Uniwersalna ładowarka do telefonu komórkowego z Europy

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Uniwersalna ładowarka do telefonu komórkowego z Europy




przez Christophe » 30/06/09, 13:51

Szczerze mówiąc, jeśli ten środek może udawać, że jest ekologiczny, to jestem sceptycznie nastawiony do tego środka, który polega na chęci narzucenia „uniwersalnej” ładowarki do wszystkich telefonów komórkowych od 2010 roku.

Myśli:

a) Producenci laptopów na pewno nie zmienią własnych standardów i ich porady po prostu na rynek europejski.

b) A gdyby tak było: którą wskazówkę wybrać?

Trzymanie mikro lub mini USB może nie być złe (jest ich już kilka w niektórych „wysokiej klasy” telefonach)! Ponadto umożliwiłoby to demokratyzację słoneczne ładowarki do telefonów.

ex: https://www.econologie.com/shop/chargeur ... p-282.html

Aby zobaczyć linki??

c) les uniwersalne ładowarki do telefonów już istnieją i są sprzedawane taniej niż pojedyncze ładowarki głównych producentów!

Obraz

d) Marże, a co za tym idzie rynek ładowarek sieciowych, jest niezwykle soczysty dla graczy telefonii i oni o tym wiedzą.

e) Ładowarka ma wpływ ekonomiczny/koszt w telefonie komórkowym? Może powinniśmy zacząć konsumować mniej... telefonów komórkowych...

Krótko mówiąc, kolejna pseudo eko miarka: bierzemy się chyba za szynki... : Chichot:

Nowy korespondent: https://www.econologie.com/telephonie-mo ... -4094.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/06/09, 14:43

Faktem jest, że pozwoliłoby to sprzedawać telefony po niższej cenie i ułatwiłoby życie niektórym rodzinom: jak często jedno z moich dzieci zapomina ładowarki w swoim kotku!
A na święta byłoby to takie proste.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/06/09, 14:49

Taniej? Nie tak pewny...

Ładowarka warta nie więcej niż 5 euro (ale sprzedawana pojedynczo za 15 do 20 euro) do telefonu komórkowego o wartości 200 euro...

Tak dla „bardziej praktycznych”, ale rozwiązania już istnieją… patrz moja poprzednia wiadomość!

Problem polega na tym, że zużywamy zdecydowanie za dużo telefonów komórkowych!!!

Ja ze swojej strony jestem na 2gim od 2003... i nie zmieniałbym pod koniec 2007 gdyby ładowarka nie puściła...a jak to był NEC to nie mógł znaleźć poza ybaiz... .

Krótko mówiąc, mam swój drugi telefon komórkowy od prawie 2 lat, podczas gdy średnia długość życia na rynku to 6 miesięcy...

Przynajmniej w tej kwestii jestem bez zarzutu. : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 30/06/09, 15:04

Obraz

Ja też, sprawiam, że moje trwają... 3° za 15 lat...

Ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że wybrano mini usb (niektóre marki już go używają, jak sądzę)...

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/06/09, 15:07

Waw 5 lat przez GSM, brawo!

Mikro czy mini?

W wiadomości, którą właśnie napisałem, wskazałem MIKRO: https://www.econologie.com/telephonie-mo ... -4094.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/06/09, 16:06

Każdy ma swoją filozofię: bardzo profesjonalnie korzystam z telefonów komórkowych, z którymi można się połączyć 24 godziny na dobę (zgodnie z umową i obowiązkiem prawnym), z wyjątkiem prysznica.
Gdy po 3 latach padnie bateria, kupuję nową, niedrogą, taką, zostawiam z 2-letnią gwarancją.
Nie zapominajmy, że potrzebuję pełnego czasu pracy na baterii.

Bardzo bym chciał, żeby ładowarka była uniwersalna, w szczególności oszczędziłoby mi to płacenia 20 euro za ładowarkę samochodową przy zmianie marki telefonu (niezbędne w moim przypadku)

(Myślę, że muszę mieć 8 lat od 1995 roku: zanim miałem telefon w samochodzie i brzęczyk)

Teraz, jeśli telefony komórkowe są teraz tak tanie, to głównie dlatego, że sprzedajemy ich dużo, to jest jak drukarki komputerowe.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/06/09, 16:07

A czy prosta wymiana baterii nie jest możliwa?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/06/09, 16:57

1) to kwestia stosunku ceny

2) co daje mi gwarancję, że zapasowy akumulator nie przeciągnie się miesiącami w magazynie i będzie działał tak długo, jak stary?

