EDF Voltalis, to zawdzięczam swoje oszczędności energii

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

EDF Voltalis, to zawdzięczam swoje oszczędności energii




przez Christophe » 20/07/09, 09:44

Właśnie dotarła do nas ta niesamowita wiadomość... : Evil: : Evil: : Evil:
Edf otrzyma rekompensatę za...oszczędności energii elektrycznej poczynione przez niektórych klientów.

Jeśli pudełka Voltalis nie są pudełkami grającymi na cos phi (oszustwo), to nie rozumiem, dlaczego EDF miałby twierdzić, że ma niedobór…

Co to za system mafijny? :zaszokować: :zaszokować:

EDF otrzyma rekompensatę za oszczędności energii poczynione przez swoich klientów [18 / 07 / 09 - 11H57 - AFP]

Operator Voltalis, który sprzedaje skrzynki mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, będzie musiał wypłacić EDF rekompensatę w celu zrekompensowania niedoboru, dowiedzieliśmy się w sobotę od producenta, potwierdzając informację Le Parisien.

Zgodnie z ustaleniami Komisji Regulacji Energetyki (CRE) z dnia 9 lipca, które właśnie zostały opublikowane, prawo nakłada na Voltalis obowiązek wynagradzania dostawców „za energię dostarczoną, ale nie zużytą przez klientów”.

Alternatywni dostawcy energii elektrycznej (Direct Energie, GDF Suez, Poweo itp.) przyłączyli się do prośby EDF, ale „zainteresowani klienci to głównie EDF”, Pierre Bivas, dyrektor generalny Voltalis.

Wysokość tego „podatku”, który według niego „powinien wejść w życie najpóźniej za rok”, nie została jeszcze ustalona.

„Ta decyzja jest sprzeczna z interesem konsumenta i stanowi przeszkodę dla konkurencji” – zaprotestował pan Bivas, który w związku z tym zastrzega sobie „możliwość skorzystania ze wszystkich dróg prawnych” w celu jej zakwestionowania.
Założona w 2007 roku firma Voltalis oferuje skrzynkę instalowaną w obwodzie elektrycznym, która umożliwia jej „modulację w czasie i w ten sposób optymalizację zużycia niektórych urządzeń elektrycznych (grzejniki, zbiorniki ciepłej wody, klimatyzatory itp.)”.

Zdaniem grupy system ten skutkuje zmniejszeniem rocznego zużycia energii elektrycznej „nawet od 5 do 10%”. Ze swojej strony EDF nie chciało „komentować decyzji CRE, która jest suwerennym i niezależnym organem”, powiedział AFP rzecznik.

„Prowadzone są eksperymenty mające na celu weryfikację wydajności systemu Voltalis, a EDF podkreśla, że ​​firma wraz ze swoimi klientami zdecydowanie angażuje się w zarządzanie energią” – dodała.


Źródło: http://www.lesechos.fr/info/energie/afp ... r=RSS-2007
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 20/07/09, 09:49

Po szybkim sprawdzeniu http://www.voltalis.com/, to nie wygląda na sprzedawcę „cudownych skrzynek”, ponieważ, jeśli dobrze zrozumiałem, Viktakus opiera się na „modulacji” obciążenia sieci EDF RTE w celu ograniczenia lub uniknięcia stosowania „pomocniczych” elektrowni. ...w rzeczywistości Edf RTE mógłby równie dobrze zarządzać takim systemem „sam”… zobacz problemy w Bretanii…

Oto wyjaśnienie w formacie PDF: https://www.econologie.info/share/partag ... omHS8p.pdf

Kto więc jest oszustem?
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/07/09, 10:04

Usłyszałem to dziś rano w radiu i nie do końca zrozumiałem...
Po przeczytaniu pliku pdf nie rozumiem, dlaczego ta firma miałaby płacić EDF!
Wynik wydaje się porównywalny z systemem godzin poza szczytem sprzedawanym przez EDF... (i bardziej wydajnym, ponieważ jest dynamiczny)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 20/07/09, 10:25

Myślę, że rozumiem bardzo dobrze: to są metody MAFIUS EDF… Już nawet nie mówię o „sprawiedliwości”…: Evil: : Evil:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 20/07/09, 10:34

Następny krok: zaatakować producentów i instalatorów izolacji, wysokowydajnych przeszkleń, urządzeń, które zużywają za mało jak na swój gust itp.

