Dacia Sandero LPG w 8700, 6700 nie 5700 euro!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/07/09, 00:10

dobry wieczór

automatyczna skrzynia biegów, we Francji marzenie, utopia, nawet odradzana przez dilerów, gdy w 1995 roku chciałem ją kupić, dodali raczej lekceważącą uwagę, że samochód będzie nie do sprzedania z drugiej ręki itp.
uważany za sprzęt luksusowy, gdyż moc fiskalna została zwiększona o 1 KM w stosunku do manualnej skrzyni biegów (dla identycznego silnika)...
ponadto jeśli zdajesz prawo jazdy na automatycznej skrzyni, to jest tam wpisana wzmianka, która zobowiązuje Cię do jazdy tylko samochodami z automatyczną skrzynią, wulgarnie nazwaną przez administrację"wyposażony pojazd”, co oznacza „niepełnosprawny”.

do prawdziwej demokratyzacji tego typu skrzyni biegów jeszcze długa droga, pod warunkiem, że nie masz zbyt dużego CV pod maską, co zachęca do regularnego wciskania grzybka w celu wyprzedzenia...

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 14/07/09, 09:51

Dziękuję za te szczegóły. :).

Wydaje się, że modyfikacja diesla na spalanie gazu nie jest zatem „tak” skomplikowana, jak to, jak powiedziałeś citro, producenci ograniczają się do oferowania tylko rozwiązań prowizorycznych, bez opracowania dla segmentu niepewnego rynku.

Rzeczywiście, samochód elektryczny wydaje się idealny :P, ale czekam na rozwój cen. W przeciwnym razie jasne jest, że jest to cholernie interesujące rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz szczęście wytwarzać własny prąd. : Mrgreen: .

Co do automatów to często słyszałem o tym głupie historie, że to jest nudne, że mniej się "czuje" pojazd, że jest za drogi, że wymaga dbałości i szczególnego trybu jazdy itp....pozdrawiam mówi, nie ma potrzeby adresowania problemu z dealerami, a nawet szkołami jazdy, to znowu nonsens :zmarszczyć brwi: , tym bardziej, że podróżując trochę (Niemcy, Austria, Węgry, Słowacja itp.), widzimy sporo wyposażonych aut, więc zostaje jeszcze jeden francusko-francuski absurd :? !
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/07/09, 12:03

Citro: twoja automatyczna skrzynia biegów, która zużywa mniej, po raz kolejny mnie zaskakujesz. Nigdy nie miałem automatycznej skrzyni. Czasami (rzadko) nim jeździłem. Nie jestem przeciwko. Ale na półkach producenta, w aucie ze średniej półki (jak C5, laguna) teoretyczne spalanie jest zawsze o 0,5 l/100 wyższe???

Nie do sprzedania: biorąc pod uwagę zdjęcie, to prawda; Mam kolegę, który po śmierci teścia odziedziczył rewelacyjną Lagunę ze wszystkimi opcjami „automatycznej skrzyni biegów”; starał się go sprzedać, bardzo poniżej ceny… Możemy tego żałować, to rzeczywistość…

Teraz uważam, że konieczne jest wyjaśnienie: pojawienie się nowej generacji zrobotyzowanych skrzynek (takich jak „tiptronic”, „machintronic” i „biduletronic”) znacząco zmieniło debatę; wymazują wiele wad starych pudeł - niestety mentalność zmienia się wolniej. Skrzynie biegów starej generacji były często ograniczone do 4 biegów. Teraz nowością jest 5 lub nawet 6 prędkości!

Wreszcie, że technika ta jest bardziej popularna w Niemczech, Austrii itd.: mają oni większą flotę „najlepszych” pojazdów niż my! Dodatkowy koszt jest mniej widoczny w przypadku BMW za 30 000 euro niż w przypadku C1!
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/07/09, 12:03

cześć

yannko napisał:Dziękuję za te wyjaśnienia :).

Wydaje się, że modyfikacja diesla na spalanie gazu nie jest zatem „tak” skomplikowana, jak to, jak powiedziałeś citro, producenci ograniczają się do oferowania tylko rozwiązań prowizorycznych, bez opracowania dla segmentu niepewnego rynku.

...............

...............
, pozostaje więc jeszcze jeden francusko-francuski absurd:? !


w przypadku oleju napędowego nie rozumiem, jak można spalić gaz, jeśli nie ma iskry.

a jeśli chodzi o francusko-francuski absurd, GPL pojawia się tam trochę. wystarczyło w początkach użytkowania kilku wypadków z udziałem pożaru, aby LPG był potępiany niemal systematycznie.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/07/09, 12:21

„Francusko-francuski absurd”? Nie bądźmy systematycznie (i niepotrzebnie?) masochistami!!!

1) o ile mi wiadomo, systemy zainstalowane we Francji są pochodzenia holenderskiego (dla tych, których znam) lub włoskiego… Są na pewno inne…

2) Prawdę mówiąc Citro jeśli rozumiem Diesel LPG "w zasadzie" to czy on w ogóle istnieje????

