Fotowoltaika: cena wykupu 2010 we Francji?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 21/01/10, 18:00

Did67 napisał:Coraz częściej widziałem tutaj rzeczy, które widziałem tylko w republikach, które zgodziły się powiedzieć, że mają trudności z byciem państwem prawa !!!


Uh, jeśli "cofające się pv" cię szokuje, co myśleć o następnych Francusko-francuskie obiekty radioaktywne??

:zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/01/10, 18:13

Christophe napisał:
Uh, jeśli „backtrack pv” cię szokuje,


Technicznie rzecz biorąc, to mnie nie szokuje.

Z drugiej strony, że robimy coś w rodzaju "papki" z tego, co słuszne, że wydostajemy się z dekretów których nie umiemy stosować, to mnie nie szokuje, to mnie przeraża !!! Co to za „zarządzanie” ????

Podniecenie miałoby sens ??? Możesz mieć ruchy Browna w garnku z gorącą wodą, poziom nie podnosi się !!!

Nie.

Potem technicznie możemy porozmawiać. Dobrze powiedziałeś, że nie jest to „powtarzalne” na dużą skalę.

Osobiście uważam, że koszt energii elektrycznej należy stawiać pod pretekstem środowiska (bo to jedyny argument obecnie akceptowany społecznie). Jedyny sposób, aby zachęcić ludzi do oszczędzania pieniędzy, jedyny sposób na „uszczelnienie” pomp ciepła ... Trzeba to zrobić w zaplanowany, przemyślany sposób ...

Ale przyznaję, że nie możemy się zgodzić.

Nadal jestem przerażony, że między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem odkrywamy, że tego nie da się obronić i że wydajemy dekret „z mocą wsteczną”. Co się dzieje z Citro, jeśli chodzi o prawa, nie akceptuję tego!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/01/10, 18:18

Christophe napisał: co myśleć o następnych Francusko-francuskie obiekty radioaktywne??

:


Nie pytaj mnie ! Wiesz, że jestem za jak najmniejszym wykorzystaniem energii jądrowej ...

Ale hej, ponownie połączysz mnie z Republiką Bananów. Jaka jest różnica między publikowaniem tego typu tekstów a wyrzucaniem naszych śmieci do krajów, które nie mają środków, aby się temu przeciwstawić ... ???

Więc utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Francja każdego dnia jest bardziej republiką bananową ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 21/01/10, 18:29

Zgadzam się z Tobą co do istoty problemu (niewystarczająco kosztowna energia), ale (po raz kolejny) nie w formie (kontynuuj dotowanie PV)!

Już:
a) nie, to nie jest retroaktywne
b) zmniejszenie odkupu nie jest aż tak ważne, jeśli tak jest?

3 centy na 60 to tylko 5% spadek ... mogliby pójść znacznie gorzej, nie sądzisz? Po 2012 roku będziemy vera, ale nadal jest to DUŻO interesujące i tak ceny PV „cudownie” wyrównają się, co zobaczysz ...

W przypadku budynków rolniczych zwalnianie jest całkiem normalne! Powołaniem rolnika jest produkować żywność, a nie korzystać z dopłat do energii (to samo widzimy z energetyką wiatrową ...) ... i wszyscy wiedzą, że zawód jest już ULTRA nasycony dotacjami ...Kto ostatecznie płaci dotacje? Po prostu wszyscy, którzy nie odnoszą korzyści ...
0 x
Martinmillot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/01/10, 23:24




przez Martinmillot » 21/01/10, 18:49

Wciąż jest to bardzo opłacalne!, Przynajmniej do końca roku dla większości fajnych instalacji.
I tak będzie to bardzo opłacalne dla planety w perspektywie krótko- i długoterminowej ...

Jeśli chodzi o dekret, tylko informacje w nim zawarte są autentyczne, więc jeśli brakuje informacji dla tych, którzy mogą mieć zbyt wiele pytań (jak bankierzy od 2006 roku ...), pozwól im je wymyślić, jeśli chcą, nie będzie znacznie zmienić prawo.

