Storm Xynthia: lata 10 i miesiące 2 po Lothar

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 01/03/10, 22:20

swift2540 napisał:Co to jest SP?


Powiedziałbym Strażak, ale nie jestem pewien.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 01/03/10, 22:22

aerialcastor napisał:Powiedziałbym Strażak, ale nie jestem pewien.

ok dziękuję
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 02/03/10, 09:05

"Powiedziałbym Strażak, ale nie jestem pewien."
Cześć zorglub,
Mam nadzieję, że teraz, gdy wrogość ustąpiła, słyszałeś zdrowy rozsądek w tym, co o tobie mówimy. Tak jak Ty, każdy z nas robi wszystko, co w naszej mocy, niektórzy robią więcej, inni mniej. Niektórzy mają więcej środków, inni mniej. To nie jest najważniejsze, czyli to, że zgadzamy się co do treści i formy.
Dla mnie twoja kariera stwardnienia rozsianego już zmierza w tym kierunku, jest to zawód humanitarny par excellence, a dla mnie pomoc humanitarna i ekologia mają to wspólne miejsce: ochronę żywych istot.
Zawsze darzyłem strażaków dużym szacunkiem i to wzajemne oddanie to Graal, który straciliśmy w krajach rozwiniętych.
Mogę sobie wyobrazić frustrację strażaków, słabo opłacanych, źle przemyślanych, czasem źle przyjętych ... Popieram ich, nie raz popierałem ich żądania w Belgii. Ogromnie ich szanuję i żałuję zarówno braku szacunku ze strony władz publicznych do nich, jak i braku poparcia ze strony ludności. Ludzie są zbyt skłonni wierzyć, że ta usługa jest należna, niezmienna iw każdym razie aktywna. Chętnie zapominamy, że nic nie jest robione, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tych usług.
Bez SP i ochrony ludności liczba ofiar byłaby większa. Informacja, która jest zbyt rzadko rozpowszechniana, a kiedy się pojawia, bardziej służy przywróceniu wizerunku burmistrza niż jego usług.
Skoro tak jest, i trzeba było powiedzieć, w kilku sprawach też możemy się nie zgodzić, to nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie, pozwala nam się odnaleźć, dzielić swoimi opiniami.
Jeśli zraniłem cię moimi słowami w takim czy innym czasie, wiedz, że jest mi przykro, ponieważ nie o to chodziło.
Mam nadzieję, że cię uspokoiłem. Wszyscy jesteśmy po tej samej stronie.
Pokój i miłość.
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 02/03/10, 10:39

wreszcie dobre słowa i rozgrzewają serce, dziękuję
to prawda, że ​​nie lubię afiszować się z własnym życiem, ale czasami konieczne jest, aby ludzie zrozumieli pewne rzeczy.
życie nie jest łatwe i zgadzam się, ale zawsze jesteśmy bardziej nieszczęśliwi niż my ... zwłaszcza po tym, co właśnie wydarzyło się na wybrzeżu
i to, co przewidziałem, się wydarzy. Narasta kontrowersje wokół zaniedbania zarządzania tą niewyobrażalną katastrofą (na długo przed katastrofą). Nic więcej nie powiem, niech sprawiedliwość zajmie się sprawą.
0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 02/03/10, 12:44

Żaden problem Zorglub i moje słowa są szczere, uczciwość jest częścią mojego stylu życia. Jak widać, nie wszystko jest stracone. 8)
Spotykamy się na tym forum także trzymać się razem.
Jeśli to jakieś zapewnienie, wszyscy jesteśmy tym na krawędzi.
Odwagi, pozostańmy zjednoczeni i pracujmy w kierunku zachowania, które zaoszczędzi nam wielu nieszczęść.
A+
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 02/03/10, 14:16

