Bezwładność Zjednoczone blokuje systemu Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.

BEZWŁADNIA STAN SYSTEMU BLOKADOWEGO PANTONE

tak
5
56%
nie
4
44%
 
Wszystkich głosów: 9
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

przez Cuicui » 17/08/09, 14:46

pb2488 napisał:Nie mogę zrozumieć, gdzie się zawiesza, gdy system jest wystarczająco prosty do wdrożenia, niedrogi, darmowy i bardzo obiecujący.

Jeśli wydaje się to takie łatwe, na co czekasz, aby je zrealizować i powiedzieć nam o swoich wynikach?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

przez Christophe » 17/08/09, 14:50

Nie wchodź do jego gry, on tylko tego szuka!
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04

przez pb2488 » 17/08/09, 14:50

Christophe napisał:Nie przegap peruka!
pb2488 = pb2497 = gebe = oszustwo na twojej tożsamości = nie obchodzi cię otwarcie nasze usta !! : Evil:


Dobry Gébé, to nie ja, ale do końca, nigdy nie próbowałem ukryć swojej tożsamości. W przeciwnym razie, wziąłbym pseudo (z innym komputerem i innym IP, być na) bardzo różne, ale o co chodzi?

Christophe napisał:Oszukujesz forum nastolatek tam w nas obrażanie jako cenzorów ...

Napisałem, że miałem uczucie do ocenzurowania:
-Moje konto pb2487 jest zbanowane.
- Nigdy nie odpowiadamy bezpośrednio na moje pytania.
- Pierwsza wiadomość z mojego tematu została usunięta, a druga zmieniona:
https://www.econologie.com/forums/demande-d-explications-pantone-svp-t8178.html
Moderatorzy mogą poprawić ujęcie, ponieważ mają dostęp do wiadomości użytkowników. Wszystko, co muszę zrobić, to zacytować na początku, ponieważ nie rozumiemy już nic na ten temat (chodzi o zawór EGR, to nie był temat). podczas gdy pytanie było bardzo prosty.

I w tym temacie jest to samo. Po prostu odpowiedz na ten temat, a nie obrażaj mnie. Pytanie jest bardzo ClaireMyślę. Nie musisz się denerwować.
Cdlt
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

przez Andre » 17/08/09, 17:19

Halo

Pb 2488 lub Pb 2487

Rządy nie decydują o tym, że starają się utrzymać maksymalnego wyborcę w swoich łaskach, a ci, którzy decydują, są wielonarodowymi (masz doskonały przykład z wielkimi francuskimi hutami, które przeszły przez międzynarodowy oddział i te same wielonarodowe korporacje mają kup kanadyjskie i amerykańskie huty.
Nigdy nie byliśmy świadkami szybkiej zmiany nazwy towarzystwa ubezpieczeniowego, ale jest tylko jeden, który ma monolpole, ma swoją główną siedzibę w Londynie.

Jestem zarejestrowany na twoim forum Zwykle próbuję ci odpowiedzieć na temat dopingu wody, ale robisz fiksację na temat tego, dlaczego przemysłowcy go nie używają i na wiarygodność sytéme?

Pomimo dużej prostoty dla zwykłego użytkownika, który już miał trudności z otwarciem okapu, aby dodać podkładkę do spryskiwacza trudno zmienić koło w przypadku crecvaison, poprosisz go, aby napełnił zbiornik wody i więcej, a zimą co robi, aby zapobiec zamarznięciu? dodawać alkohol do wody, która degraduje system.
konstruktorzy chcą budować bezobsługowe samochody bez smaru i gdyby było to możliwe bez zmiany oleju i płynu niezamarzającego, nawet jeśli myślą, że robią jednorazowe samochody, szukają najbardziej ekonomicznego rozwiązania, instalują ERG ponieważ zostały na nie narzucone, instalują parchocs, nadmuchiwane poduszki, ponieważ to jest narzucone
Budowniczowie produkują samochody do sprzedaży, konsumenci nie zawsze patrzą na konsumpcję, niekiedy na wygodę, którą klimatyzowane powietrze przechodzi przed konsumpcją.
Automaker jest taki sam jak producent drukarki, koszty papieru są kosztowne, ale kałamarz przekracza cenę drukarki, oblicza cenę samochodu i XNUM X Podatki, które zapłaciłeś rządowi, przekonasz się, że rząd i kompanie naftowe czerpią zyski od producentów samochodów, to tylko łańcuch naftowy.
Michelin powiedział, że automonbile jest akcesorium opony
Wyobraź sobie, co firma paliwowa może myśleć o automonbile?

