Zoptymalizuj wykorzystanie kotłów z odwróconym spalaniem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/10/09, 21:37

manitou22 napisał:Witam,
Widzę, że położyłeś cienką izolację pod dachem : Evil: te rzeczy to wielkie oszustwo, poszukaj w Google, szybko zrozumiesz dlaczego.
A+


Nie na temat
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/09, 22:04

Dziękuję Dirk Pitt: więc nie umrę głupio. :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56




przez duduf » 30/10/09, 08:51

Dziękuję Dirkowi Pittowi za te elementy. Postaram się rozwiązać ten problem najlepiej jak potrafię.

Jeśli chodzi o jakość drewna, myślę, że nie ma problemu. Jest to drewno mieszane (robot, grab, dąb), suszone trzy lata.

Kominek jest bardzo duży, do każdego ładunku używam prawie taczki.

Opary wydobywają się przy temperaturze około 150°C i nie są widoczne (co jest dobrym znakiem). Tak naprawdę nie wiem, czy praca tej instalacji jest optymalna, biorąc pod uwagę, że średnio pracuje ona w temperaturze 77°C, podczas gdy czytałem, że niektórzy zalecają pracę powyżej 80°C!

Jeśli inni użytkownicy tego sprzętu lub podobnego sprzętu mogą wyrazić swoją opinię! DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
Keke
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/10/09, 23:17




przez Keke » 07/11/09, 01:37

Dobry wieczór,

Mam kocioł Vigas 25, pojemność załadunku drewna 120 litrów, moc z automatyczną modulacją od 5 do 30 kW, moc regulowana termostatycznie (termowar) przy 72°C, ustawienie kotła 73°C.

Z obciążeniem podgrzewam mój balon 2000 litrów dość łatwo, prawie nigdy nie ładuję do pełna, odkąd uruchomiłem instalację fotowoltaiczną (część zbiornika zostawiam zimną na solar).

Obraz


Cordialement
Keke
http://solaire.open-dream.org
0 x
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56




przez duduf » 08/11/09, 08:35

Witam,

Schemat w Twoim podpisie jest bardzo interesujący. Myślę też o późniejszym uzupełnieniu mojego kotła na drewno o dodatek solarny. Na mojej piłce dostępne są trzy wejścia / wyjścia.

Wymyślę to, żeby mieć pomysł.

+
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/11/09, 14:37

@keke

Podoba mi się Twoje przejęcie z transmisją w czasie rzeczywistym na Twojej stronie. Sam to opracowałeś czy?
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Keke
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/10/09, 23:17




przez Keke » 08/11/09, 15:15

@dirk pitt

po części korzystam ze standardowych narzędzi (graph rrdtool) i piszę skrypty w php, po części używam notepad++ do html, javascript itp....

Keke
http://solaire.open-dream.org
0 x
Pipo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/09, 14:01

ładny wykres




przez Pipo » 14/11/09, 13:59

Dobra robota, ale brakuje danych, więc nie przyjrzałem się uważnie!

Gdzie znajduje się Twoja instalacja?
Jaka powierzchnia ogrzewana? na komputerze? a w grzejnikach?

Ładunek drewna do ogrzania 2000 litrów, ok, ale przy jakiej delcie T na pewno nie od 28° do 80° na 2000 litrów!

A ile kosztuje ładunek drewna? Wolałbym, żebyś mówił o masie, 15 kg, 22 kg lub więcej?

Z wyrazami szacunku.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293