0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 02/03/10, 14:48

Obie są winne. Ci, którzy na nowo zdefiniowali obszary miejskie i ci, którzy wydali pozwolenia. To znaczy władza decyzyjna i władza wykonawcza.
Jak zapewnić neutralność i obiektywizm komisji śledczej w tej sprawie? Opozycja? Trzeba przyznać, że nie ma ich wielu.
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 02/03/10, 15:11

wikipedia napisała:Prezydent Republiki Francji Nicolas Sarkozy z wizytą w Charente-Maritime proponuje plan pomocowy w wysokości około 3 mln euro [65]. W tym samym czasie „trzej ministrowie, Christine Lagarde (ekonomia), Brice Hortefeux (sprawy wewnętrzne) i Eric Woerth (budżet)” podpisali dekret uznający stan klęski żywiołowej, który został opublikowany w Dzienniku Urzędowym we wtorek 2 marca 2010 [66], [67].

Philippe de Villiers oświadczył, że „musimy być rozsądni i budować w większych odległościach” od morza [66]. W tym samym duchu Chantal Jouanno (sekretarz stanu ds. Ekologii) chce „zaostrzyć zasady”.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Temp%C3%AAte_Xynthia
Opozycja, gdy była zielona i pełna wigoru, utrudniłaby tego rodzaju reformę miejską i zachęciłaby do rewizji planowania urbanistycznego wzdłuż wybrzeża. Poziom morza się podnosi, powtarzano to od ponad ćwierć wieku! Nikt nie słucha.
Czy pan de Villiers jest zaskoczony? Na to wygląda ...
Kiedy zasiadasz w Senacie, jesteś bardziej rozluźniony, to żałosny dowód.
Jeśli pan de Viliiers nie chce stracić całej swojej zasługi, uważałby zagrożenie klimatyczne związane z globalnym ociepleniem za wiadomość. Że na nowo definiuje mapę zurbanizowanych obszarów przybrzeżnych, uwzględniając sztormy i podnoszące się wody. To znaczy w dół, panie senatorze.
Co do ministrów gospodarki, budżetu i ku mojemu zdziwieniu :x od wewnątrz są już uznani za winnych. Podobnie jak zły geniusz ich szefa. : Evil:
Zorglub, zaczynam rozumieć twoją klapkę!
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 02/03/10, 15:21

Tak długo, jak jestem tam na nerwach.
Jeśli opozycja chce się temu sprzeciwić, prześlij jej fundusze:
http://fr.euronews.net/2009/07/17/naissance-d-un-nouveau-parti-d-opposition-en-georgie/
Z drugiej strony, chodzi o broń, obowiązkową sowiecką konieczność lub kwestię honoru ... :zaszokować:
Tutaj i im też się buntują! Wydaje się, że możemy nawet kupić ich doskonałą kawę ...
Czyja to kolej?
Na Haiti to nie teraz ... Ale w Europie, cholera, popełniam !!!
Założę się, że w Europie kierownicy znów przejdą tylnymi drzwiami! : Evil:
Zapomnimy, kiedy nadejdzie lato, bo będziemy musieli sobie z tym poradzić:
http://fr.euronews.net/2009/08/17/la-lutte-contre-les-incendies-de-foret-en-europe/
Pokój i miłość : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 02/03/10, 18:17

Dlaczego się denerwujesz?
Znamy polityków, o których wspominasz od dawna.
Oportuniści i kłamcy, a co gorsza! Życie na bestii na zawsze i coraz więcej.
Z niezbędnym wyczuciem, aby następnego dnia powiedzieć coś przeciwnego do poprzedniego, obiecać to, czego nie może dać. A jeśli robią to częściowo, to dlatego, że pod pretekstem oportunizmu zaczęli gwałtownie zabiegać o to od innej grupy.

***
Dla Chiapas „bunt” jest gorący! I to nie jest nowe. I to jest normalne.
Naprawdę są Indianami i oczywiście mają kłopoty. Pieniądze nie przychodzą. Jest przeciwko nim rząd i potężny rasizm.
Jest to region celowo zaniedbany.

***
Jeśli chodzi o kawę, to nie jest świetna, kiedy jesteście do niej przyzwyczajeni z naszych supermarketów.
A czekolada jest jeszcze gorsza. Przerażająco słodki.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 86