EDF Voltalis, to zawdzięczam swoje oszczędności energii

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 27/07/09, 12:00

aby odpowiedzieć Citro, koszt sprzętu nie jest tak wysoki. (No dobra, trzeba trochę pokombinować...)

Mam abonament na 30 A (6 kW) poza szczytem.
W tamtym czasie nalegałem również, aby mieć wolny czas po południu od 14:30 do 16:XNUMX.

Zatem cumulus elektryczny zaczyna się poza godzinami szczytu.

(Mam kocioł gazowy do ogrzewania z grzejnikiem żeliwnym, ale nie do wody użytkowej.)

Piekarnik elektryczny działa zawsze w godzinach szczytu.

Włączam zmywarkę, pralkę, suszarkę na HC, jak potrzeba.
Ale te maszyny nie mają wbudowanego programatora.

Do pralni przyniosłem listwę gniazd zasilanych HC ze stycznika (regeneracji) uruchamianego zegarem na panelu elektrycznym. Więc nie ma problemu.

Z drugiej strony, aby uniknąć bezpośredniego podłączenia do kuchni, do zmywarki po prostu podłączam elektroniczny programator 16A, który jest podłączony do prądu (10 euro w „okazyjnych” koszach).

Zimą, jeśli używane są te 3 maszyny, a nawet 2, plus kuchenka mikrofalowa, oświetlenie, drobiazgi... wszystko się zawiesza, ponieważ cumulus również jest w drodze.

Umieszczając urządzenie odciążające na panelu elektrycznym (można znaleźć jeden lub dwa sposoby za mniej niż 1 euro), problem rozłączeń zostaje rozwiązany.
Cumulus elektryczny jest automatycznie rozładowywany w przypadku przekroczenia dostarczonych 6 kW.
Reszta nocy wystarczy, aby ogrzała się do temperatury.

Wszystko po to, aby uniknąć droższego abonamentu 45A (9Kw).
Moje zużycie HC jest większe niż zużycie HP
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/07/09, 12:16

gegyx napisał:Wszystko po to, aby uniknąć droższego abonamentu 45A (9Kw).
Moje zużycie HC jest większe niż zużycie HP
Mój abonament jest na 9kW i chyba nie zejdę do 6kW.
Każdy samochód pobiera 3.3 kW na ładowaniu, a ja ostatnio miałem 2.
Nawet jeśli na razie będę próbował ładować je naprzemiennie, bo dedykowana im linia jest trochę ciasna, to w dłuższej perspektywie stanie się ona zbyt restrykcyjna (karmienie butelką, ładowanie częściowe itp.)

To powiedziawszy, oszacowałem, że ich zużycie będzie wynosić około 2500 kWh/rok na samochód... lub od 100 do 250 € oszczędności na moim ogólnym rocznym rachunku...
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 27/07/09, 13:18

EDF (nie chcę ich naciskać, to firma) odnotowuje obniżone dane liczbowe, dlatego próbuje znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.
nawet jeśli będzie to oznaczać wybór rozwiązania proceduralnego, zobaczymy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 11/08/09, 11:48

Dconomie napisała:Voltalis, producent skrzynek służących do oszczędzania energii elektrycznej, został właśnie wezwany do zapłaty podatku na rzecz EDF, która uważa się za poszkodowaną, w celu zrekompensowania utraconych dochodów wynikających z oszczędności energii dokonanych przez klientów Voltalis.

Energia to nasza przyszłość, ratujmy ją... Ale nie kosztem akcjonariuszy, huh!

http://www.leparisien.fr/economie/quand-edf-combat-les-economies-d-energie-18-07-2009-583726.php
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 24/08/09, 22:42

Hmm, zobaczmy tutaj: http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... a_dec.html

Mówią, że proces Voltalisa jest taki, że EDF musi nadal wytworzyć energię, która nie jest zużywana.

Nie mam zielonego pojęcia, w co oni grają. Czy ich obudowa zmniejszy moc czynną, ale pozostawi moc pozorną bez zmian?

W każdym razie, jeśli skrzynka Voltalis nie zmniejszy energii, którą musi wyprodukować EDF, planeta niewiele zyska.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 25/08/09, 11:49

Hydraxon napisał:Mówią, że proces Voltalisa jest taki, że EDF musi nadal wytworzyć energię, która nie jest zużywana.


A) Oto cały sens debaty na ten temat: gdzie trafia rzekomo wyprodukowana, ale nie zużyta energia? Czy w przypadku odciążania termicznego (czysta strata) zarządzasz RTM-EDF w celu zrównoważenia sieci?

B) Nie, to nie ma nic wspólnego z mocą pozorną czy czynną...box po prostu odcina określone obwody w domu (w którym znajduje się piekarnik, ogrzewanie elektryczne, zbiornik CWU, pralka itp.) w czasie szczytu mocy (informacje przekazywane do skrzynki przez Internet lub telefon).

