Ładowarka i ładowanie do baterii typu LR6 AA litowa 3.7 V?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Ładowarka i ładowanie do baterii typu LR6 AA litowa 3.7 V?




przez Christophe » 11/11/10, 11:41

Kupiliśmy mini aparat kieszonkowy (Zgadnij dlaczego :D ):

Obraz

Faktem jest, że zasilany jest 2 okrągłymi bateriami litowymi 3.7 V (połączonymi równolegle dla informacji) typu LR6 (tego samego rozmiaru i formatu co baterie nimh nicd).

zasilanie: 5VDC z kabla USB i 2 baterii litowych (3.7V) (w zestawie)


Mogę je ładować tylko poprzez podłączenie do nich kabla USB (mam zasilacz, więc nie potrzebuję komputera, ale i tak jest to denerwujące...)

Chciałbym się tylko dowiedzieć, czy oprócz bardzo wyspecjalizowanych (a przez to drogich) modelarzy istniały ładowarki do okrągłych akumulatorów litowych i jeśli to możliwe, które również by nimh były?

Poza tym głupie pytanie: jak odróżnić jednorazową baterię litową od baterii litowej wielokrotnego ładowania? : Lol:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 13:37

jak odróżnić jednorazową baterię litową od baterii litowej wielokrotnego ładowania?

Jeśli w zasadzie nie nadaje się do ponownego naładowania, ale mimo to naładujemy go (nawet alkaliczne są ładowane) delikatnie na siłę (mały prąd), zauważamy częściowe ładowanie, o niezadowalającej pojemności, a jeśli ładujemy swobodnie, eksploduje znacznie szybciej niż akumulator!!!

Zdarzały mi się też eksplozje baterii alkalicznych R20 (lepiej być gdzie indziej)!!!

Baterie zegarka ładują się trochę, aby znów działać przez jakiś czas.

W przeciwnym razie różnica jest prawie niewidoczna i podejrzewam, że Chińczycy czasami rezygnują z lamp jednorazowych na rzecz ładowanych za tanie, jak tanie lampy na ręczne dynamo!
Ich liczba doładowań i spadająca pojemność są czasem śmieszne!!

Do ładowania służą specjalne układy scalone, a na kartach katalogowych pełno informacji (mikrotani, liniowy, półprzewodnik krajowy itp.)

W przeciwnym razie na USB mam wrażenie, że sprawdzam, czy nie ma zbyt wiele stałego rezystora 5 V i ograniczającego prąd (lub tranzystora dostarczającego do pomiaru niski prąd stały).
wpisz USB w Google lub akumulator USB lub USB NiMH, aby zobaczyć informacje!
http://www.stefanv.com/electronics/usb_charger.html
kategoria prądu stałego z termistorem ograniczającym przegrzanie, które kończy się eksplozją!!
Dobrze zamontowana zwykła dioda sprawdza się również jako czujnik T z dodatkowym wzmacniaczem!!
Ten zespół wygląda bardzo poważnie i można go zastosować do innych napięć i prądów, zmieniając rezystory!
http://www.st.com/stonline/products/lit ... /14940.pdf
http://www.powerdesignindia.co.in/STATI ... S=DOWNLOAD
CQFD.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 11/11/10, 16:26

Przepraszamy, ale baterie alkaliczne nie ładują się...
Reakcja chemiczna zachodząca wewnątrz jest nieodwracalna (nie ma potrzeby jej tutaj rozwijać).
Jeśli spróbujemy to zrobić, nagrzeją się... i mogą nawet eksplodować.
Stąd wrażenie chwilowego doładowania, ten sam efekt po umieszczeniu na grzejniku CO (gorącym).

Pytanie brzmiało, jak rozpoznać dwa rodzaje baterii... bez powodowania ich eksplozji!

: Chichot:

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 11/11/10, 17:25

Cześć Tophe :D

Nie mam odpowiedzi na to pytanie, ale dodam swoje trzy grosze, że jest to jak najbardziej interesujące.
Czy ktoś już na ten temat przeprowadził dogłębną analizę kwestii „baterii” wielokrotnego ładowania i jednorazowych?
To byłby ciekawy temat...

Pozdrowienia od budzącego się kota :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 17:50

Baterie alkaliczne nie ładują się.

mając konkretne doświadczenia w przeszłości, trochę się ładują (niski prąd przy niskim, ale nie zerowym zużyciu.
Reakcja ma pewną odwracalność, bardziej niż w przypadku węgla manganu i cynku.
A żeby eksplodowały wysokiej jakości R20, naprawdę trzeba nalegać, zapominając o ich ładowaniu w dni z falami upałów!
Zatem najbezpieczniejszym sposobem sprawdzenia jest sprawdzenie poziomu pojemności po długim ładowaniu przy niskim prądzie (poprzez pomiar napięcia i temperatury)!! (zabezpieczając się przed eksplozją w metalowej skrzynce lub sejfie o dużej pojemności).
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 17:52

Dodam, że ładowałem akumulatory do zegarków i kluczyków samochodowych nieźle, pomaga dobrze (ponad 1/10) w oczekiwaniu na znalezienie odpowiedniej baterii!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/11/10, 18:03

Problem z akumulatorami litowymi polega na tym, że napięcie ładowania musi być precyzyjnie ograniczone:
napięcie za niskie = nigdy nie w pełni naładowane
zbyt wysokie napięcie = uszkodzenie akumulatora

problem napięcie nie jest dokładnie takie samo w zależności od modelu: nie da się zrobić dobrej uniwersalnej ładowarki do litu

gdy ładujesz za pomocą gniazda USB, mam nadzieję, że w urządzeniu jest dobry obwód ładowania, odpowiedni dla Twoich baterii litowych

kolejna ważna kwestia, akumulatory litowe nie wytrzymują całkowitego rozładowania, a zniszczenie akumulatora przy niskim napięciu jest jeszcze poważniejsze niż w przypadku ołowiu: stąd katastrofa akumulatorów litowych w lampach na dynamo, które nie mają ani ogranicznika ładowania, ani ogranicznika rozładowania
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 18:11

przeczytaj tę informację
http://www.ni-cd.net/accusphp/theorie/a ... /index.php
ftp://ftp2.ni-cd.net/nicd/document/rec_bat.pdf
ftp://ftp2.ni-cd.net/nicd/document/Rech ... alines.pdf

zgodnie z moją starożytną, konkretną praktyką, nie cudowną, ale pożyteczną.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 18:16

0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 18:22

Cudowne urządzenie:
http://www.toutallantvert.com/batboosto ... p-572.html
Duże wątpliwości, nie lepsze niż maksymalne stałe napięcie i wysoka rezystancja ładowania przy niskim prądzie???? !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135