Spalanie drewna, zanieczyszczenie i drobne cząstki

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 01/08/09, 10:04

Witam,
Poniższa strona porównuje emisję ze spalania oleju opałowego, gazu, węgla i 3 sposobów ogrzewania drewnem:

http://www.ofme.org/bois-energie/interet.php[/ Quote]

Z drugiej strony bilans CO2 wynosi zero, jeśli kupujesz drewno w lesie zarządzanym (jedno ścięte drzewo = jedno przesadzone); w przeciwnym razie jest to katastrofalne, gorsze niż olej opałowy
Niestety w niektórych regionach Francji w dalszym ciągu wycinamy rośliny bez ponownego sadzenia i dzieje się tak również w biednych krajach.

Ja ze swej strony ogrzewam się wyłącznie gazem i mam bilans ekologiczny lepszy od 99% otaczających mnie pieców na drewno, znających pochodzenie ich paliwa.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 01/08/09, 10:19

jlt22 napisał:Niestety w niektórych regionach Francji nadal wycinamy rośliny bez ponownego sadzenia


Czy jesteś tego pewien?

jlt22 napisał:Ja ze swej strony ogrzewam się wyłącznie gazem i mam bilans ekologiczny lepszy od 99% otaczających mnie pieców na drewno, znających pochodzenie ich paliwa.


Hmm, co oznacza więcej niż 99%? Na czym opierasz swoją ocenę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 01/08/09, 11:54

Christophe napisał:
jlt22 napisał:Niestety w niektórych regionach Francji nadal wycinamy rośliny bez ponownego sadzenia


Czy jesteś tego pewien?

Hmm, co oznacza więcej niż 99%? Na czym opierasz swoją ocenę?


Tak, w Cotes d'Armor ludzie kupują drewno od rolnika, który usuwa wały. Ostatnio widziałem właśnie 2 małe lasy zrównane z ziemią pod uprawy.

Prawie nie ma lasów gospodarczych, a te, które są zarządzane, współpracują z przemysłem pozyskującym drewno.

Zaczynamy widzieć oczyszczalnie rozprzestrzeniające się na terenach porośniętych wierzbą, ale drewno to jest przeznaczone do niektórych kotłowni w budynkach użyteczności publicznej.

W niektórych miejscach w pobliżu rzek staramy się nakłonić niektórych rolników do ponownego założenia żywopłotów, odbywa się to poprzez sadzenie żywopłotów, regularnie przejeżdża maszyna, aby wyprodukować pellet, zawsze do kotłów w budynkach użyteczności publicznej lub dla rolnika, ale w przypadku osób prywatnych jest to nadal zdaniem znajomego, który zajmuje się tego typu pracą, marginalne.
Jednostka jest nadal przywiązana do swojego kłody w zamkniętym palenisku lub piecu.

Podczas sprzątania dróg przez DDE widzę wiele miejsc, w których kruszy się i wrzuca do nasypu drewno.

Ważne jest, aby poprawić izolację i ograniczyć straty, co na początku staram się robić stopniowo.
Z DPE z 2007 r., który obiecał mi zużycie gazu na poziomie 15827 kW rocznie, właśnie zwiększyłem je do 8756 kW w tym roku,
3 tygodnie temu wymieniłem moje 20-letnie podwójne szyby (4x6x4) na 4x12x4 argon + ITR i poprawiłem uszczelnienie wszystkich otworów, mam nadzieję zaoszczędzić od 1500 do 2000 KW

W takim razie rozważam inwestycję w energię słoneczną do podgrzewania wody, zobacz więcej
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 01/08/09, 12:13

jlt22 napisała:
Niestety w niektórych regionach Francji nadal wycinamy rośliny bez ponownego sadzenia


http://www.bois.com/mieux-connaitre/for ... progession
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 01/08/09, 12:39

Christophe napisał:Są...katalizatory działające na zasadzie tego z samochodu (działa dobrze jak jest gorąco), które stawia się na wylocie z pieca.

Ale bardzo mało używany ponieważ:
a) działają tylko na cząstki (być może na CO?)
b) ich koszt nie może być nieznaczny (hipoteza)
c) dość szybko się brudzą

P. Schutz montował jakieś w tym czasie, jak sądzę...


Czy nie istnieje już funkcjonalny system, który wtryskuje wodę do gazów spalinowych z ogrzewania drewna w celu aglomeracji części cząstek? System, który skrapla dużą część pary wodnej powstałej podczas spalania... i odzyskuje gorącą wodę w postaci deszczu (+ cząstek / popiołu). "Trochę" jak w części wymiennika na wydechu pompy pary wodnej przy spalaniu mokrym Remi Guillet.

https://www.econologie.com/forums/combustion ... t5794.html
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 01/08/09, 12:50

jlt22 napisał:Jest prawie żaden las zarządzany oraz ci, którzy pracują w przemyśle drzewnym.