Faktycznie jest to ciekawa usługa pozwalająca uniknąć przeciążeń sieci i wykorzystania elektrowni cieplnych (jest to interes ekologiczny i ekonomiczny).

Dlatego uważam, że EDF RTM chce (powinno?) zarządzać tym wewnętrznie. Stąd ta „kabała” przeciwko Voltatisowi.

Edf zarabia więcej na kWh energii jądrowej niż na kWh płomienia...
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 08 / 09, 11: 59, 1 edytowany raz.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 25/08/09, 11:59

cześć
Czy ich obudowa zmniejszy moc czynną, ale pozostawi moc pozorną bez zmian?


wcale nie, to tylko urządzenie odciążające sterowane przez operatora.
www.voltalis.com/presse/20081014_AgoraD ...ricite.pdf

jedyną różnicą w porównaniu do systemów (które już nie istnieją) w stylu ejp lub tempo jest to, że nie ma już stałego przedziału czasowego.To operator ładuje ładunek w momencie t, kiedy następuje szczyt zużycia.
Jest to plus dla dystrybutora, który może lepiej zbilansować swoją sieć, a to ułatwia dystrybucję.(oszczędność)
to także długoterminowy plus dla dystrybutora, który w niektórych przypadkach nie będzie musiał tworzyć nowej linii ani wzmacniać istniejącej czy ekonomii.
dla producenta produkcja pozostaje taka sama, ponieważ zrzut z jednej strony jest równoznaczny z doładowaniem sieci po drugiej stronie.

Istnieje ryzyko, że tego typu konflikty staną się częste ze względu na fakt, że obecnie producent, dystrybutor i operator nie mają tych samych interesów.

przed 3 był tylko EDF.
dlatego moim zdaniem demontaż edf jest ogromną głupotą bo każdy będzie chciał dorysować swoje a sieć elektryczna jest tylko jedna
niewątpliwie będziemy świadkami kiepskiej sieci zarządzanej ekonomicznie przez wszystkich i przez nikogo.Wszyscy będą znosić koszty utrzymania i inwestycji
np.: Stany Zjednoczone, gdzie produkcją kieruje pewien mafioso (Kalifornia)
a kiedy sieć będzie całkowicie zepsuta i przestarzała i nastąpi wielka przerwa w dostawie prądu w Europie, wszyscy przejdą na emeryturę i nie będzie nikogo
0 x
cpav49
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 29/08/09, 17:17

VOLTALIS, czyli jak podnieść ceny EDF




przez cpav49 » 29/08/09, 18:33

Jestem specjalistą ds. energii elektrycznej i mogę powiedzieć, że dla klienta końcowego oszczędności proponowane przez VOLTALIS są jedynie argumentem marketingowym i są absolutnie niemożliwe do wykazania.

W rzeczywistości, jeśli odetniesz zasilanie grzejników na 30 minut, temperatura spadnie szybciej lub wolniej, w zależności od poziomu izolacji. Po przywróceniu zasilania grzejniki będą pracować dłużej, aby przywrócić zaprogramowaną temperaturę.
To samo dotyczy podgrzewacza wody, a jeśli pobierzesz dużo ciepłej wody w okresie przestoju (wanny, prysznice), temperatura wody bardzo szybko spadnie.

W przypadku awarii systemu możesz zostać pozbawiony ogrzewania i ciepłej wody. Pomoc w tym nie leży w gestii firmy EDF, ponieważ instalacja znajduje się za licznikiem.

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, nie możesz ingerować w system, który zużywa niewiele, ale 24 godziny na dobę, 24 dni w roku!

W skrócie: VOLTALIS zwraca się do Państwa z prośbą o bezpłatne uczestnictwo w akcji zbiorowej, którą sprzedaje firmie RTE.
System VOLTALIS może skutecznie przyczynić się do wygładzenia szczytów zużycia i faktycznie może spowodować redukcję emisji CO2 (mniejsze wykorzystanie turbin gazowych w szczytach zużycia), ale szacunki dotyczące budynku w broszurze reklamowej są całkowicie fantazyjne.

Jednym z problemów jest to, że RTE może zwrócić się do VOLTALIS o zmniejszenie zużycia z powodów innych niż brak produkcji (np. przeciążenie linii), za które producenci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i którzy w rzeczywistości ponoszą „utratę zysków”.
Reakcja producentów jest całkowicie normalna, wyobraźcie sobie, że strona trzecia ze względu na oszczędność ropy przychodzi ograniczać produkcję firmy, w której pracujecie i że ostatecznie zagraża to Waszemu zatrudnieniu lub rentowności firmy. .