Nie słuchałeś Rott Killer ze Strasburga po drugiej forum z postem 1678 i eksperymentem z dopingiem wodą, i oczywiście nie próbowaliście znać Vitry sur Orne (małej wioski obok Romby), jeśli są wyniki.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekazać nam szczegóły konstrukcji i testów, które twoja wiedza zrobiła w domieszkowaniu wodą z barbotera, z GV wymiaru reaktora na pręcie, wprowadzonego do silnika, turbo? ect .. rodzaj testowej autostrady lub miejskiej drogi?
Edycja, która nie działa, jest tak interesująca dla anlyserów jak ci, którzy chodzą.
Ostatnio edytowane przez Andre 17 / 08 / 09, 17: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

przez Christophe » 17/08/09, 17:20

André, badania i eksperymenty go nie interesują!

Rott Killer ze Strasburga? Kto to jest? Gdzie to jest?

Jeśli nie, aby uzupełnić odpowiedź, André, radzę wszystkim, aby oglądali ten mały filmik !!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

przez Andre » 17/08/09, 17:50

Halo


http://www.forumfr.com/sujet302777-post ... a-eau.html

Sprawdź posta Rott Killer z 09 August 2009 na 11H44

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

przez Christophe » 17/08/09, 17:54

Ach, rozumiem lepiej, dobry facet ze Strasburga (szkoda, że ​​wciąż mówi o „plazmie”, ale przejdźmy dalej).

Postawa pb jest zawsze taka sama: nie wywołuje nic poza sprzecznościami ...

Kierunek: śmieci! : Chichot:
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04

przez pb2488 » 17/08/09, 19:11

Cześć andré

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Andre napisał:Rządy decydują niewiele, starają się utrzymać maksimum wyborców w swoich łaskach, ci, którzy decydują, są wielonarodowymi korporacjami

Zdecydowanie się z tobą zgadzam, rządy rzucą klątwę na ekspansję swojego elektoratu, że muszą się do tego przyzwyczaić.
Przedsiębiorstwa międzynarodowe mają się rozwijać i osiągać zyski, dostosowują się do rynków, aby uzyskać największe korzyści.

Andre napisał:Pomimo dużej prostoty dla zwykłego użytkownika, który już miał trudności z otwarciem okapu, aby dodać podkładkę do spryskiwacza trudno zmienić koło w przypadku crecvaison, poprosisz go, aby napełnił zbiornik wody i więcej, a zimą co robi, aby zapobiec zamarznięciu? dodawać alkohol do wody, która degraduje system.

No i co? dobre pytanie: jak zima działa z wodą?

Andre napisał:konstruktorzy chcą budować bezobsługowe samochody bez smaru i gdyby było to możliwe bez zmiany oleju i płynu niezamarzającego, nawet jeśli myślą, że robią jednorazowe samochody, szukają najbardziej ekonomicznego rozwiązania, instalują ERG ponieważ zostały na nie narzucone, instalują parchocs, poduszki powietrzne, ponieważ jest to narzucone

Tak, producenci zostali narzuceni przez rządy (tak czy inaczej decydują) jakiś sprzęt bezpieczeństwa (poduszka powietrzna, zderzak, etc ....) lub przeciw zanieczyszczeniom (EGR itp.), Ale silnik nigdy nie zostały narzucone przez państwa lub firmy naftowe w celu zmniejszenia zużycia silników, a jednak przy jednakowej mocy, silniki stale przestają zużywać mniej (i przez długi czas).
Myślę pośrednio, że to my, konsumenci, narzuciliśmy to na nich. Kto, z równą charakterystyką (moc, komfort, bezpieczeństwo, estetyka), nie kupiłby samochodu konkurenta, który zużywa mniej? Konsumpcja jest jednym z naszych kryteriów wyboru, aby kupić produkt w konkurencyjnym sektorze. To kryterium ma mniej lub bardziej istotne znaczenie dla konsumentów i ich środków, ale konieczne jest wzięcie tego pod uwagę.

Andre napisał:Automaker jest taki sam jak producent drukarki, koszty papieru są kosztowne, ale kałamarz przekracza cenę drukarki, oblicza cenę samochodu i XNUM X Podatki, które zapłaciłeś rządowi, przekonasz się, że rząd i kompanie naftowe czerpią zyski od producentów samochodów, to tylko łańcuch naftowy.

Producenci drukarek i atramenty są ze sobą powiązani i często należą do tej samej grupy. Niemniej jednak, na przykład w moim przypadku, zawsze wybieram drukarkę, która zużywa najmniej atramentu z najtańszymi nabojami (nie jest to łatwe ...:płakać:) pod warunkiem, że odpowiada mojej potrzebie.
Jeśli chodzi o podatki, to nie jest tak samo we wszystkich stanach świata. Niektóre (nie mniej ważne) nie opodatkowują, ale raczej tracą pieniądze poprzez subsydiowanie ropy (to zawsze mnie zaskoczy). Jest to sprawdzony fakt i łatwo można go zweryfikować.
A podatki TIPP we Francji też nie są wykorzystywane, mamy budżet.

