Na trasie: Jazda szybka, czy nie?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 10:52

Całkowicie zgadzam się z twoją refleksją, Michel, i dochodzimy do granic „dryfu bezpieczeństwa” naszego społeczeństwa…


Dla tego :
Michel Kieffer napisał:[...] Ciężki pojazd prezentuje, cokolwiek się robi, nadmierną agresję w przypadku zderzenia z lekkim pojazdem. Oznacza to, że największy zawsze wygrywa. Oto dobry temat do refleksji w cyklu „każdy dla siebie”: przeciętny człowiek kupuje „ciężkie” przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale przez to stwarza pewne zagrożenie dla innych. […]

konieczne jest przejrzenie testów zderzeniowych, przeprowadzonych przez ADAC, wydaje mi się, że między Audi Q7 a Fiatem 500, jest to bardzo wymowne...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/09/09, 12:14

Michel Kieffer napisał:A dla dżentelmenów, którzy traktują siebie poważnie w garniturze i pod krawatem, więc nie wsiadają na rower, rozwiązaniem jest przybycie na spotkanie z kaskiem pod pachą. Pozwala to na większą swobodę ubioru.

Michel


I nawet myślę, że „rzuca”. Myślę, że w 90% sytuacji daje to bardzo pozytywny obraz: kogoś, kto troszczy się o środowisko, jest odważny, uczciwy i kto nie tylko ma pomysły, ale je stosuje (zwłaszcza w stosunku do siebie)...

Myślę więc, że ma to również „korzyść” w postaci uznania wkładu, jaki możemy mieć na spotkaniu, niezależnie od pozwolenia na pewną swobodę ubierania się i kilku możliwych kropel potu…

Jestem przekonany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/09/09, 12:20

Drwal napisał:
…tu dochodzimy do granic „dryfu bezpieczeństwa” naszego społeczeństwa…

...


To nie nowość: zawsze lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym!!!

Jeździłem AX-em przez długi czas. Niezwykłe podwozie. Cóż, Diesel był zdyszany... a zwłaszcza "dymiony", kiedy trochę pociągnąłeś... Ale nie raz ściskałem pośladki między dużymi ciężarami lub 4 x 4, które były trochę zygzakowate!!!

Tak, na drodze są tacy, którzy są równiejsi od innych, w zależności od tego, czy są bogaci, czy biedni!
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 03/09/09, 14:18

Słoń napisał:
Spróbuj zainstalować lub rozwiązać problem z centralnym ogrzewaniem komunikacją miejską (lub nawet kserokopiarką). Ale to się zmienia: w alarmie iw komputerze przejmujemy maszynę zdalnie... Wkrótce pozostanie tylko jeden ważny powód do przeprowadzki: cudzołóstwo. :D

Inny przykład: Charleroi - Liège (95 km)
bilet na pociąg: 12,50 euro w jedną stronę, 1:30 plus przejazd autobusem do celu. (i na szczęście Liège jest dobrze obsługiwanym miastem)
Opel vectra: diesel: 5,50 euro (w jedną stronę), bezpośredni dojazd do celu, świetnie, jeśli masz jedną lub dwie walizki, a nawet więcej.
Jeśli w dodatku przenosisz się ze strefy przemysłowej do strefy przemysłowej... nie ma porównania.

Kontrprzykład: Charleroi - Bruksela katedra św. Michała (lub Narodowy Bank) (70 km)
Pociąg: 10 euro (pffffffffffff), 3/4 godziny, gdy wszystko jest w porządku, możemy rozważyć dojazdy.
Samochodem: Wyjazd o 6:30, korki od Nivelles, a Ty jesteś szczęśliwy, jeśli zdążysz na spotkanie o 8:30. (Generalnie rekruterzy nie umawiają spotkań przed 10:XNUMX dla osób spoza Brukseli :D ) Wieczorem: Wylot Reyers 18:45 (północny wschód od BXL) przylot do Charleroi o 21:00 (na żywo)

Ale jaką pracę możesz wykonywać w tramwaju? Oprócz ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeniowych?


Samochód jest często szybszym i łatwiejszym środkiem transportu niż transport publiczny (z wyjątkiem korków lub jazdy pociągiem dużych prędkości do odległego celu). Niemniej jednak, przy odprawie transportu publicznego:
- Podróż jest bezpieczniejsza i mniej stresująca
- Możesz robić inne rzeczy niż jeździć (czytać, wysyłać smsy, oglądać film, spać,...)
- Podróżowanie jest dużo bardziej ekologiczne.
- ... itd

Ponadto cena, którą podajesz za przejazd samochodem jest błędna, ponieważ bierzesz pod uwagę tylko cenę konsumpcyjną.
- Musimy przynajmniej wziąć pod uwagę zużycie samochodu i dodatkową konserwację, to kosztuje.
- Być może będziesz musiał wziąć pod uwagę ubezpieczenie. Jeśli pozwala to np. zrobić mniej niż 10.000 XNUMX km, możemy wykupić tańsze ubezpieczenie.
- Nie zapominając o cenie samochodu, jeśli oznacza to jego nie kupowanie...