System ten może być również nieuczciwie stosowany pomiędzy różnymi dostawcami, stanowi także dodatkowy koszt, który nieuchronnie będzie odzwierciedlony na fakturach.

VOLTALIS niczego nie wymyślił:
- system CPL został opracowany przez EDF (Studies & Research);
- systemy podwójnego licznika Peak/Off-peak sterowane były impulsem CPL;
- Dla firm istniały umowy EJP (Peak Day Shaving).
- Dystrybucja EDF w przeszłości przeprowadzała zrzucanie obciążenia (ukierunkowane przestoje), gdy było to konieczne, nie może już tego robić bez ryzyka żądań rekompensaty od alternatywnych dostawców (POWEO, DIRECT ENERGIE itp.)

System nie jest zasadniczo zły, ale argument ekologiczny jest czysto marketingowy, firma VOLTALIS nie ma na celu ratowania planety, ale podobnie jak inni zarabianie pieniędzy głównie kosztem EDF.
Jest to aberracja systemu, w którym jest kilku producentów, transporter, kilku dystrybutorów (wszyscy wirtualni oprócz jednego), wszyscy przechodzący przez te same przewody.

System ten, powiązany z taryfą motywacyjną, będzie bardzo skuteczny w kontekście sprzed liberalizacji rynku, czyli zarządzanego przez zintegrowaną usługę publiczną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/08/09, 22:43

Witamy cpav49 i dziękujemy za tę wspaniałą pierwszą interwencję, która utwierdziła nas w naszych uczuciach.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: VOLTALIS, czyli jak podnieść ceny EDF




przez bambus » 30/08/09, 10:41

Słoń napisał:Witamy cpav49 i dziękujemy za tę wspaniałą pierwszą interwencję, która utwierdziła nas w naszych uczuciach.

Genialny? Interwencja tylko pociesza tych, którzy zgadzają się z tym punktem widzenia, ale niczego nie pokazuje…

cpav49 napisała:Jestem specjalistą ds. energii elektrycznej i mogę powiedzieć, że dla klienta końcowego oszczędności proponowane przez VOLTALIS są jedynie argumentem marketingowym i są absolutnie niemożliwe do wykazania.

Użytkownicy są w stanie ocenić.

cpav49 napisała:W rzeczywistości, jeśli odetniesz zasilanie grzejników na 30 minut, temperatura spadnie szybciej lub wolniej, w zależności od poziomu izolacji. Po przywróceniu zasilania grzejniki będą pracować dłużej, aby przywrócić zaprogramowaną temperaturę.

Tak. Nie mówią, że zmniejszają całkowitą konsumpcję danego klienta. Mówią, że redukują pics całkowitego zużycia.

cpav49 napisała:To samo dotyczy podgrzewacza wody, a jeśli pobierzesz dużo ciepłej wody w okresie przestoju (wanny, prysznice), temperatura wody bardzo szybko spadnie.

Bardzo szybko, co to jest? Przez dziesięciolecia zasada szczytu/poza szczytem umożliwiała uruchamianie podgrzewacza wody maksymalnie dwa razy dziennie.
Z drugiej strony godziny poza szczytem to z definicji czas, w którym zapotrzebowanie jest mniejsze. Zatem system nie powinien uniemożliwiać pracy podgrzewacza wody w tych godzinach.

cpav49 napisała:W przypadku awarii systemu możesz zostać pozbawiony ogrzewania i ciepłej wody. Pomoc w tym nie leży w gestii firmy EDF, ponieważ instalacja znajduje się za licznikiem.

Mówią, że domyślnie system jest pasywny. Ponieważ nie masz więcej argumentów niż ich broszura, uważam, że znają swój system i mają rację.

cpav49 napisała:W skrócie: VOLTALIS zwraca się do Państwa z prośbą o bezpłatne uczestnictwo w akcji zbiorowej, którą sprzedaje firmie RTE.

Mówią, że przekazują część wygranych swoim członkom.

cpav49 napisała:Jednym z problemów jest to, że RTE może zwrócić się do VOLTALIS o zmniejszenie zużycia z powodów innych niż brak produkcji (np. przeciążenie linii), za które producenci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i którzy w rzeczywistości ponoszą „utratę zysków”.

Niezależnie od tego, czy jest to problem produkcyjny, czy transportowy, we wszystkich przypadkach należy znaleźć tymczasowe rozwiązanie w celu zmniejszenia popytu.

cpav49 napisała:System nie jest zasadniczo zły, ale argument ekologiczny jest czysto marketingowy, firma VOLTALIS nie ma na celu ratowania planety, ale podobnie jak inni zarabianie pieniędzy głównie kosztem EDF.

Oczywiście nie robią tego tylko dla zabawy...
Tak jak nie pracuje się za darmo dla EDF... :D
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125