Montaż żarówek LED w całym domu

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.

Czy jesteś gotowy, aby przejść na oświetlenie LED?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 23/08/09, 19:21

techniczna chouilla dla mnie;)

Wiem, że mój sprzedawca oferuje projo z rozstawionymi diodami i że wyposażył w nie karczmy czy restauracje. Skontaktuj się ze mną przez prywatną wiadomość, jeśli chcesz więcej informacji;) Podam Ci jego email.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/09, 21:19

info2d3d napisał:Z biegiem czasu nie ma spadku jakości


Niezupełnie to, co gdzieś przeczytałem (znaleźć :| ) dotyczące żarówki marki Philips.

Żywotność 45000 godzin przy utrzymaniu strumienia na poziomie 70%, jeśli moja pamięć (niezbyt stara) jest prawidłowa :D
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 23/08/09, 21:30

w led czy fluocompact?

Bo z tego co słyszałem albo dioda się włącza albo jest zgaszona i pozostaje zgaszona (przynajmniej na nowych pokoleniach)

Ale Led rozwija się w tej chwili bardzo szybko i powinien szybko zaatakować rynek;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/09, 21:45

W ledzie oczywiście 45000h fluorescencyjnych byłoby cudem, wydaje mi się, że najlepsze z 15000h.

Wcale materiały nie starzeją się również z ogrzewaniem, na przykład wzmocnienie białej diody LED daje więcej światła, ale mniej czasu.
Widzą bardzo wzmocnione, ale bez przechodzenia aż do awarii, ich światło staje się lekko niebieskie i słabsze (przedwczesne starzenie)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 23/08/09, 22:03

Dobrze wiedzieć, mam w piwnicy małe studio fotograficzne led do wywoływania obiektów 3D z regulacją napięcia;)

Nie przekroczyłbym 12V;) dziękuję dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 23/08/09, 22:16

Mówiłem głównie o komponencie Led czy to standardowym czy typu „luxeon” (napięcie wahające się od 3 V do 4 V), jeśli stosujesz tam spoty tego typu https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... i-215.html

bez obaw działają od 6V do 16V bez problemu i bez różnic w oświetleniu.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 23/08/09, 22:27

Nie, w rzeczywistości używam 3 małych projo po 3 diody każda zasilana przez regulowany transformator 12V, aby dopasować światło do obiektu;)

Mój sprzedawca Led zajął się montażem:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/08/09, 00:50

Puszczona dioda LED jest wymieniona (nadal musisz mieć do niej dostęp ... w tym przypadku robią to projektory). Prawdą jest, że mogą się trochę zestarzeć, ale nie jest to nic tak nieprzyjemnego jak fluomaszyny. :P

A nieco stary z łatwością zostanie poddany recyklingowi w piwnicy, w szopie, w „naprawie” lub w innym miejscu ...
0 x
ledissimo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/08/09, 21:24




przez ledissimo » 24/08/09, 21:40

Witam wszystkich, właśnie wziąłem forum w toku i uważam to za bardzo interesujące :D
Małe projekty info2D3D uważam za bardzo ładne, ale są one również wydajne, ponieważ diody LED nie są najmocniejsze ze wszystkich. Jednak może wystarczyć do sfotografowania obiektu.
:?
0 x
info2d3d
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/08/09, 17:59




przez info2d3d » 24/08/09, 23:58

Rzeczywiście, więcej niż wystarczająco dla fotografii obiektowej (specjalizuję się w 3D) dołączyło kilka wyników:

http://www.info2d3d.info/pdf3d/chaussure2.pdf
ou
http://www.info2d3d.info/pdf3d/croquette.pdf

100% oświetlenie Led.

Z drugiej strony w przypadku ważniejszych tematów myślę, że moje małe projo szybko będzie zdyszane i radzę powyżej rozmiar, czyli 3 projo po 9 led każdy (twardy błysk).

Poza tym nie wiem, czy dziś istnieją prawdziwe studia fotograficzne w 100% LED, sprawdź to, bo gdy zobaczysz, jakich żarówek specjalistycznych używają, szybko się uspokaja.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201