Tak więc z mojej wysoce profesjonalnej perspektywy (płacę też za to, żeby móc jęczeć :D ), Zmieniam. Ściśle mówiąc, nie miałbym nic przeciwko wynajmowaniu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 30/06/09, 17:12

Cóż, marki moich dwóch ostatnich nie podam, bo nie chcę robić darmowej reklamy, ale bateria zwykle trzyma tyle, ile maszyna....

a bateria tej marki, jeśli nie jest używana, traci tylko kilka procent w ciągu 6 miesięcy… 3 lub 4 przy mojej ostatniej próbie!

mój poprzedni gsm, to mój brat nadal go używa, a on nie zmienił urządzenia, ale bateria tak :P

jak co do ceny to czasem warto (bardzo często)
Jak powiedziała baronowa w rozmowie z dziennikarzem: "moi przyjaciele, moja mama zawsze mi powtarzała, że ​​nie stać nas na tanie kupowanie, bo to za dużo kosztuje"

Komórka mojego brata nadal żyje po 7 latach dobrej i bardzo wiernej służby...


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 10/02/11, 14:35

Ayy, zaczynamy i będzie to MICRO USB:

Już wkrótce jedna ładowarka do wszystkich telefonów

Pierwsze telefony komórkowe kompatybilne z poszukiwaną przez Europę uniwersalną ładowarką wkrótce trafią na rynek. Komisja Europejska właśnie zaprezentowała prototyp tej ładowarki, która ma się rozpowszechnić w ciągu dwóch lat.


Po półtora roku prac uniwersalna ładowarka do telefonów komórkowych ma stać się rzeczywistością. Europejski komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorstw, Antonio Tajani, właśnie zaprezentował publicznie prototyp, zapowiadając rychłe wprowadzenie na rynek tego akcesorium, które ma stać się standardem w telefonii komórkowej. Zdecydowanie zachęca producentów do przyspieszenia jego przyjęcia w 2011 r.
Ta wyjątkowa ładowarka powinna współpracować z przyszłymi kompatybilnymi telefonami komórkowymi, niezależnie od marki. Koniec bólu głowy dla konsumentów zmuszonych do żonglowania wieloma zasilaczami i korzystny środek dla środowiska. Zmieniając telefon komórkowy, użytkownicy mogą zachować swoją starą ładowarkę.

Specyfikacje tego standardu zapoczątkowanego przez Europę zostały opublikowane w grudniu 2010 r. Czternastu producentów (1), reprezentujących prawie 90% rynku, zobowiązało się do jego przestrzegania i upowszechniania w niektórych zakresach telefonii komórkowej. Wyklucza to zatem na tym etapie podstawowe modele przeznaczone wyłącznie do komunikacji głosowej.
Specyfikacje tego standardu zostały opublikowane w grudniu 2010 roku. Czternastu producentów, reprezentujących blisko 90% rynku, zobowiązało się do jego przestrzegania i upowszechniania w niektórych zakresach telefonów komórkowych z danymi. Na tym etapie wyklucza to podstawowe modele przeznaczone wyłącznie do komunikacji głosowej.

Standard: micro-USB

Pierwsze kompatybilne telefony komórkowe zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, mówi Komisja Europejska, bez dalszych szczegółów. Będą one wyposażone w port micro-USB, zgodnie z normą europejską i będą mogły być ładowane z portu USB komputera lub z sieci za pomocą uniwersalnego zasilacza.
Złącze micro-USB jest już powszechnie obecne w telefonach komórkowych i akcesoriach (walkmany, aparaty itp.). Ale te produkty nie są zgodne z nową normą europejską, precyzuje Komisja, która nie gwarantuje, że będą działać bez ryzyka z przyszłą uniwersalną ładowarką.

Bruksela szacuje jednak, że uniwersalna ładowarka zostanie upowszechniona w ciągu dwóch, trzech lat, co odpowiada średniemu okresowi odnowienia telefonu dla europejskich konsumentów. W dłuższej perspektywie celem jest rozszerzenie standardu na inne kategorie produktów, odtwarzacze muzyczne, aparaty fotograficzne, a nawet laptopy. Będzie to jednak wymagało nowych rozwiązań, ponieważ produkty te nie mają takich samych właściwości elektrycznych jak telefony. W każdym razie branża byłaby gotowa do gry.Dobra wiadomość dla konsumentów i środowiska.

(1) Motorola, LG, Samsung, RIM, Nokia, SonyEricsson, NEC, Apple, Qualcomm, Texas Instruments, Emblaze Mobile, Huawei, TCT Mobile, Atmel.


http://www.01net.com/editorial/528044/b ... elephones/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160