Ale co robi Total? Na co czekają, aby wystąpić o odszkodowanie od EDF za każdy sprzedany pojazd elektryczny? za każdy kocioł olejowy zastąpiony pompą ciepła? Przecież to utrata zysków dla koncernów naftowych!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/07/09, 10:34

Może jakiś pomysł: mówią, że są w kontakcie z RTE, tak mi się wydaje. Może umowa nie pozwala na wykorzystanie danych w ten sposób?
(ale w każdym razie i tak szkoda, bo jeśli uda nam się uniknąć uruchamiania elektrowni węglowych, to dla mnie się to liczy)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/07/09, 10:54

system ten powoduje zmniejszenie rocznego zużycia energii elektrycznej „nawet od 5 do 10%”.


plik PDF jest niewyraźny i Voltalis przekonuje mnie tylko w połowie. Bardziej chodzi o zarządzanie godzinami zużycia niż o oszczędzanie energii. ta skrzynka może obniżyć rachunek, tak jak moglibyśmy to zrobić sami z odpowiednim automatem, ale moim zdaniem nie całkowite zużycie energii. Śmiało, wykaż, że w roku A zużyłeś o 5% więcej lub mniej niż w roku B, którego „profil termiczny” jest inny.

Ile kosztuje to małe cudo?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 20/07/09, 10:56

Żadnego słonia, ponieważ Twój automat nigdy nie będzie miał aktualnego obciążenia sieci...chyba, że ​​jest podłączony do RTE...nie jest łatwo "majstrować przy"...

Nie mam pojęcia o cenie, ale najwyraźniej jest to abonament, w przeciwnym razie w artykule nie byłoby napisane „operator”…
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/07/09, 11:42

Słoń napisał:plik PDF jest niewyraźny i Voltalis przekonuje mnie tylko w połowie. Bardziej chodzi o zarządzanie godzinami zużycia niż o oszczędzanie energii.


Tak na początku myślałem, ALE powiedziałem sobie co następuje:
Jeśli konsumpcja jest lepiej rozłożona, mamy dwa skutki:
- elektrownia węglowa unika rozruchów w szczycie, który powinien był nastąpić (co do tego wszyscy musimy się zgodzić)
- zużycie zostanie przeniesione w czasie zapadu obciążenia, co oznacza, że ​​„będzie się liczyło” na produkcję elektrowni jądrowej. Jednakże elektrownia ta ma prawie stałą produkcję, więc energia, którą obecnie zużywamy, zostałaby utracona (ponieważ osiągamy najniższy poziom zużycia).

Podsumowując, mamwrażenie że zużyliśmy taką samą ilość energii po stronie klienta, ale zaoszczędziliśmy energię po stronie produkcyjnej. (to tylko wrażenie, nie ma pewności)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/07/09, 11:53

Christophe napisał:Nie mam pojęcia o cenie, ale najwyraźniej jest to abonament, w przeciwnym razie w artykule nie byłoby napisane „operator”…


W radiu powiedzieli, że to usługa bezpłatna.
Z tego, co rozumiem (ale mogę się mylić), to RTE płaci im dzięki oszczędnościom, jakie pozyskuje RTE.
Firma ta przekazywałaby część swoich zysków „członkom”.
(pamiętajcie, że „członek” nie oszczędza na EDF, bo jedynie odracza swoją konsumpcję. Jeśli zyskuje, to koniecznie dzięki wspomnianej firmie)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143