Aby po prostu przeczytać dekret, wszystkie depozyty zatwierdzone do 14. dnia powinny zostać zatwierdzone w ramach starej taryfy ... nic nie wskazuje na to, że jest inaczej.
Z prawnego punktu widzenia zwykłe wysłanie do AR powinno wystarczyć, aby bronić swoich praw.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 21/01/10, 18:52

Christophe napisał:
b) zmniejszenie odkupu nie jest aż tak ważne, jeśli tak jest?

3 centy na 60 to tylko 5% spadek ... mogliby pójść znacznie gorzej, nie sądzisz? Po 2012 roku będziemy vera, ale nadal jest to DUŻO interesujące i tak ceny PV „cudownie” wyrównają się, co zobaczysz ...

W przypadku budynków rolniczych zwalnianie jest całkiem normalne! Powołaniem rolnika jest produkować żywność, a nie korzystać z dopłat do energii (to samo widzimy z energetyką wiatrową ...) ... i wszyscy wiedzą, że zawód jest już ULTRA nasycony dotacjami ...Kto ostatecznie płaci dotacje? Po prostu wszyscy, którzy nie odnoszą korzyści ...

Nie chodzi o 2/3 centów; wszystko, o co chodzi gros projekty, które zostały utworzone pod koniec 2009 r., aby nadal korzystać z ceny wykupu wynoszącej 0,60 EUR. W rezultacie wiele konstrukcji szop zostało zaprogramowanych wyłącznie w celu sprzedaży energii elektrycznej po cenie 0,60 € / kWh; wszystkie te projekty nie doszły jeszcze do skutku i zgodnie z nowym dekretem będą musiały sprzedawać energię elektryczną po 0,42 euro zamiast 0,60 euro. W takim przypadku szybko zrozumiesz różnicę w wydajności. Nie trzeba dodawać, że w poszukiwaniu gwarantowanych zwrotów opóźnia się wielu inwestorów.

Jeśli chodzi o dekret, wydalenie go zajęło im dużo czasu, a zrozumienie szczegółów zajęłoby tłumaczowi. Ale hej, to po francusku, mamy zamiar zrobić prowizje, wszędzie w Farnce, aby spróbować wyjaśnić, na co dekret zezwala lub zakazuje od teraz, musimy zatem poczekać na wyjaśnienie tekstów, które powinny zostać oficjalnie przyjęte po tym, jak lobby zdążyło powiedz, co o tym myśleli.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 21/01/10, 18:58

To jest to, co myślę:

a) dla osób chcących „zainwestować” niewiele się to zmienia ... (5%)

b) dla dużych inwestorów, którzy chcą mieć złote kule, jest znacznie gorzej ... a tu mówię, że tym lepiej, bo lepiej jest zrobić niż przeznaczyć miliony na PV do masowej produkcji!

Tak czy inaczej, ceny instalacji nieuchronnie będą się zgadzać, więc zobaczysz, że rentowność zostanie utrzymana, nawet w przypadku dużych projektów!
0 x
Martinmillot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/01/10, 23:24




przez Martinmillot » 21/01/10, 18:58

Jeśli chodzi o stawkę wynoszącą 0.57, jest ona taka sama, jak w poprzednim dekrecie…, który został indeksowany zgodnie ze wzorem podanym w tym samym dekrecie.
W związku z tym nie ma obniżenia ani podwyższenia w przypadku projektów objętych wyższym wynagrodzeniem w nowym dekrecie.

Tak, mam na myśli wynagrodzenie… biorąc pod uwagę wysiłek włożony przed bankierów, aby duże projekty odniosły sukces w obecnej sytuacji finansowej… podczas gdy „ryzyko” jest szczególnie ograniczone!
Bez względu na to, co myślą niektórzy, to piekielna praca, zwłaszcza gdy masz duże projekty bez posiadania wielu aktywów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16224
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5271




przez Remundo » 23/01/10, 15:11

Hi przyjaciele,

Masz to, dużo powiedziano o taryfach PV ... dodaję to ...

Spokojnie obserwujmy, co się dzieje we Francji,

według danych rządowychw 2008 r. do sieci wprowadzono 26 GWh energii fotowoltaicznej.