To całkowicie nieprawda... duża część lasów jest obecnie (i to przez długi czas) zarządzana w sposób zrównoważony, a także na drewno opałowe...

W takim razie nie należy mylić małych kawałków drewna usuwanych z powodu X lub Y ze zrównoważoną gospodarką leśną... Nie generalizujmy!

Flytox Nie wiem, jak jest z opryskiem, ale wydaje się to bardzo skomplikowane w zastosowaniu dla poszczególnych osób... nie wspominając już o tym, że znacznie zachęci to do bistrage...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973




przez Ahmed » 01/08/09, 14:32

Prawdą jest, że większość obszarów leśnych jest zarządzana... ale jest mniej pewne, że zarządzane jest prawidłowo i w sposób zrównoważony.
Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, las podlega wpływom mody i popełniono wiele błędów, których skutki pojawiają się dopiero po czasem dość długim czasie...
Ilustracji mógłbym znaleźć mnóstwo, ograniczę się do najnowszego przykładu: lasu Landes.

Trzy główne aspekty charakteryzują ten masyw leśny:
1- gatunek jednogatunkowy (sosna nadmorska).
2- drzewostany równowiekowe (w tym samym wieku).
Stojaki 3-rzędowe.
I zgadnij co, to są 3 główne czynniki pogarszające wrażliwość na wiatr...niefortunne, prawda?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/08/09, 15:50

Halo
Christophe napisał:Są...katalizatory działające na zasadzie tego z samochodu (działa dobrze jak jest gorąco), które stawia się na wylocie z pieca.

Ale bardzo mało używany ponieważ:
a) działają tylko na cząstki (być może na CO?)
b) ich koszt nie może być nieznaczny (hipoteza)
c) dość szybko się brudzą

P. Schutz montował jakieś w tym czasie, jak sądzę...


Zainstalowałem taki na moim piecu wolnospalinowym, koszt jest przystępny, ponieważ mało kto go instaluje i jest skomplikowany w obsłudze (mam go w promocji)

umieszcza się go bezpośrednio na wylocie komina pieca o średnicy 8 cali, sześcienną skrzynkę z wewnątrz ceramicznym plastrem miodu, tak jak w samochodach, z tą różnicą, że jest tam obejście z ręczną klapą do opuszczania paleniska, powinno ono znajdować się tylko włączyć, jeżeli temperatura komina jest wystarczająca.
nie sprawdza się dobrze w przypadku materiałów żywicznych, jeśli temperatura spada lub drewno żywiczne nie jest zbyt suche, zatykając katalizator.
Z tego powodu większość części ogrzewanych drewnem ma obejście.

André
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 31/10/13, 14:16

Odkopuję, żeby nie zanieczyszczać innego tematu.


jonule napisała:

Po co używać kuchenki mikrofalowej lub czajnika elektrycznego, gdy martwego drewna jest dużo i wystarczy schylić się, aby podnieść ten baton NRJ, nieszkodliwy jak słońce?


Odpowiedziałam :

Ponieważ spalanie drewna nie jest nieszkodliwe ze względu na emitowane szkodliwe cząsteczki.


jonule napisała:

jesteśmy w 2013 roku: spalanie znacznie się poprawiło?
dzisiejsze urządzenia nie są już dawnymi, kominki ustąpiły miejsca dobrze zaprojektowanym piecom.
dodatkowo są filtry cząstek stałych do pieców opalanych drewnem, poprzez jonizację:
http://www.oekotube.ch/joomla/oekosolve/index.php/FR/

ta energia wymaga oczywiście trochę więcej wysiłku, aby ją zebrać, ale jest to najtańsza, dostępna i nieradioaktywna.

u mnie to albo kocioł na olej opałowy: nadal zanieczyszcza +, olej opałowy nie jest odnawialny jak drewno.
„na dodatek” zawsze planuję ogrzewanie słońcem na sezon wiosenno-jesienny, zainspirowało mnie to rozwiązanie na forum, Uważam za bardzo dobry pomysł.

na szczęście to, co zanieczyszcza, jest drogie
0 x
Argumentować.
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 31/10/13, 14:17

Spalanie zostało znacznie poprawione, ale użytkownicy są nadal ci sami i nie zmienili się. Filtry cząstek nie istnieją.
0 x
Argumentować.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115