Dacia Duster: 1er SUV 4x4 mniej niż 15 000 €

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Dacia Duster: 1er SUV 4x4 mniej niż 15 000 €




przez Christophe » 08/12/09, 18:26

Wiosną przyszłego roku w kategorii miejskich crossoverów pojawi się niedrogi model Dacia Duster. Poprzez swoją rumuńską spółkę zależną Renault rzeczywiście zaatakuje swoim Dusterem, segmentem raczej pożądanym do tej pory przez marki premium i ogólne. Ale także do klienteli o mniejszej sile nabywczej.

Właściwa cena? Z ceną ataku ogłoszoną poniżej 15 000 euro, Dacia Duster może przyćmić wiele wielkich nazwisk w swojej kategorii – a co więcej, w takim przypadku w całej kategorii – zaczynając od pewnego… Nissana Qashqai, cięższego (1500 kg) w porównaniu z zaledwie 1200 za Dustera 4X2) i droższy niż Duster. Nowe all-roadowe tanie miasta w pewnym sensie, ale nie pozbawione cech. Począwszy od klasycznego wyglądu z kwadratowymi kształtami, dużym prześwitem ponad 20 cm i atletycznym profilem. Krótko mówiąc, stosunkowo przestarzały, ale paradoksalnie odświeżający styl. Jeśli chodzi o przedział pasażerski, będziemy musieli poczekać, ponieważ Renault nie wypuściło jeszcze niczego.


http://www.autonews.fr/News/Nouveaute/D ... 10-152443/

A na targach samochodowych Renault z hipokryzją prezentuje swoje samochody elektryczne i inne „zielone” samochody koncepcyjne… a oto, co robi w terenie…

Właściwie to naprawdę zaczynam wierzyć, że ludzie lubią być brani za idiotów... :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/12/09, 18:28

więc co?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/12/09, 18:36

Cóż, nic… to tylko potępienie hipokryzji… ale jak powiedziałby pb, jeśli istnieje, jest popyt.

A za taką cenę nie mam wątpliwości, że zobaczymy ich tony na drogach...

„Małe kutasy” nigdy nie były tak tanie!
: Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/12/09, 19:46

Christophe napisał:„Małe kutasy” nigdy nie były tak tanie!
: Lol: : Lol: : Lol:
ObrazDOSKONAŁA.

:? Ja też pękłem, zamieściłem swoją reakcję:
W ostatnie święta na zakup piłki (po grecku koleos) Renault zaoferowało Logana... Koleo sprzedają się jak trumny z 4 miejscami i znowu robią to z Dacią...
Zamiast robić 400-kilogramowe elektryczne DACIA, robią DACIA 4x4… i to się nazywa postęp…
Po prostu robi te same głupie rzeczy, co inni producenci...
Wyjątkowa myśl, kiedy nas trzymasz...

Stare peugeety elektryczne zostanę jeszcze trochę, za równowartość 2 litrów na 100 km prądu, szybko zaoszczędziłbym na Teslę lub Venturiego...
Tesla czy Venturi stawiam to dla biednych nieszczęśników, którzy wierzą, że samochody elektryczne to tylko wózki, ja im mniej pali tym lepiej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 08/12/09, 22:56

Nadal nie rozumiem, po co jest SUV, a tym bardziej, że to 4x4 :zaszokować: łatwiej poruszać się po chodnikach, gdy nie wiesz, jak zaparkować?
A przecież jeżdżę 4x4, więc myślę, że wiem minimum w tej dziedzinie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/12/09, 23:12

Pomaga poczuć się mniej "małym kutasem" patrząc na innych "z góry"...

Najgorsze jest to, że to działa i że producenci mówią o SUV Urban(proof)...

Citro, doskonała twoja reakcja, robi „trochę zadania” po innych, których „poziomu” nawet bym nie komentował (jeśli możemy mówić o poziomie ...):

#

rzym - wtorek, 8 grudnia 2009 14:48

Jeśli zostanie sprzedany za 15 000 €, wszystko rozerwie na strzępy
#

cobra10 - wtorek, 8 grudnia 2009 17:07

105 KM z napędem 4x4 schodzisz do pchania?, a my skrytykowaliśmy ładę! bądźmy poważni.
#

MaxLaMenace - wtorek, 8 grudnia 2009, 17:17

Kolejna wpadka naszych przyjaciół z Renault, którzy myślą, że mogą uwodzić ludzi samochodem ze słabą mocą...
#

GEPY - Wtorek, 8 grudnia 2009 19:14

super!, ładny i solidny wygląd, uczciwa cena, przyjazny dla środowiska z silnikami wysokoprężnymi, mechanika (silnik, skrzynia i łańcuch kinematyczny) sprawdzona i niezawodna to mój przyszły środek transportu!