Andre napisał:Michelin powiedział, że automonbile jest akcesorium opony
Wyobraź sobie, co firma paliwowa może myśleć o automonbile?

Michelin słynie z tych konkurentów, ponieważ ich opony są lepsze na drodze, a zwłaszcza dlatego, że trwają dłużej (dobry stosunek wartości do ceny). Jednak w przypadku opon, które trwają dłużej, sprzedają się rzadziej, ale ponieważ nie są sami na rynku, a długowieczność jest jednym z naszych kryteriów wyboru, dostosowują się i ulepszają, aby nie to wyprzedzać i tracić klientów, dzięki czemu zyskują więcej.

Andre napisał:Nie słuchałeś Rott Killer ze Strasburga po drugiej forum z postem 1678 i eksperymentem z dopingiem wodą, i oczywiście nie próbowaliście znać Vitry sur Orne (małej wioski obok Romby), jeśli są wyniki.

Dokładnie, dowiaduję się o tej historii, interesuje mnie (już o niej słyszałem)

Andre napisał:Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekazać nam szczegóły konstrukcji i testów, które twoja wiedza zrobiła w domieszkowaniu wodą z barbotera, z GV wymiaru reaktora na pręcie, wprowadzonego do silnika, turbo? ect .. rodzaj testowej autostrady lub miejskiej drogi?
Edycja, która nie działa, jest tak interesująca dla anlyserów jak ci, którzy chodzą.

Był na silniku kosiarki, ale równolegle odzyskał olej napędowy R5, aby wypróbować cios w samochodzie. Na kosiarce to nie działa, R5, nie wiem, czy to się zaczęło.

Cdlt
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

przez Andre » 17/08/09, 23:06

Halo
Był na silniku kosiarki, ale równolegle odzyskał olej napędowy R5, aby wypróbować cios w samochodzie. Na kosiarce to nie działa, R5, nie wiem, czy to się zaczęło.

Dla faceta, który zaczyna, nie wybrał prostego rozwiązania, R5 ma benzynę? konieczne jest żonglowanie wylotem reaktora i przejściem silnika w silnym obniżeniu do niskich reżimów, aby uzyskać skalibrowany odrzutowiec.

Zaleca się, aby był to olej napędowy, o wiele bardziej tolerancyjny dla ustawienia, a% oszczędności jest wyższy dla oleju napędowego niż dla silnika benzynowego.
Teraz na kosiarce nie jest bardzo skomplikowana praca w 100% pantona z benzyną bez wody, ale jeśli spodziewa się, że zużyje wodę na kosiarkę (jest obok talerza ), woda w zwykłym bełkotce, 100% pantone to durny łapacz, zużywasz paliwo i nisko% wody, gdy paliwo zużywa wodę, a ciężkie paliwo nie nadaje się do użytku.

Z drugiej strony dobry montaż uruchamia kosiarkę z czerwonym olejem, a także z benzyną, a nawet zużywa mniej ..

André
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04

przez pb2488 » 17/08/09, 23:44

Andre napisał:Dla faceta, który zaczyna, nie wybrał prostego rozwiązania, R5 ma benzynę? konieczne jest żonglowanie wylotem reaktora i przejściem silnika w silnym obniżeniu do niskich reżimów, aby uzyskać skalibrowany odrzutowiec.
Zaleca się, aby był to olej napędowy, o wiele bardziej tolerancyjny dla ustawienia, a% oszczędności jest wyższy dla oleju napędowego niż dla silnika benzynowego.

Dlaczego Essence?, Cytuję wam moją poprzednią wiadomość:
pierre napisał:Był na silniku kosiarki, ale równolegle odzyskał diesel R5 wypróbować samochód. Kosiarka boczna, to nie działa, R5, nie wiem, czy to się zaczęło.

To diesel R5 i nie zaczął się od tego, zaczęło się od kosiarki.
Andre napisał:Teraz na kosiarce nie jest bardzo skomplikowana praca w 100% pantona z benzyną bez wody, ale jeśli spodziewa się, że zużyje wodę na kosiarkę (jest obok talerza ), woda w zwykłym bełkotce, 100% pantone to durny łapacz, zużywasz paliwo i nisko% wody, gdy paliwo zużywa wodę, a ciężkie paliwo nie nadaje się do użytku.

Ok, przez minus 100% pantone bez wody? nie rozumiesz?

Cdlt

PS: Chcę kontynuować temat (na inny temat na granicy), z drugiej strony „bezwładność stanów” (główny temat tego tematu), co nie prowadzi mnie zbytnio do ewentualnego wniosku ...
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107