Słoneczne koło łopatkowe do stworzenia prądu, akwakultury

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
philgib
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 24/06/09, 23:31

Słoneczne koło łopatkowe do stworzenia prądu, akwakultury




przez philgib » 24/06/09, 23:45

Witam,

Uprawiam glony w długich, płytkich stawach, w których woda zapętla się imitując przepływ rzeki, bo glony lubią prąd :-)

Mam więc plastikowe koła wiosłowe o szerokości 80 cm, a więc bardzo lekkie, których pióra zanurzają się w wodzie tylko na 10 cm. Te koła łopatkowe muszą obracać się z prędkością 1 obrotu na sekundę (czyli 60 obr/min).

Chciałbym zainstalować panele słoneczne i mały silnik elektryczny na 12 V prądu stałego i moc powiedzmy 20 W.

20 watów na 24 godziny to 480 watów. Ponad 4 baseny, czyli 2000 watów dziennie

1- Czy dwa 250-watowe panele słoneczne będą w porządku, biorąc pod uwagę pochmurne dni? Oczywiście w środku unikacza byłoby to za dużo... :zaszokować:

2- Jakiego małego silnika 12 V 60 obr./min mogę użyć, aby cicho i niezawodnie obracać ten wirnik? Myślałem o wkrętarce akumulatorowej pracującej z bardzo małą prędkością (jak o tym pomyślę, to prawie prędkość koła rowerowego...), z której mógłbym wyjąć małą baterię, aby podłączyć ją do baterii ładowanej przez panel słoneczny.
Czy jest to wystarczająco niezawodny silnik, aby pracować 24 godziny na dobę, 24 dni w roku? Kolejna sugestia?

Dziękujemy!

Filgib
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/06/09, 09:49

Witamy Philgiba.

Instalacja o mocy szczytowej 3000 W w najlepsze dni wytwarza 15 kWh. (Belgia, północna Francja)
Twoja instalacja o mocy 250 Wp będzie zatem produkować 1,25 kWh na 24 godziny w najlepsze dni (i praktycznie nic w ciemne dni). Może 1,5 do 1,8 razy więcej, będziemy musieli zobaczyć, gdzie jesteś zainstalowany.
Ponieważ Twoje silniki muszą pracować w nocy, będziesz musiał zastosować technikę wyspową, co spowoduje utratę dodatkowej wydajności akumulatorów (łatwe 10%)
O ile nie jesteś na bezludnej wyspie, interes ekonomiczny jest ograniczony.
W rzeczywistości technika ponownego wtrysku sektora jest znacznie bardziej opłacalna:
odsprzedajesz (lub oszczędzasz) swój kilowat po stawce dziennej
kupujesz tanią energię elektryczną w nocy.

a Twoja produkcja jest dotowana.

i można używać silników 220 V

Opowiedz nam więcej: gdzie znajduje się instalacja, prześlij nam zdjęcie swoich wirników. Kto zjada Twoje glony?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/06/09, 00:13

Tak n ! nasz nowy przyjaciel nie odbiera....algolicultur???? :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
philgib
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 24/06/09, 23:31




przez philgib » 10/11/09, 19:55

Hodowca wodorostów :-)

Właśnie odpowiedziałem, podając inną, nieco wyraźniejszą wiadomość (silnik wycieraczek szyby przedniej)

Phil
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 127