EDF Voltalis, to zawdzięczam swoje oszczędności energii

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
cpav49
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/09, 17:17

Odpowiedz na indy49




przez cpav49 » 31/08/09, 14:47

Jestem na emeryturze i nie upoważniam Państwa do nieformalnych rozmów ze mną.

indy49 napisał:
Użytkownicy są w stanie ocenić.

Bez poważnej wiedzy elektrycznej, nie sądzę.
Aby wykonać badanie w pełnej skali należy najpierw podpisać umowę!
Długość kontraktu ? Możliwości rezygnacji bez opłat? Zwrot kosztów instalacji?

indy49 napisał:
Tak. Nie mówią, że zmniejszają całkowitą konsumpcję danego klienta. Mówią, że zmniejszają szczyty całkowitego spożycia.

To samo mówię o szczytach, ale jeśli nie ma redukcji całkowitej konsumpcji danego klienta: gdzie w takim razie jest zlokalizowana zaawansowana gospodarka?

indy49 napisał:
Bardzo szybko, co to jest? Przez dziesięciolecia zasada szczytu/poza szczytem umożliwiała uruchamianie podgrzewacza wody maksymalnie dwa razy dziennie.
Z drugiej strony godziny poza szczytem to z definicji czas, w którym zapotrzebowanie jest mniejsze. Zatem system nie powinien uniemożliwiać pracy podgrzewacza wody w tych godzinach.

W przypadku instalacji dwutaryfowej w godzinach szczytu/poza godzinami szczytu potrzebny jest podgrzewacz wody o dużej pojemności (>300 litrów), co nie dotyczy większości.

indy49 napisał:
Mówią, że domyślnie system jest pasywny. Ponieważ nie masz więcej argumentów niż ich broszura, uważam, że znają swój system i mają rację.

System pasywny: co to oznacza? Faktycznie wiem: stycznik odcinający urządzenia ma zwarte styki z powodu braku napięcia (sterującego); ale to w żaden sposób nie zapobiega przepięciu (burzy) spalenia elektronicznego modułu sterującego i wysłaniu przez niego stałego polecenia otwarcia stycznika (w rzeczywistości zdarzyło się to już klientowi, który narzekał na to w innym forum).
Posiadam kwalifikacje w zakresie elektryczności/elektroniki/informatyki (sprzęt i programowanie), 30 lat temu zajmowałem się modyfikacjami i interfejsami do pierwszych komputerów rodzinnych, byłem niezależnym redaktorem kilku magazynów komputerowych, sprzedawałem nawet oprogramowanie na PC.
System VOLTALIS jest technicznie bardzo prosty, ale możesz uważać reklamę za ewangelię (powszechne wyrażenie bez wartości absolutnej!).

indy49 napisał:
Mówią, że przekazują część wygranych swoim członkom.

Proszę podać źródło (dokument, który można przeszukać/pobrać, jeśli jest to napisane).

indy49 napisał:
Niezależnie od tego, czy jest to problem produkcyjny, czy transportowy, we wszystkich przypadkach należy znaleźć tymczasowe rozwiązanie w celu zmniejszenia popytu.

Chyba nie powiedziałem, że ten system jest bezużyteczny! Ale to działało przed VOLTALIS, prawda?

-----------
VOLTALIS nie mówi klientowi końcowemu, że pobiera od RTE bardzo wysokie opłaty za „usuniętą” szczytową moc MW (tej ostatniej ponadto nie można dokładnie określić ilościowo: nie należy mylić teoretycznej mocy zainstalowanej kontrolowanej przez BluePods z mocą faktycznie utraconą), która w związku z tym będzie kosztowały EDF niemal tyle samo, co gdyby faktycznie były produkowane przez turbiny gazowe. Jednak zatrzymana turbina gazowa nadal kosztuje, więc jeśli wyprodukuje mniej MW, którą wyprodukuje, będzie jeszcze drożej, co pozwoli VOLTALISowi na podniesienie cen. To błędne koło (spekulacja przypominająca bańkę na giełdzie), w której jedynym zwycięzcą jest VOLTALIS, a wiecznym przegranym jest klient końcowy (EDF, POWEO, DIRECT Energie...; 15 sierpnia EDF uzyskało zgodę na podwyższenie cen sprzedaży swoim konkurentom o 8%).

Jest to zatem system, który prowadzi do podwyżki cen i ograniczenia świadczonych usług.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 31/08/09, 16:20

Jestem na emeryturze i nie upoważniam Państwa do nieformalnych rozmów ze mną.