PS: Za każdym razem wykonywałem pracę studencką w Brukseli i za każdym razem jechałem pociągiem ze względu na wygodę i szybkość, ale nie naprawiałem centralnego ogrzewania : Chichot: .
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 14:23

Did67 napisał:[...] To nie nowość: zawsze lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym!!![...]
Zaletą jest to, że teraz możesz być nawet bogaty i niezdrowy!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/09/09, 14:59

sspid 14: OK, jeśli jest to praca stacjonarna, ale wiele osób ma pracę mobilną: przedstawiciele, technicy, inspektorzy, robotnicy.
Ponadto wiele obszarów przemysłowych jest „praktycznie niedostępnych”.
Moja pierwsza praca w pobliżu Mons: Przyjechałem z Charleroi, samochodem w 35 minut. Moja koleżanka Rebecca, żeby zdążyć na otwarcie sklepu (9 rano) przyjechała z sąsiedniej wsi: musiała wstać o 5:30, bo rozkłady autobusów były okropne!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 03/09/09, 15:02

Drwal napisał:
Makro napisał:Dwa lata temu wypróbowałem system C3 Start Stop... Na autostradzie między Thiers a Tours spalał więcej benzyny niż mój Chrysler Voyager TD z olejem roślinnym... Nienazwane oszustwo...
Nie bardzo widzę związek... Roll:

Po pierwsze, funkcja S&S jest przydatna tylko w mieście, po drugie, gdybyś porównał klasyczne C3 i C3 S&S, Twój komentarz mógłby być interesujący, ale…


C3 start i stop z nowej skrzyni auto loc wypił 43 litry sp95 na przejechanie 460 km autostrady i szosy jadąc jedna na drugą)... Mnie to do mnie przemawia przepraszam....
Samochód tej wielkości z 2006 roku przeciwko dynazaurowi 92, który pije więcej energetycznego paliwa na identycznej trasie i jeździ...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/09/09, 15:17

Makro napisał:
Drwal napisał:
Makro napisał:Dwa lata temu wypróbowałem system C3 Start Stop... Na autostradzie między Thiers a Tours spalał więcej benzyny niż mój Chrysler Voyager TD z olejem roślinnym... Nienazwane oszustwo...
Nie bardzo widzę związek... Roll:

Po pierwsze, funkcja S&S jest przydatna tylko w mieście, po drugie, gdybyś porównał klasyczne C3 i C3 S&S, Twój komentarz mógłby być interesujący, ale…


C3 start i stop z nowej skrzyni auto loc wypił 43 litry sp95 na przejechanie 460 km autostrady i szosy jadąc jedna na drugą)... Mnie to do mnie przemawia przepraszam....
Samochód tej wielkości z 2006 roku przeciwko dynazaurowi 92, który pije więcej energetycznego paliwa na identycznej trasie i jeździ...



Makro nie martw się!

W 1989 przejechałem 900 km Dodge Mini Ram Cargo z wydłużonym 1988 V6 3 litry 3-biegowa automatyczna skrzynia biegów, odpowiednik Grand Caravan, a moja siostra towarzyszyła mi przez całą podróż swoją Toyotą Tercel 1987 4-cylindrowa manualna skrzynia biegów 5 biegów, obie pojazdów benzynowych, zużywała o 45% więcej benzyny niż mój pojazd, była prawie dwa razy cięższa i znacznie większa, a ponadto była sama na pokładzie, gdy w moim pojeździe było nas trzech.

Były dobre dinozaury, trzeba je jak najdłużej trzymać i rozpieszczać.
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 15:38

Makro napisał:[...] Start i stop C3 loc new box auto żarłok 43 litry sp95 na 460 km autostrady i drogi... Voyageur 92 o masie 1800 kg z archaicznym silnikiem prawie 40 litrów HV (dwa samochody podążają za sobą) ...Mnie to do mnie mówi przepraszam....
Oczywiście, ale to nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, że to Stop&Start!

Co więcej, nowy samochód zawsze zużywa trochę więcej, niż gdyby był dotarty.


Makro napisał:Samochód tej wielkości z 2006 roku przeciwko dynazaurowi 92, który pije więcejbardziej energetyczne paliwo na identycznej trasie i jadąc...
Nie, jest odwrotnie (ponieważ zużycie mierzone jest w litrach...)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/09/09, 15:45

Alain G napisał:[...]
W 1989 wybieram się na 900 km z rozszerzonym Dodge Mini Ram Cargo 1988 V6 3 litry Auto box 3 przyspiesza równowartość dużej przyczepy kempingowej, a moja siostra podąża za mną przez całą podróż z jej ręczną skrzynią biegów Toyota Tercel 1987 4 prędkości, dwa pojazdy benzynowe, zużywał 5% benzyny więcej niż mój pojazd prawie 45 razy więcej niż waga i znacznie większy, ponadto był sam na pokładzie, podczas gdy my byliśmy 2 w moim pojeździe. [.. .]
:zaszokować:
Jest czas na zadawanie pytań!

Pytania dotyczące:
- regulacja pojazdu, konserwacja itp.
- jak prowadzić sterowniki,
- "czy prawidłowo zwolniłem hamulec ręczny i usunąłem ssanie?
- co przyczepa przyczepa przyczepiona jest do mojego samochodu?
"

Nie przeszkadza mi to mieć dużego dinozaura, którego nie konsumuję dużo i który przetrwał przez lata, ale porównując go z przyjacielem, który ma Twingo Dci i prowadzi trochę podobny do mnie, nie ma nie ma zdjęcia: regularnie robi mniej niż 4 l / 100 ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178