Montaż żarówek LED w całym domu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.

Czy jesteś gotowy, aby przejść na oświetlenie LED?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/09/09, 12:55

Czynnikiem decydującym jest położenie przełączników.
Bardzo często są na 12V a nie na 220V. Transformator pozostaje stale zasilany.
Zmodyfikowałem 2 produkty (jeden firmy Lee Roy i drugi szwedzki), podłączając transformator do 2-żyłowego przewodu elektrycznego i podłączając go do przełącznika. W końcu jak odetnę światło to odetnę transformator i gaśnie.
Nie zapomnij wyłączyć transformatorów...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 04/09/09, 15:34

Ach, dobra uwaga. Cóż, zużycie puste nie powinno być wysokie, ale jednak: to na nic.

Osobiście ustawiłem wyłącznik na 230V.
Nie rozumiem dlaczego przełącznik jest ustawiony na oryginalne 12V.

A może dla elementów wodnych?
0 x
wybierz12700
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/09/09, 16:41




przez wybierz12700 » 04/09/09, 16:47

cześć
Jestem nowy w tym forum i chciałem wiedzieć, czy znacie producenta v-lumtech
v-lumtech.fr/index.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/09/09, 17:18

Naan nie dla wody.

W ChRL wprowadzili kiepski produkt podobny do przełącznika obrotowego za 0,01 euro : Evil: które nie powinny wytrzymać napięcia 220 V.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
boblebricoleur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/05/06, 20:25




przez boblebricoleur » 05/09/09, 12:02

Zadam sobie proste pytanie.
Ponieważ mam jeszcze trochę czasu zanim pomyślę o oświetleniu, to już mam zamiar pobawić się kilkoma diodami LED, żeby w moim przypadku trochę poćwiczyć ręce i mózg : Chichot:

Czy mając w domu wszystkie ładowarki do laptopów, mogę ich ponownie użyć do zasilania zespołów LED?
(np. mam przed sobą ładowarkę Samsung: 5 V ciągłe dla 0.7 A)

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550




przez Obamot » 07/09/09, 00:32

Nie głupi! Z tego powodu :D kolejne pytanie do przechodzącego inżyniera elektronika, czy oświetlenie LED obsługuje ściemniacz światła? Próbowałem z 18 diodami LED na 220 V ze standardową podstawą... cóż, u mnie to działa :| pkoi? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/09/09, 12:39

: Arrow: Nie jestem inżynierem elektronikiem, ale kiedy mówisz „nie działa”, zakładam, że masz na myśli, że zawsze działa na pełnych obrotach…
:?
Większość napędów prądowych to przerywacze lub obwody prądowe
PWM (modulator szerokości impulsu)
lub w języku francuskim
PWM (Modulator szerokości impulsu)

Krótko mówiąc, obwody te wysyłają prąd przez pewien czas, a następnie go odcinają.

W przypadku stosowania obwodu przeznaczonego dla żarówek o mocy od 40 do 100 W, „ściemniacz” moduluje prąd, aby zapewnić moc od 10 W do 100 W (wartość szacunkowa).
bo poniżej 10W żarówka nie będzie świecić...
Jeśli więc podłączysz żarówkę LED, która zużywa mniej niż 10 W, ściemniacz będzie działał albo wszystko albo nic (wł./wył.).
:?
Równie dobrze moglibyśmy sobie wyobrazić modyfikację ściemniaczy tak, aby modulowały od 0 do 100% mocy diod LED, na przykład poprzez zmianę podstawy czasu przerywacza.
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550




przez Obamot » 07/09/09, 19:44

Dziękuję bardzo za odpowiedź...Rhôoo cóż, tak, ale to pewne! Jak mogłem o tym nie pomyśleć? W rzeczywistości zaadaptowałem lampę halogenową (220 V) ze ściemniaczem, używając normalnej podstawy do włożenia mojego reflektora LED. W rzeczywistości włącza się/wyłącza, a dokładniej wyłącza, przechodzi w tryb czuwania z bardzo lekką zasłoną światła, która utrzymuje się i nagle przechodzi w stan „ON”.
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59

Żarówki LED nowej generacji




przez info2d3d » 21/09/09, 00:54

Re Christophe i cześć wszystkim;)

Wracam do Was po pracowitym powrocie do pracy :|

Jeśli nadal jesteś zainteresowany rozwojem 3D niektórych produktów, nie wahaj się ze mną skontaktować.

Powinienem móc się rozwijać bez wysyłania mi obiektów, wystarczą dwa, trzy zdjęcia obiektu z różnych perspektyw, mógłbym nawet dodać na nim nazwę sklepu (wymagana reklama) ;)

Informuj mnie na bieżąco !!

+ + +

Tristan
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7004
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2926




przez gegyx » 26/11/09, 11:00

W pracy zobaczyłem, że pojawiła się teraz karta elektroniczna z pojedynczym edem, która miała super moc do oświetlania komórek na dużej drukarce IBM.
Zastępuje poprzednią lampę halogenową, obudowę projektora można łatwo wychylić na odległość 10 m w biały dzień, ale jest skoncentrowana.

Wygląda na to, że jest tylko jedna dioda LED.
Czy wiesz, co to jest ten typ diody LED?

Widzę, że są teraz projektory LED do sal lekcyjnych (podłączone do komputera PC/byłego projektora wideo).

Świetny postęp!
Dla trwałości żarówki i mniejszego zużycia.
Ponadto mniej ciepła i pasywny radiator zastępują stary wentylator.
Na pudełku/karcie widnieje informacja o mocy 1,5 W i jest to marka amerykańska
:?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163