Nigdy ? :? :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 31/08/09, 16:36

lejustemilieu napisał:
Jestem na emeryturze i nie upoważniam Państwa do nieformalnych rozmów ze mną.

Nigdy ? :? :D

to porozmawiajmy po angielsku : Chichot: do ty zgodzić się
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Re: Odpowiedz indy49




przez słoń » 31/08/09, 16:40

cpav49 napisała:Jestem na emeryturze i nie upoważniam Państwa do nieformalnych rozmów ze mną.
.


A szkoda, bo taki jest styl tego domu i wielu ekonologom daleko do bycia dziećmi. Jesteśmy na forum przyjacielsko, a nie w szkole czy sądzie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Odpowiedz indy49




przez bambus » 01/09/09, 11:50

cpav49 napisała:Jestem na emeryturze i nie upoważniam Państwa do nieformalnych rozmów ze mną.

W Internecie panuje zwyczaj używania nieformalnych terminów, ale ponieważ jest to Twój wybór, szanuję go.

cpav49 napisała:Bez poważnej wiedzy elektrycznej, nie sądzę.

Mówiłeś o oszczędnościach. Każdy jest w stanie ocenić podpisaną umowę i przeczytać fakturę.

cpav49 napisała:Aby wykonać badanie w pełnej skali należy najpierw podpisać umowę!
Długość kontraktu ? Możliwości rezygnacji bez opłat? Zwrot kosztów instalacji?

Powtórzę raz jeszcze: każdy potrafi przeczytać umowę (nie trzeba być do tego inżynierem elektrykiem).

cpav49 napisała:To samo mówię o szczytach, ale jeśli nie ma redukcji całkowitej konsumpcji danego klienta: gdzie w takim razie jest zlokalizowana zaawansowana gospodarka?

Oszczędność CO2: Zgodziliście się, że pozwala to uniknąć uruchamiania elektrowni węglowych.
Ekonomia finansowa: Firma twierdzi, że jej członkowie odnoszą korzyści.

cpav49 napisała:W przypadku instalacji dwutaryfowej w godzinach szczytu/poza godzinami szczytu potrzebny jest podgrzewacz wody o dużej pojemności (>300 litrów), co nie dotyczy większości.

Podwójna stawka występuje we wszystkich znanych mi instalacjach, w których podgrzewacz wody jest elektryczny (mieszkania nowe, nowe ORAZ stare). Jeśli istnieją niekompatybilne systemy, zainteresowane osoby nie przyjmują systemu. To wszystko.

cpav49 napisała:System pasywny: co to oznacza? Faktycznie wiem: stycznik odcinający urządzenia ma zwarte styki z powodu braku napięcia (sterującego); ale to w żaden sposób nie zapobiega przepięciu (burzy) spalenia elektronicznego modułu sterującego i wysłaniu przez niego stałego polecenia otwarcia stycznika (w rzeczywistości zdarzyło się to już klientowi, który narzekał na to w innym forum).

Czy był zapisany do systemu? Jeśli tak, byłbym zainteresowany linkiem, aby zobaczyć, co myślą subskrybenci.

cpav49 napisała:System VOLTALIS jest technicznie bardzo prosty, ale możesz uważać reklamę za ewangelię (powszechne wyrażenie bez wartości absolutnej!).

Nie traktuję ich reklam jako prawdziwej prawdy, ale nie traktuję też tych, którzy mówią negatywnie, jako bogów. :D . Tym bardziej, że EDF też ma swoje interesy do obrony... : Chichot: Dlaczego warto wierzyć EDF bardziej niż innym?
Sam byłem bardzo krytyczny, kiedy to zobaczyłem. Myślałem, że to nic nie wniosło, ale przed opublikowaniem przemyślałem to i powiedziałem sobie, że rzeczywiście istnieje możliwość, że ich słowa nie są kłamstwem. Dałem im korzyść w postaci wątpliwości.
Ponieważ nie testowałeś systemu, twoje słowo nie jest w moim mniemaniu lepsze niż ich słowo.
(z drugiej strony, jeśli przeczytałeś wszystko, zauważyłeś, że nigdy nie wspomniałem ich imion. To po to, żeby nie dawać im darmowej reklamy)

cpav49 napisała:Proszę podać źródło (dokument, który można przeszukać/pobrać, jeśli jest to napisane).

