Sztorm na południowym zachodzie: sytuacja w Tuluzie i Bordeaux?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Sztorm na południowym zachodzie: sytuacja w Tuluzie i Bordeaux?




przez Christophe » 25/01/09, 10:16

Mała myśl dla mieszkańców Akwitanii forums (Flytox, Targol ...), który przez 1999 godzin przeżywał burzę na poziomie 48 roku ...

Najwyraźniej FLytox znów ma moc ... opublikował wczoraj wieczorem.

Czy powinniśmy czekać, aż suma przychodów ze zniszczeń> przychodów z energii podejmie poważne decyzje? Coś innego niż 2 lub 3 dotacje, które blokują rynek? Ach, jestem głupi, to wina Chin, we Francji już robimy MAKSYMALNIE dzięki EPR ...

Jak inaczej są turbiny wiatrowe w regionie South West i South? Myślę, że w Aude jest wiele rzeczy, w których dużo się wydarzyło ...

Poza tym nie ma czegoś takiego jak „przewrót klimatyczny”… Czy to wtedy, gdy wyciągamy palce z gówna? Ach tak, burze zawsze były, powiedzą niektórzy lobbyści ... Po tych wszystkich zniszczeniach nie rozumiem, że ekonologia nie jednoczy i nie motywuje więcej ludzi ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 01 / 09, 00: 06, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 25/01/09, 10:49

Cześć Christophe,

Powiedzenie, że ta burza się ociepla, jest naukowo ryzykowne.

Jednak częstotliwość zdarzeń ekstremalnych wydaje augmenter, przynajmniej dla Francji.

Od kilku lat monitoruję przepływ strumieni w Owernii. działa coraz bardziej szarpiąc, bez względu na porę roku (to znaczy, że natężenie przepływu przechodzi od pięciolecia, nawet dziesięciolecia sucha przez tygodnie do pięciolecia, nawet dziesięciolecia wilgotność w ciągu kilku dni).

W przypadku wiatru wydaje się, że podąża tą samą ścieżką (logika, wiatr przynosi chmury i deszcz).

Wreszcie, wszystko to nie jest naukowe, ale i tak jest odczuwalne : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 25/01/09, 12:52

cześć

to cena imprezy, nie tylko Akwitanii ucierpiała w wyniku burzy. w Langwedocji-Roussillon zostaliśmy dobrze obsłużeni!

Aude i dziesiątki farm wiatrowych nie ucierpiały zbytnio, tak to mówię, ale myślę, że informacje nikogo nie interesują.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 25/01/09, 12:52

Odwaga. Jesteśmy z tobą całym sercem.
Na południowym wschodzie, po dużym śniegu w ubiegłym tygodniu, mieliśmy bardzo silne podmuchy wiatru zeszłej nocy.

Moja turbina wiatrowa, która dzielnie wytrzymała wszystkie dni mistralu przez 1 rok, straciła bladą, która wypadła z siłą odśrodkową (musiała się obracać z wyjątkową prędkością!).
Myślałem, że jest niezniszczalny, ale natura przypomniała mi, że może być silniejszy.

Jeszcze nie znalazłem bladego. Pomyślę o systemie bezpieczeństwa.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 25/01/09, 17:18

cześć Grelinette,

do podpisu należy napisać:

Kod: wybierać

[url=https://www.econologie.com/forums/attelage-hippomobile-electrique-t6885.html][b]mon projet d'attelage hippomobile[/b][/url]


Dobra naprawa Twojej turbiny wiatrowej. 8)
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/01/09, 17:29

Remundo, spieracie się: ten nie jest, ani poprzedni, ani następny?

Powtarzanie i przyspieszanie zjawisk jest rozumiane w tym fragmencie:

Czy powinniśmy czekać, aż suma przychodów ze zniszczeń> przychodów z energii podejmie poważne decyzje?


coucou789456 napisał:burza ucierpiała nie tylko w Akwitanii. w Langwedocji-Roussillon zostaliśmy dobrze obsłużeni!


Nie mam już miejsca w tytule, dlatego przepraszam za inne działy, które załamałem ... Nie śledziłem wszystkiego, ale wydawało mi się, że dotyczy to szczególnie Akwitanii i region Tuluzy (chyba Midi Pyrénées?).

coucou789456 napisał:Aude i dziesiątki farm wiatrowych nie ucierpiały zbytnio, tak to mówię, ale myślę, że informacje nikogo nie interesują.


Jeśli najbardziej mnie to interesuje ... nie zadałbym pytania ...

Grelinette napisał:Jeszcze nie znalazłem bladego


Ała! Mam dla was nadzieję, że NIE JESTEŚ sąsiadem, aby przyjąć WŁASNY sens !! : Mrgreen: Dobre badania !!
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 25/01/09, 17:57

w Mérignac (niedaleko Bordeaux) występuje większy problem z pyłem,
zdewastowany basen Arcachon (więcej wody, więcej EDF, więcej takich telefonów komórkowych), a Landes znalazł cztery żołędzie, które znalazły
Strażacy, chcąc polować przy tonie w burzowy wieczór, mieli je odzyskać.
katastrofa i wszyscy stają się mili, pomocni ...
dziwni ci ludzie ... nieszczęście czyni ich częstymi !!!
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Burza na południowym zachodzie i południu. Sytuacja Aude Aquitai




przez Flytox » 25/01/09, 19:45

Bonjour Christophe

Christophe napisał:Mała myśl dla mieszkańców Akwitanii forums (Flytox, Targole ...), który przez 1999 godzin przeżywał burzę na poziomie 48 roku ...

Najwyraźniej FLytox znów ma moc ... opublikował wczoraj wieczorem.


Tam, gdzie jestem, są drzewa na ziemi, ale będąc w zagłębieniu ziemi mniej wystawionej na działanie wiatru, przypuszczam, że szkoda jest większa. Po stronie Capbreton (nadmorskiego kurortu) około 20 km w lesie iw wielu domach była prawdziwa rzeź.:zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:

W każdym razie nie mogłem wczoraj wyjść z domu, miałem złamane drzewo na bramie. Samochód zacisnął pośladki i uciekł bez szwanku z kilkoma zadrapaniami na bagażniku. : Mrgreen: Drugie połamane drzewo (wspaniały Ajestremia snifffffff! Obraz) prawie uszkodził mój Doloréan R19.
Jest też wskazówka na dachu garażu, który poszedł zabić krasnal ogrodowy w domu sąsiada. :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:

Obraz

Obraz

Obraz

Zasilanie wracało sporadycznie po południu, ale nadal nie ma sieci telefonicznej (Bouygues).

Najpoważniejsze jest to, że sąsiad wyszedł na zamarznięty dach o 6 rano, aby naprawić cały kawałek dachówki. Najpierw pochylił głowę, zabierając ze sobą drabinę. Na szczęście był poniżej jego ojciec (raczej barak), aby go złapać, ponieważ beton, głowa pierwsza nie wybacza. :zaszokować:

Cholera, ryzykuj życie za 2 m2 mokrego tynku : Evil: : Evil:
cokolwiek!
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 25/01/09, 20:28

Moje kondolencje dla krasnala ogrodowego sąsiada!

Te krasnale ogrodowe są chore. Nawet w środku burzy chodzą po ogrodzie.

Obraz
nawet się nie boję, nawet się nie boję!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/01/09, 21:03

Niestety to nie było właściwe .... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99