#

citro - wtorek, 8 grudnia 2009 19:40

W ostatnie święta na zakup piłki (po grecku koleos) Renault zaoferowało Logana... Koleo sprzedają się jak 4-osobowe trumny i znowu robią to z Dacią... Zamiast robić elektryczne DACIA 400kg robią DACIĘ 4x4 ... i my to nazywamy postępem ... Robienie tych samych głupich rzeczy, co inni producenci ... Wyjątkowa myśl, kiedy nas trzymasz ... Jeszcze przez jakiś czas zamierzam zatrzymać moje stare Elektryczne Peugeoty, za ekwiwalent 2 litrów na 100 km prądu, szybko zaoszczędziłbym wystarczająco dużo, by pozwolić sobie na Teslę lub Venturiego…


Dobra gra !! ObrazObraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/12/09, 23:17

Forhorse napisał:Nadal nie rozumiem, po co jest SUV, a tym bardziej, że to 4x4 :zaszokować: łatwiej poruszać się po chodnikach, gdy nie wiesz, jak zaparkować?
A przecież jeżdżę 4x4, więc myślę, że wiem minimum w tej dziedzinie.
Jeździłem 4x4 w Afryce, sprzedawałem 4x4 we Francji (zwłaszcza Łady...) :?

Przede wszystkim mam wspaniałe wspomnienia przez całą drogę w Méhari i 2CV, to wystarczyło.
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 09/12/09, 08:58

W "szosie" trochę nowsza jest panda 4x4, która już jest bardzo, bardzo dobrze.
Po prawdziwym 4x4 trzeba go używać, bo biorąc pod uwagę, jak bardzo mnie to zżera, mógłbym się bez niego obejść :zaszokować: (ale porzucenie mojego 4x4 oznacza całkowitą utratę niewielkiej autonomii, jaką mam w odniesieniu do zaopatrzenia mojej „stajni” i nagle kosztowałoby mnie to więcej niż to, co zużywam w oleju napędowym)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 09/12/09, 09:27

Mam taki, który ma 1t4 i tylko 92 KM... Wspina się po wzgórzach z dużą przyczepą wypełnioną jak stara manierka 1t 1t5 chgt.. Nie schodzę na dół, żeby pchać... : Chichot:

A w Dieslu... Cóż, potrafi spaść poniżej 1 litra na 100 km : Mrgreen:

Powyższe jest lepsze niż 106 ma akumulatory : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 09/12/09, 09:36

AH, cóż, to dobrze, chciałem pogadać o rzeczach :D

Oto arkusz specyfikacji http://www.larevueautomobile.com/Dacia_Duster_741
Duster będzie dostępny z napędem na 2 i 4 koła. Z prześwitem ponad 20 cm, kątem natarcia z przodu 30°, niską masą 1180 kg w wersji 4x2 i 1280 kg w wersji 4x4, konfigurowalną skrzynią biegów w 3 trybach (Auto = przekazuje moment obrotowy do przodu i w przypadku słabej przyczepności przenieść do 50% mocy na tył, Lock = blokada dyferencjału 50/50 lub 4x2 na asfalt), niech to będzie prawdziwe skrzyżowanie.
Dacia Duster to 5-osobowy samochód z bagażnikiem o pojemności 475 dm3 (1600 dm3 maks. ławki po złożeniu) wyposażony w sprawdzone silniki 1.6 16v benzyna 110 KM i diesel dCi 85 KM, 105 KM, emitujący mniej niż 140 gr CO2/ km. Przy długości 4,31 m i szerokości 1,82 m Dacia Duster ma kompaktowe wymiary. Jego rozmiar pozwala mu ewoluować zarówno w środowisku miejskim, jak iw terenie.
Cena nie jest jeszcze znana, ale Dacia zapowiada, że ​​będzie oferowana na poziomie samochodu miejskiego... około 14.000 XNUMX €


AH i ja znaleźliśmy 6-konny model V350 do trofeum Andros http://www.larevueautomobile.com/photos ... dros_image
Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 150