Nie mam bardziej wiarygodnego źródła niż ty. Dlatego mówię, że klient widzi wyraźnie avant podpisać, jeśli będzie to dla niego opłacalne. Jeśli tak nie jest, nie podpisze!

cpav49 napisała:Chyba nie powiedziałem, że ten system jest bezużyteczny! Ale to działało przed VOLTALIS, prawda?

To możliwe, ale myślę, że chcą swojego kawałka tortu.

cpav49 napisała:VOLTALIS nie mówi klientowi końcowemu, że pobiera bardzo wysokie opłaty od RTE za „usunięte” szczytowe MW (ta ostatnia jest ponadto

Przypuszczam, że jeśli RTE kupuje te usługi, dzieje się tak dlatego, że kosztują mniej niż w innym przypadku.

cpav49 napisała:niemożliwe do dokładnego obliczenia: nie należy mylić teoretycznej mocy zainstalowanej kontrolowanej przez BluePody z mocą faktycznie traconą), co będzie zatem kosztować firmę EDF prawie tak samo, jak gdyby faktycznie została wyprodukowana przez turbiny gazowe. Jednak stacjonarna turbina gazowa nadal kosztuje, więc jeśli wyprodukuje mniej, MW, które wyprodukuje później, będzie jeszcze droższe,

Celem byłoby zbudowanie mniejszej liczby elektrowni gazowych, prawda?
Dzięki temu kWh będzie jeszcze tańsze : Chichot:
(Uwaga/przypomnienie: jestem za podniesieniem kosztu KWh. Tania energia powoduje marnotrawstwo. Kiedy jest droga, zachęca do oszczędzania energii)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
cpav49
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/09, 17:17

Re: odpowiedz na indy49




przez cpav49 » 01/09/09, 14:05

Link do drugiego forum, skontaktowanie się z osobą naprawdę zainteresowaną może nie być łatwe, to nie ona wysłała post..
radins.com/reduc-electricite-voltalis-sujet525664.htm

indy49 napisał: Jestem za podniesieniem kosztów KWh.

Nigdy się z tym nie zgodzę, to polityka bogatych, jest zdecydowanie zbyt wielu ludzi, dla których rachunki za energię stanowią zbyt dużą część dochodów.

Filozofia, która zdaje się nad tym dominować forum mi nie odpowiada (komercja i nachalny sponsoring). Nie zatrzymam się tam ponownie.
0 x
cpav49
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/09, 17:17

Re: odpowiedź na indy49 (uzupełnienie)




przez cpav49 » 01/09/09, 14:21

Na dowód, że nie jestem w tej kwestii stronniczy podaję link:

http://www.leparisien.fr/economie/je-co ... 583728.php

Cytowana osoba pojawia się na żółtych stronach.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 01/09/09, 14:25

Tylko małe wyjaśnienie dla cpav49: na forums zwyczajowo używa się systematycznie terminów nieformalnych… Nigdy takiego nie czytałem forum internet, gdzie wymagana była komunikacja!

Więc nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku, tylko po to, żeby było lżej zarówno do czytania, jak i... do pisania...

Co do reszty, myślę, że Voltalis jest (był?) dobrym pomysłem i EDF RTM EFRR mógł (powinien?) go opracować wewnętrznie...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: odpowiedz na indy49




przez bambus » 01/09/09, 15:34

Dziękuję za dwa linki.

cpav49 napisała:indy49 napisał: Jestem za podniesieniem kosztów KWh.

Nigdy się z tym nie zgodzę, to polityka bogatych, jest zdecydowanie zbyt wielu ludzi, dla których rachunki za energię stanowią zbyt dużą część dochodów.

Zgadzam się, że wymaga to poświęceń, ale dziś środowisko często zajmuje drugie miejsce w stosunku do dóbr konsumpcyjnych (nawet zakup żywności jest zaraz po konsoli do gier!).
Otaczają mnie ludzie, którzy narzekają na swoją „słabą” siłę nabywczą. Są jednak bardzo dobrze wyposażeni, co nie powstrzymuje ich przed wyjazdami na drugi koniec świata...
Znajdź błąd ...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: odpowiedz na indy49




przez Christophe » 01/09/09, 15:37

cpav49 napisała:Nigdy się z tym nie zgodzę, to polityka bogatych, jest zdecydowanie zbyt wielu ludzi, dla których rachunki za energię stanowią zbyt dużą część dochodów.


Czy możesz podać nam kilka konkretnych przykładów tego, co nazywasz „ważną częścią”?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118