Który nie został w całości wykupiony po cenie 60 centów € / kWh, ale przyznajmy, sprzedaż energii fotowoltaicznej kosztowała 15.6 mln euro w hipotezie podwyższonej w 2008 roku

Et sam niejaki Henri Imbroglio prosi o 2 miliony euro na zakup swojego chleba; nie mniej niż 12% wpływów brutto wszystkich francuskich producentów fotowoltaicznych podłączonych do sieci, którzy zainwestowali swój czas i pieniądze

Pomyślmy o tym i przestańmy myśleć, że słoneczna energia fotowoltaiczna jest finansową pułapką spekulantów żyjących na haku nadużywających „dotacji”. (Dotacje, które moim zdaniem są tylko WŁAŚCIWYM kosztem produkcji czystej i niezależnej energii ...)

W każdym razie, spójrzmy na to z perspektywy, już będzie bardzo dobrze. : Idea:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 09/02/10, 17:32

To nie koniec historii!

Fotowoltaika: komisja odwoławcza?

Energie odnawialne | 2010-02-08 16:16:00

Lepiej niż opera mydlana o taryfach sprzedaży gazu ziemnego? Komunikat prasowy Ministerstwa Ekologii z 12 stycznia, mający na celu położenie kresu nadzwyczajnemu efektowi cen zakupu energii elektrycznej pochodzenia fotowoltaicznego, wzbudził silne reakcje sektora i… beneficjentów „Wiara pokrzywdzonych”.

Przypomnienie: „projekty, dla których złożono wniosek na zakup energii elektrycznej na dzień 1 listopada 2009 r. I które nie były przedmiotem kompletnego wniosku o przyłączenie do sieci publicznej w dniu 11 stycznia 2010 r. Muszą być przedmiotem nowego wniosku zakup energii elektrycznej na nowych warunkach taryfowych ”.

W czwartek poprawka do ustawy Grenelle 2, zgłoszona przez Jeana Dionisa du Sejoura i posłów Nowego Centrum, miała położyć kres wstecznemu charakterowi tego przepisu. W poprawce określono, że nowe taryfy gwarantowane mają obowiązywać „po ogłoszeniu dekretu i dopiero po nim”. Tekst, wskazuje na Les Echos, nie został przyjęty, ale aby „uspokoić duchy, Sekretarz Stanu, Chantal Jouanno, zobowiązała się do powołania grupy roboczej, składającej się z ekspertów i wybranych urzędników, aby zastanowić się… nad stworzeniem apelacji komitet ”.

Oprócz wybieranych urzędników rząd zamierza uspokoić rolników, poczynając od FNSEA, która zachęca „federacje departamentów do zakwestionowania tego dekretu przed sądem administracyjnym”. FNSEA zostanie przyjęta we wtorek 9 lutego w ministerstwie. Jego wiceprezes Pascal Ferey powiedział Les Echos, że obecny system wydaje mu się kruchy: „Mamy do czynienia z zespołem Troskliwych Niedźwiedzi. Dyskusja jest możliwa, ale nasi prawnicy uważają za wykonalne atak na dekret rządowy”. I wskazuje palcem na odnawialne źródła energii EDF, które złożyłyby „kilkaset wniosków o zainstalowanie dużych szop rolniczych”.

Na swoim blogu Arnaud Gossement uważa, że ​​państwo dzięki temu nowemu urządzeniu „zaryzykowało przerwanie dynamiki. Niewątpliwie rozsądniej byłoby użyć kodeksu urbanistycznego niż instrumentu zakupu taryf” w celu poprawy regulacji. Większość projektów rzeczywiście nie mogła przejść rampy ze względu na słabe wstępne badanie obowiązujących przepisów kodeksu urbanistycznego.

Jeśli chodzi o Unię Energii Odnawialnych (SER), przypomniała, że ​​taryfy zakupowe miały na celu wspieranie rozwoju sektora fotowoltaicznego, a nie rolnictwa ...

Kilka projektów elektrowni słonecznych jest obecnie opóźnionych lub zablokowanych. Staramy się je zidentyfikować, gdy są wymienione.


Źródło: http://www.energie2007.fr/actualites/fi ... nelle.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 142