3) Wydaje mi się, że łatwiej jest przerobić silniki benzynowe: wystarczy "porwać" komputer, naprawić wtryskiwacze LPG na przewodach zasilających itp... A więc to proste... Oba systemy współistnieją...

Wydaje mi się, że o wiele trudniej jest zaadaptować to do Diesla (nawet jeśli zasada jest prosta). Citro, popraw mnie: jeśli chcesz mieć zgaszony zapłon, nie możesz „zassać” LPG przez przewody, ale musisz go (płyn) wtryskiwać dokładnie w momencie, w którym ... Albo ja nie t zrozumieć Diesel????

4) W to, że jest „rozwijalny”, w ogóle w to nie wątpię. Nie zapominaj, że istniały i nadal istnieją silniki z wtryskiem benzyny (do zwiększania stopnia sprężania). Tak więc z pompą wtryskową odpowiednią do układu zapłonowego LPG +, jeśli LPG nie zapala się wystarczająco szybko lub we właściwym czasie, powinno to wystarczyć.

Ale tutaj wracamy do pudełka „producentów” (którzy nigdy się nie zmobilizowali, ponieważ pozostaje to rynek niszowy – powiedzmy sobie jasno!). Moim zdaniem "Adaptery" nadal będą modyfikować silniki benzynowe. Kompletna modyfikacja Diesla moim zdaniem byłaby kosztowna (patrz cena pompy wtryskowej!)...

Nie bądźmy więc zbyt surowi wobec francuskich producentów. Nie chcę ich bronić, ale hej...!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/07/09, 15:27

coucou789456 napisał:w przypadku oleju napędowego nie rozumiem, jak można spalić gaz, jeśli nie ma iskry.
A z płomieniem nie jest lepiej niż z iskrą. :?
Wyjaśniłem, że olej napędowy ma pracować „w zwolnionym tempie” i że to płomień wywołany samozapłonem oleju napędowego zapala LPG.
:?
coucou789456 napisał:wystarczyło w początkach użytkowania kilku wypadków z udziałem pożaru, aby LPG był potępiany niemal systematycznie.
Trzeba przyznać, że francuskie służby certyfikacyjne były bezużyteczne w zakazywaniu, gdy we Francji wprowadzano LPG, obowiązkowego zaworu bezpieczeństwa w każdym innym miejscu na świecie. Wystarczył JEDEN wypadek, w którym strażak stracił nogę, żeby Francja zmieniła tę głupią decyzję. Zawory stały się obowiązkowe, podobnie jak modernizacja pojazdów w ruchu (wyjątkowy przypadek prawa wstecz).
Did67 napisał:2) Prawdę mówiąc Citro jeśli rozumiem Diesel LPG "w zasadzie" to czy on w ogóle istnieje????
Tak, istnieje to w ciężarówkach i innych autobusach zasilanych LPG lub CNG (różni się tylko ciśnienie przechowywania CNG). Działa bardzo dobrze i nie rozbijaliśmy sobie głowy, to bardzo proste. Dystrybucja LPG w silniku Diesla odbywa się w taki sam sposób jak w silniku benzynowym.
To otwarcie zaworu dolotowego i opuszczenie tłoka zasysa powietrze i LPG.
Różnica między instalacją LPG zasysaną a wtryskową jest taka sama jak między instalacją gaźnikową a wtryskową benzyną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/07/09, 19:25

dobry wieczór

najwyraźniej topgas oferował rozwiązanie z olejem napędowym, przedmiot znaleziony w innym forum, ale w 2007r. od tego czasu oczywiście na stronie togas nie ma już wzmianki na ten temat.

http://www.techniconnexion.com/discussi ... -t7874.htm

inny dokument z CNRS z 2002 r. dotyczący LPG w silnikach Diesla: http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=14439217

inny dokument: http://www.iwemalpg.com/Diesel_LPG.htm

FYI, właściwie nie więcej niż trzydzieści pomp LPG na całą Hiszpanię, plus paliwo zarezerwowane dla taksówek i pojazdów użytkowych, więc jeśli masz 100% LPG unikaj Hiszpanii, jedź bezpośrednio do Portugalii, gdzie czeka na Ciebie ponad 100 pompek

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/07/09, 21:26

coucou789456 napisał:... więc jeśli masz 100% LPG unikaj Hiszpanii...
Można powiedzieć, że nie ma jednopaliwowych pojazdów LPG (zbiornik benzyny mniej niż 15 litrów, jak mi się wydaje).
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 15/07/09, 01:17

dobry wieczór

temat o LPG+diesel już istnieje na ekonologii....
https://www.econologie.com/forums/diesel-gpl-t2534.html

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/07/09, 07:54

coucou789456 napisał:temat o LPG+diesel już istnieje na ekonologii....
https://www.econologie.com/forums/diesel-gpl-t2534.html
Mea culpa, powinienem był o tym wspomnieć wcześniej, biorąc w tym udział... :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89