreszcie nadal mam nadzieję, że państwo stworzy „taryfę na wykup ciepłej wody”, abyśmy mogli sprzedawać naszą ciepłą wodę po korzystnej cenie, aby CESI stała się rentowna w czasie krótszym niż 5 lat, co oznacza samo utworzenie sieć ciepłej wody obok sieci zimnej wody na ulicach, to tylko mały problem
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181